Iasule, mandra cetate (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Raluca, fruntea sus, si maine e o zi asa cum bien zici. Gandeste-te ca totul va fi bine intr-un final.
Pupici si o zi senina,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

rugaminte: stiti cumva cat costa o cutie de Ampicilina sau Amoxicilina de la Bayer sau ceva de genul asta? Aici nu primesc fara reteta dar ca sa ma duc la medic ma costa 10€ + 5€ reteta, si daca iar am nevoie macar economisesc timpul si tot acolo ajung.

Gabi, nu mai nici un semn! Unde-ti pleaca zotzu'?? bafta cu excursia, Andra a fost 1 zi in excursie acu vreo 2 sapt. si n-am fost buna de nimic.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG

Raluca, fruntea sus, si maine e o zi asa cum bien zici. Gandeste-te ca totul va fi bine intr-un final.



Saru'mana!

Azi e a treia operatie si taie din punctul in care nu mai circula sangele in jos... (adica de oriunde e posibil!)...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by tinatache

rugaminte: stiti cumva cat costa o cutie de Ampicilina sau Amoxicilina de la Bayer sau ceva de genul asta? Aici nu primesc fara reteta dar ca sa ma duc la medic ma costa 10€ + 5€ reteta, si daca iar am nevoie macar economisesc timpul si tot acolo ajung.




Cristina, amoxicilina de la Bayer??? CUm adica???

Eu iau amoxicilina de aici de la farmacie, din Iasi si folia cu 10 pastile este 40.000 lei. Si inca se mai dau fara reteta... Nu chiar peste tot, dar daca vrei, iti zic unde anume sigur...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda2000 spune:

Raluca putere si curaj !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mirinda2000

Raluca putere si curaj !





http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Ralu si tinem pumnii sa fie bine...roaga-te mult si asa te vei linisti si tu. Muuuuuuuuuuuulta sanatate!

Astazi am mai probat inca o data politetea in mijloacele de transport in comun ...am plecat la plimbare catre Palat, cupilu meu cand vede autobuzu e in extaz..asa ca am zis, hai cu autobuzu, sa-i fac o bucurie. urc, iau bilet, compostez, cu vladut in brate, era aglomerat asa si asa...si cum nu era nici un loc pe scaun, ma reazam si eu de o bara cu copilu in brate si rucsacelu cu diferite chestii de ale lui. Pe scaun, niste tanti mai in varsta, care se uitau a lehamite "iaca si asta, i-a trebuit copkil sa-l tie in brate", ma rog nu voiam locul lor, dar oleaca mai incolo, niste adolescenti care se hlizeau...si restul oameni de toate varstele...asa ....mai era si o langa mine...am stat asa pana in P Ros, cu zgaltaielile de rigoare...cand o alta tanti care abia urcase, s-a ratoit la o tanara de pe scaun...care ma rog, mi-a dat locul, eu oferindu-l in acelasi timp -dutei, eram deja la Sala si coboram...asa ca...asta e....nu prea a gustat copilu plimbarea cu autobuzul...Doar cea pana la palat pe jos si inapoi pana acasa...in aer liber...

Va pup pe toate

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Fetelor am si eu o intrebare poate ma puteti ajuta.
Stiti in Iasi o florarie care livreaza la domiciliu?
Multumesc mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Raluca, multa sanatate mamei tale, iar tie multa putere.

Tocmai m-am intors de la Targ, sunt in extaz, mi-am cumparat o fusta, 2 bluze, o pereche de blugi 3/4, un costumas (fusta+maieu) si am dat 2 mil. Trebuie sa recunosc, eu nu mi-am mai luat haine de cand am ramas insarcinata, deci eram foarte deficitara la acest capitol. M-as mai duce o data, dar nu cred ca mai am timp si deja a inceput sa se aglomereze. Stiti cumva daca este si la Palat?

Ioana, am vazut un cord de circ langa sala polivalenta, dar nu este prea mare, nu mi s-a parut cine stie ce. Eu nu prea o vad pe Stefi stand cuminte la circ.

A, nu stiu daca v-am spus, Stefi a mea are o boala a copilariei care se cheama mana-picior-gura, are bubite mici cu lichid pe palme, pe degetele de la piciare si in gurita. Nu este grav, dar o dor cele din gura, drept urmare doarme rau noaptea si nu prea mananca. Si, ca la orice boala a copilariei, doar trebuie sa asteptam sa treaca, luam Peritol pentru pofta de mancare si somn, calciu, vit. C si glicerina boraxata cu stamicina.

Aime, si noua ne place foarte mult cu tramvaiul, asa ca il folosim foarte des. Numai ca eu sunt mai "nesimtita" si daca nu este loc liber, unde vad tineri ma duc langa ei cu Stefi in brate si daca nu se simt ei, eu ii rog sa-mi cedeze mie locul.

Acusi incepe week-end-ul, asa ca eu va doresc week-end placut cu vreme frumoasa.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Salutare fetelor.
Hai Raluca!

Of, tare as merge la Tirg si eu dar nu ma dau deloc banii afara din casa. Asta e, am sa inghit in sec. Cit despre circ ... Ma gindesc numai la animalele alea care le chinuie ... Am fost o data cind eram mica si nu pot sa uit un biet elefant numai piele si os care avea genunchii uscati si batatoriti. Ei, dar copiii sint incintati sa vada animalele in carne si oase, nu in carticele sau la tv. Si pentru puisorii nostri ce nu facem noi ...

Matei al meu e mai bine, de ieri dupa-amiaza nu a mai facut febra si are kk ok. Sa nu fie de deochi! Am emotii fiindca trebuie sa incep da-i dau fier si mi-e sa nu-l deranjez iar. Am sa vad eu.

V-am pupat fetele.


Nicoleta si Matei

Mergi la inceput