Peste 3 luni nasc...dar unde???

Peste 3 luni nasc...dar unde??? | Autor: tasia

Link direct la acest mesaj

Am o mare mare dilema ! La sfarsit de septembrie trebuie sa nasc si nu stiu unde sa merg. Vreau un spital curat cu un personal k-lumea, sa aiba si rezerve bineinteles, nu conteaza pretul. Euro-clinic e privat insa mi se pare cam mult 1.600 Euro pentru o nastere normala. Doctora mea de la Bio-medica e la CFR cu nasterile dar acolo nu au rezerve. Eu vreau sa stau singura in camera si sa am conditii bune. Cineva mi-a recomandat doctori buni la Elias, Cantacuzino si Pantelimon dar vreau spital si personal bun in primul rand. Ajutati-ma cele care au mai nascut sau cunosc.As vrea sa merg deja la doctorul cu care voi naste.

23 +

pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Tasia draga,

E bine sa-ti pui deja aceasta intrebare,dar nu te stresa prea mult!!!

1600eur mi se pare rezonabil daca nasti intr-o clinica privata cu personal competent,in comparatie cu 5000usd cat ma va costa pe mine cezariana aici,dar sunt asigurata!!

Eu nu conosc nici o clinica in romania la care te-asi putea indruma;pot doar sa te incurajez cu un pupic!!!

bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Eu o sa nasc la Cantacuzino. Am ales Maternitatea Cantacuzino, in primul rand datorita competentei tuturor medicilor (in caz ca nu o sa ma poata asista chiar medicul meu) si a conditiilor (ti-l dau pe bebe cu tine in camera, e curat, cu exceptia toaletelor care cam lasa de dorit, dar asa e cam peste tot). Toata lumea e draguta. Exceptie fac asistentele de la bebelusi, care sunt obisnuite cu bani multi. Sper sa primiesti raspunsuri si despre celelalte spitale.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Tasia, la Pantelimon sunt intr-adevar medici buni, dar daca vrei sa nasti acolo numai la rezerve e bine si costa 1 500 000lei/zi

27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

ionica multumesc pentru incurajare si pupic
Medeea76 la Cantacuzino am recomandare la dr. Briceag, acolo au rezerve? zici ca e curat? O sa ma gandesc.
martha78 Pantelimon e aproape de noi si e la 3 minute de soacra mea, de aceea am zis sa merg acolo. Am fost acolo deja la dr, Stanciulescu, nu imi place um arata spitalul asta e problema mea.
Nu ma pot hotara si pace

23 +

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Te cred ca nu-ti place, nici mie nu-mi place, eu am fost si internata acolo la inceputul sarcinii si m-am razgandit in privinta nasterii acolo..pana la urma am ales CFR
Sper sa iei o decizie buna..

27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tasia la Elias sunt rezervele celor de la Centrul Medical Unirea care stiu ca-s super moderne. Nu stiu preturi insa, eu am nascut acolo in decembrie dar nu am vrut in rezerva ptr ca ma plictiseam ingrozitor sa stau singura cuc in camera. Am stat in saloane care erau super curate, mobilier nou, termopan, etc, pe bebe il puteai tine cu tine sau il lasai la neonato ( lucru pe care ti-l recomand). Poti sa dai insa o fuga pana acolo si sa intrebi de preturi.
Am auzit ca si la CF2 ar fi conditii foarte bune. Cel mai bine e sa mergi tu in recunoastere..ca stii cel mai bine ce vrei.
Bafta si nastere usoara

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

madau Elias zici? pai e o varianta sa stii. Pot sa ma duc pana acolo, sa vad care-i treaba, preturile cred ca sunt rezonabile, adik pentru 3-4 zile cat voi sta nu cred ca voi plati mai mult de 400 Euro+ 200 pt doctor. Oricum nu cred ca ma va costa 1.600 ca la Euro-clinic.

24 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

tasiaNu ai un dr pina acum? te duci dupa el.ca oricum daca totul e ok nu se sta decit 1 zi 2 in spital.Eu vreau sa nasc la Elias dar asta doar pt ca eram pacienta unuia din dr dinainte de a ramine insarcinata.Acum fiecare cum decide te duci dupa un dr sau dupa conditii!!!!

Monica 27 sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Monique_new am avut o doctora la Sanador, ea ear si la Polizu, si am intelez ca la polizu e oribil. La 16 saptamani am inceput sa merg la Bio-medica la o doctora. Ea are nasterile la CFR(unde nu au rezerve si se sta cate 3-4 in camera) si la Euro-clinic, unde am mai zis, mi se pare un pic cam scump. Acuma vreau sa merg in alta parte, dar unde

24 +

pozele noastre

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stef81ro spune:

Tasia si eu nasc tot in septembrie ca si tine. Vreau sa spun ca eu urma sa nasc la CFR2 ca de acolo era dr. mea.Am avut insa o problema intr-o zi(bebelina nu a fost activa si m-am speriat)si a trebuit sa ajung la spitalul asta. Eu citisem pe site ca arata bine, dar cand am ajuns acolo am ramas cu o impresie proasta.Zici ca era in demolare si pana am ajuns la sectia de maternitate am albit.Plus ca aveau un ecograf care nu mergea, abia a putut vedea dr inimioara la bb. In sectia de maternitate n-am intrat sa vad cum arata exact dar nu stiu parca nu-mi inspira incredere...Probabil ca si din cauza dr...Asa ca am schimbat si dr. si spitalul la recomandarile mai multor pers. si am ales Elias care din cate am inteles mai arata a spital. Voi merge si acolo sa vad exact cum e.

25 sapt

Mergi la inceput