eritem fesier

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Laura am uitat sa te intreb , ai fost la medic ptr asta , el/ea ce parere are ? Numai bine !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

ORI reviken ori bepanthen.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Sanosan antiiritatii e super bun. si numai cand nu suntem in casa o sterg cu servetele umede. altfel apa e sfanta.

http://www.victorstoica.ro/eliza.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nu am apucat sa citesc ce te-au sfatuit celelalte mamici, si noi am avut acum aceasta problema, desi ii spal fundicul cu apa si sapun de bebe si l-am dat cu pasta petrini, se pare ca fructele irita f tare. Noi am scapat folosind cutaden, l-am tamponat cu ceai de musetel si apoi l-am dat cu cutaden in strat subtire. Am inteles ca si Revikenul e bun dar eu cutaden am gasit si am luat rapid ca eram necajita sa nu se irite si mai tare. L-am mai dat cu tot felul dar nu are rost sa iti numar...cutadenul a mers.
Sa scapati cu bine si sa crsteti mari!!
Silvi si bebe Alain

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Sa stiti ca am scapat de marti avem funduletul alb-alb.cam tot cu albastrul de metil si aer.iam dat si de 2 ori cu Nidoflor.Am luat si calciu carbonic o sa incep sa-i pun azi.De la Sanosan am o crema ptr.iritatii co oxid de zinc ,panthenol si jojoba unborcan mare albastru de 500g,ml ma rog dar mi se pare cam groasa si nu lam prea dat.La medic am fost si ne-a spus ca nu puteti sa tratati un fundulet fara noi.can a vazut ca facuse o bubita care era f.rosie si apoi a zemuit ne-a indicat albastul de metil.asta s-a intamplat in noiembrie pe la inceputul diversificarii.pana atunci dadusem cu ce am auzit si rezultatele au fost bubita.
ieri i-am dat 1/2 piersica astept sa vad daca se irita din nou.daca nu atunci rosia a fost de vina.mar nu-i mai dau decat preparat termic.
Va multumesc mult ptr.rasunsuri si sanatate la bb.
LAURA SI GEORGE-STEFAN 1,1 ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu folosesc crema Sanosan cu zinc zilnic si nu a fost niciodata iritat serios.

Ai grija ca inainte sa pui pampersul sa fie zona uscata, chiar daca il dai cu crema.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Laura, imi cer scuze ca raspund atit de tirziu, dar daca nu s-a rezolvat inca, mergi neaparat la un dermatolog (nu pediatru), pentru ca, dupa prea multe incercari, se poate ca sa se fi complicat un pic eritemul si atunci orice aplicatie cu orice altceva nu va face decit sa agraveze. Sa mai spun ca trebie mers la un dermatolog BUN?!

Multa sanatate!





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu
Virsta Ralu


Home, wherever you are...


Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula
Downtown LA & Hollywood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

noi am folosit cu succes sanosan , bepanthene , nidoflor
si multa sanatate

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zoey spune:

La noi nu a existat iritatie la poponeatza care sa nu treaca cu alifie de galbenele! Asa ca o recomand cu caldura! Folosita dupa fiecare baitza da rezultate excelente iar popoul lui bb este atat de alb si curatzel de iti vine sa-l mananci!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/filiphostiuc/detail?.dir=baefre2&.dnm=54c4re2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Copilul meu a avut o singura data eriteum fesier si asta datorita servetelelor nivea soft. Eu nu am folosit astfel de servetele pana cand am facut un drum de 12 ore, il spalam de fiecare data cand schimbam pampersul, cu apa si sapun. Cu o saptamana inainte am folosit de proba niste servetele nivea dar care erau sensitive. Nu am stiut ca sunt de mai multe feluri si iata ca pe drum am folosit nivea soft. S-a iritat foarte urat, si am incercat in prima faza cu bephanten.Nici un rezultat, ba mai mult se agrava. Asa ca am fost la farmacie si am explicat ce si cum si farmacista mi-a dat o crema numita Mebra (numai 35.000 lei)ce are numai vit A, lanolina, vaselina si cam atat. Nu corticoizi sau alte trasnai. Am dat o data si imediat s-au vazut rezultatele. O recomand!

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput