eritem fesier

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hermis spune:

Panderm si apoi o crema pentru hranirea pielii - eu folosesc Sanosan. Rezultatele se vad foarte repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Noi ungem zona iritata cu albastru de metil , peste care aplicam nidoflor pana se retrage roseata , cam 1-2 zile , pe urma bephanten .

Sanatate multa !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Cutadenul e foarte bun, crema reparatorie de la Mustela, violet de gentiana. Poti folosi si ceaiuri de galbenele, pelin si musetel. Nu folosi Nidoflorul haotic pt. ca are corticosteroizi si se da doar de doctor. Este foarte important sa speli copilul la fundulet cu apa si sapun dupa fiecare scaun. Si pentru kk acid, noi am folosit multe luni calciu carbonic, un varf de cutit la un biberon cu lapte (o data pe zi) si multa zeama de orez (alcalinizeaza scaunul).

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

noi am folosit unguent de galbenele, si spalatul cu sapun si apa putin mai fierbinte ... si in doua zile e ca nou poponelul, apoi in fiecare seara la baita il dau pe Stefan cu unguent de galbenele la popou si n-am probleme...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

noi luam de la farmacia spitalului universitar 2 tipuri de creme preaparate de ei : emolienta si sicativa.Ce sicativa este pentru popou rosu si e suuuuper,iar cea emolienta pentru intretinere.Sunt f eficiete amandoua
Nu il mai da cu baneocin: are antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoled spune:

Eritemul fesier la bebei(si nu numai) se rezolva foarte bine cu crema de calcaie de la Hemel.Chiar daca denumirea ei va va mira putin,ea face minuni:rezolva acneea,varicele,arsuri,hemoroizi,micoze,inlatura mirosul transpiratiei,dupa parerea mea nu trebuie sa lipsesca din nici o casa,asa cum nu lipsea crema de galbenele din casa mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Pentru cicatrizare rapida eu o dau cu eozina (e un lichid rosu). Dupa care cu propoderm.

Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Noi rezolvam rapid problema cu Reviken. De obicei, dupa 2-3 aplicari nu mai are nimic.
In cazurile grave, i-am dat cu violet de gentiana o data pe zi si la fiecare schimbat cu Reviken.
Multa sanatate!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darry spune:

La noi servetele umede de la Nivea Baby apoi Bepanthen-ul si pudra de la Nivea baby au dat tot timpul rezultate. Si David se irita foarte repede de cand a inceput sa pape rosii, portocale si kiwi. Am ai folosit si crema pe baza de propolis (preparata in farmacie) care este la fel de buna pentru el. David si Darry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Draga Laura evita sa-i dai sa beie/mance citrice , sau tot felul de fructe sau rosii ca tot ce fermenteaza nu e bun in cantitati mari , si in loc de alte feluri de sucuri sau mai stiu eu ce , da-i sa bea apa curata , daca chiar vrei sa aibe un gust , poti pune un pic de sirop de fructe , fara sa adaugi zahar , asa el va avea si gustul fructului si mirosul si nu-i da alte feluri de bauturi pe baza de nectar, doar daca e in mica cantitate da , dar numai dupa ce se va vindeca , si incearca sa faci mereu asa , vei vedea ca nu va mai avea nici o problema piticutul tau ! Iar in legatura cu produsele Mustela , ai toata increderea , si eu l-am folosit si a fost mai mult decat eficace , toata gama de produse de acasta marca ! Ai incredere ! Iti doresc sa-l poti ajuta pe bb-ul tau , va pe amandoi !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...in curand 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput