Peste 3 luni nasc...dar unde???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

TASIA, eu am nascut in ianuarie la CFR2 si am fost super multumita. Am fost 4 in salon, e adevarat dar au am nascut luni (cezariana) si miercuri am plecat acasa. Pe mine nu m-a deranjat ca am fost 4 in salon, fetele erau super dragute, toaleta aveam in camera, curatenie si personal ok.
Eu zic ca pentru cat de putin stai in spital nu merita sa iti faci griji. Pe de alta parte, mie mi se pare ca timpul a trecut mai repede cu celelalte fete, daca eram singura in salon ma plictiseam, mai ales ca sotul nu prea sa stea toata ziua cu mine.
Eu iti recomand CFR2, mai ales ca dr. ta are nasteri acolo.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

stef81ro am auzit si eu ca Elias e bun ca spital in comparatie cu altele pentru personalul pe care il are, nu doar din cauza curateniei. Mi sa recomndat doctorul Vladarescu de la Elias, cu el a nascut o cunostinta si e super doctor. Daca te duci sa vizitezi spitalul si mai intri pe aici te rog sa-mi spui si mie
pisoi3 asta imi repeta mereu soacra si barbat-miu, la cat stai in spital nu conteaza unde, important e, cica sa fii aproape de casa, asa cum e Sp. Pantelimon pt noi. Deci chiar nu stiu. Inca sunt nehotarata

24 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu am nascut la Cantacuzino si conditiile au fost decente (cu problemele de care spunea si Medeea). Mie nu mi-ar fi placut sa fiu singura in salon, am mai stat cu doua fete si am vorbit, ne-am ajutat una pe alta, a trecut timpul mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by tasia

stef81ro am auzit si eu ca Elias e bun ca spital in comparatie cu altele pentru personalul pe care il are, nu doar din cauza curateniei. Mi sa recomndat doctorul Vladarescu de la Elias, cu el a nascut o cunostinta si e super doctor. Daca te duci sa vizitezi spitalul si mai intri pe aici te rog sa-mi spui si mie
pisoi3 asta imi repeta mereu soacra si barbat-miu, la cat stai in spital nu conteaza unde, important e, cica sa fii aproape de casa, asa cum e Sp. Pantelimon pt noi. Deci chiar nu stiu. Inca sunt nehotarata

24 +

pozele noastre

bebe





Vladareanu, il cheama (asta ca sa nu ajungi sa te corecteze el insusi ). Si nu numai ca e super doctor, dar mai este si seful clinicii, asa ca, automat, purtarea personalului fata de tine va fi mai... speciala.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

TASIA, nu stiu de Pantelimon, am inteles ca e super naspa. Si eu stau la Piata Delfinului, deci super aproape dar nu am avut curaj sa nasc la spitalul Pantelimon. Eu zic sa te mai gandesti cu spitalul asta. CFR2 si Elias sunt super ok, si nu sunt atat de departe.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu iti recomand tot CF2. Maternitatea e super.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

e mai greu cu alte persoane in salon dar te ajuta mult. dar totusi inveti diverse chestii, nu te plictisesti cat stai internata, etc
la cfr2 au paturi cu telecomanda, o minunatie cand nasti normal dar la cezariana... rezervele sunt de 4 paturi si poate prinzi o perioada mai linistita sa nu fie ocupate toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

La Elias, in rezervele private ale CMU te costa 2000 de euro, in nici un caz 400+200. Eu am nascut in octombrie, abia se deschisese maternitatea dupa renovare. Nu am vrut sa stau la rezerve, pretul mi s-a parut enorm, mai ales ca in afara de rezerva privata nu ai nimic in plus: copilul sta tot la neonato, ca si ceilalti, nasti tot in salile de nastere unde nasc toate pacientele spitalului asa ca...doar pentru 2 nopti intr-un pat cu perna de puf mi se pare cam exagerat. Nu dati cu rosii, e o opinie personala.
poti sa mergi la Elias sa vezi maternitatea, toti doctorii de acolo sunt f buni, eu am nascut cu Tutunaru (cred ca e cel mai bun, tot parere proprie si personala). Si despre Vladareanu am auzit numai de bine cat am stat in spital (2 nopti). Una peste alta, spitalul e f ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Guguluff, dar pt nasterea normala cum sunt rezervele

quote:
Originally posted by Guguluff

la cfr2 au paturi cu telecomanda, o minunatie cand nasti normal dar la cezariana... rezervele sunt de 4 paturi


Martha 28 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Natasa m-am gandit la Cantacuzino, acolo e doctorul cu care a nascut verisoara mea si a zis ca e dr. bun, dr. Briceag. O sa ma mai gandesc.
aurelia1278 asa e... e dr. Vladareanu, nu stiu de ce am scris Vladarescu O sa il sun, ca numerele lui de telefon, sa vad ce stabilesc cu el.
pisoi3 iam aratat sotului meu ce ai zis despre sp. Pantelimon acuma chiar ca nu ma mai duc acolo desi am fost la o vizita la dr. Stanciulescu, cu care a nascut A.Esca si cica tot e k-lumea. Dar doctorul o sa stea cu mine cateva ore cat nasc, dupa aia el pleaca iar eu raman s in conditiile alea
Nu stiu cat imi va mai lua sa iau o decizie

24 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput