Gravidele d-nei doctor Magda Petrache/ Polizu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

daca vrei sa ajungi rapid la herghelegiu suna la euroclinic,iti faci programare la un interval de 2sapt,la medsana o sa astepti 2luni cel putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Fetelor, revin dupa ce ajung la Herghelegiu.
Acum ma agit sa-mi fac o programare sau sa ma strecoare si pe mine printre cele existente deja. Va multumesc. Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Fetelor, revin dupa ce ajung la Herghelegiu.
Acum ma agit sa-mi fac o programare sau sa ma strecoare si pe mine printre cele existente deja. Va multumesc. Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Am fost la Herghelegiu si concluzia a fost>"Lasa copilu'n pace ca n-are nimic!" E prima noapte in care dorm linistita. A masurat-o (pentru ca e fetita), a analizat-o pe burtica, a insistat pe toate organele si a concluzionat ca nu e nici o ecogenitate, copilul e perfect normal. M-a mai chemat peste o luna jumatate. Asa ca, fetelor, din propria experienta acum, pot sa spun ca Herghelegiu este un medic bun, cu ochiul format, si, pe deasupra si un tip jovial si placut, care a stat la taclale cu mine, alungandu-mi toate temerile.
Doamna doctor Petrache cred ca este foarte prevazatoare, in sensul ca sufla si in iaurt dupa ce o fi avut si unele experiente nefericite, asa ca nu pot s-o condamn. In plus, eu am mai avut o experienta cumplita cu un baietel care mi-a murit la nastere si cred ca dna doctor, cand a optat ptr amniocenteza, a vrut sa-si ia toate masurile de precautie ca totul va decurge OK. Acum astept rezultatele amniocentezei, dar, recunosc ca nu mai sunt asa stresata. Astept sa-mi impartasiti experientele voastre si, daca ati facut careva si amniocenteza, sa-mi spuneti si mie ce indica, de fapt, valorile rezultate in urma acestei analize. Va doresc multa sanatate si succes, cu drag, Cod!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Am fost la Herghelegiu si concluzia a fost>"Lasa copilu'n pace ca n-are nimic!" E prima noapte in care dorm linistita. A masurat-o (pentru ca e fetita), a analizat-o pe burtica, a insistat pe toate organele si a concluzionat ca nu e nici o ecogenitate, copilul e perfect normal. M-a mai chemat peste o luna jumatate. Asa ca, fetelor, din propria experienta acum, pot sa spun ca Herghelegiu este un medic bun, cu ochiul format, si, pe deasupra si un tip jovial si placut, care a stat la taclale cu mine, alungandu-mi toate temerile.
Doamna doctor Petrache cred ca este foarte prevazatoare, in sensul ca sufla si in iaurt dupa ce o fi avut si unele experiente nefericite, asa ca nu pot s-o condamn. In plus, eu am mai avut o experienta cumplita cu un baietel care mi-a murit la nastere si cred ca dna doctor, cand a optat ptr amniocenteza, a vrut sa-si ia toate masurile de precautie ca totul va decurge OK. Acum astept rezultatele amniocentezei, dar, recunosc ca nu mai sunt asa stresata. Astept sa-mi impartasiti experientele voastre si, daca ati facut careva si amniocenteza, sa-mi spuneti si mie ce indica, de fapt, valorile rezultate in urma acestei analize. Va doresc multa sanatate si succes, cu drag, Cod!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Felicitari Cod!
Sper ca totul sa iasa bine pana la urma


Diferenta intre sarcina mea si sarcina ta e ca de la cer la pamant:
eu am aflat asemena aberatii cand intram in luna a 6!!!!!!!! Apoi am fost la Herghelegiu si m-am linistit.

Apoi, am fost joi pe 10 februarie la dansa cand mi-a spus asemenea aberatii, m-a programat din nou luni 14 februarie la ora 16.00 la ecograf, dar eu nascusem de la ora 10.00 fetita si la ora aia stiam ca este perfect sanatoasa!

Ps; scuza-ma abia acum am vazut mesajul tau, oricum eu nu as fi stiut sa te ajut. Nu am mai fost demult la el.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Felicitari Cod si bafta cu sarcina!! Si eu am fost pacienta dnei Petrache, din pacate am pierdut sarcina (una din cele doua pierdute, noroc cu a treia ca fost ok), dar stiu ca e o tipa care are si reusite. Daca ai deja 19 saptamani chiar nu mai merita sa te stresezi, ai trecut partea cea mai grea. Tipa e cam aspra dupa gustul meu, cam da cu bata'n balta, exact cum a spus si spic de grau, dar in principiu se straduieste. Polizu e cam mizer din ce imi amintesc eu, nu m-as duce acolo sa nasc sub nici o forma. Poate doar daca te internezi in rezervele alea speciale, particulare, dar va trebui sa platesti destul de mult daca nu ai asigurare privata.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Andries, CristinaT, Spic de grau, femeile trec de la agonie la extaz si acum le inteleg de ce sunt, uneori, mai rele ca barbatii, prin cate trec. Pai eu sunt ca o leoaica in cusca cand e vorba de copilul meu si sunt ca turbata cand e ceva in neregula. NU mai spun ce am simtit atunci cand mi-am pierdut primul copil (un baietel) din neglijenta doctorului care nu si-a dat seama ca se strangula. Asa ca, acum, simt ca trebuie sa fac totul cat mai bine. De aceea am facut si amniocenteza asta. Fetelor, va doresc multa sanatate; eu am sa va mai scriu abia peste o saptamana, cand imi vine rezultatul analizei. Pana atunci va pup si revin in campul muncii (pentru ca am avut cateva zile de concediu medical si am putut sa intru mai des la "desprecopii"), mai intorc la serviciu, dar astept cate un semn de la voi, cand puteti sa-mi scrieti. Va multumesc tuturor pentru vorbele bune (aveam atata nevoie de ele) si daca stie careva mai multe despre cum trebuie sa arate rezultatul asta de la amniocenteza, ca sa fie bine, scrieti-mi si mie.
Cat despre d-na doctor Petrache, deocamdata e un mister ptr mine cum poate sa treaca de la o persoana distanta si rece, la o persoana apropiata, care te tutuie si vorbeste cu blandete si compasiune. Am surprins-o in ambele ipostaze si mi-e greu sa o inteleg pentru ca nu o cunosc de mult timp. A nu se intelege ca-i contest profesionalismul. Dincolo de a fi profesionalism, iti doresti, cand esti insarcinata, sa gasesti in doctorul tau un suflet cald si bland. Cu atat mai mult daca mai ai si unele probleme.
Ramane de vazut. Nu vreau sa trag concluzii pripite. Cu drag, Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cod spune:

Fetelor, asta-seara ma ! Amniocenteza a iesit OK. Am in burtica tot o fetita, asa ca ii fac o surioara Alexandrei! Dupa doua saptamani de agonie si diazepame, astazi, in sfarsit, am aflat si eu ca bebe e OK si merg mai departe cu sarcina. De la atatea emotii m-am constipat , dar asta nu mai conteaza acum. Sunt in saptamana 22. Voi? Ce mai faceti? Scrieti-mi!
Va pup si va doresc numai bine. Cod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Multa sanatate COD tie si copilasilor tai.
Eu fac echilibristica printre probleme, de asta raspund mai greu.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput