Pe mine ma cheama Ana! Pe tine? Tot ANA!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti,
Gospodina sau ne-gospodina....intru si io sa va salut...
In conced inca nu plec,ca tre' sa il planific,atat cat mai am din el,in asa fel incat sa acopar si gaura de la 1 septembrie in 15 cand incepe scoala...ca de la 1 septembrie nu mai vine tanti la noi si nu am cu cine imi lasa gorobetii pana incep scolile si gradinitele...
Deci din 28 august intru in concediu pana prin 22 septembrie....Pana atunci...tanjesc dupa acasa,la Cta....
Hai sa aveti o zi faina si un weekend minunat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

Bine v-am gasit, Anelor!

Pe la voi tot asa cald e? Ca eu mai un pic si ma topesc.
A inceput sa fie cald rau si noaptea.

Si concediul meu e departe rau... 20 august.

Luna 75, eu ma incadrez la pofticioase si sunt la dieta... Daca nu vad sau nu miros ceva de mancare, ceva "interzis", e ok. Sper sa se si cunoasca ceva.

mami de tudor si ioana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Anita,sigur ca nu mai cald ca aici,e ora 10 dimineata si deja 43 de grade.
Mult succes cu dieta.Fii tare,rezista tentatiilor si vei reusi sa slabesti.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

43 de grade??!! Mamaaaa! si cum faceti fata? aseara la noi in dormitor in jur de ora 21 erau 26.5 grade si eu nu mai puteam de cald.Abia astept sa vina concediu(15 iul) sa merg la mare, o sa mergem la Mamaia, cu toate ca nu prea arata de bine pe la tv,mi-ar fi placut sa mergem in Grecia dar stam mai prost cu finantele.
Si eu ma incadrez in randul pofticioaselor,daca imi apare in fata o ciocolata devorez in 10min maxim.In domeniul gospodariei tr sa mai lucrez,as vrea sa stiu cat mai multe feluri de mancaruri dar nu prea am timp sa le probez.
O saptamana buna pentru toate Anele si pentru Luna75 (sa mai vii sa ne dai cate un impuls)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

ALOOOOOOOOOOOOO!!!!! Ma asteptam sa gasesc inca 3 capitole aici!!! M-am intors dar as mai fi stat. Mi-a placut f mult cu toate ca am fost racita cobza. Am fost la Olimp, pe croaziera la muntele Athos, la Skiatos, la Eghina, la Meteore si in Evia. Am dantuit la seara greceasca ca niciodata.....am fost in club mai mereu..am facut baie noaptea...ne-am plimbat....am ras..am glumit....am fost la cumparaturi, am facut poze!!Am avut si oameni aiurea ....s-au batut....su furat din biserica....una lua diazepan cu alcool!! eh....dar asta e....pana la urma a fost super de super!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ana draga bine ai venit din vacanta!
Eu am scris o groaza ieri si cand sa postez a murit netul aici...si ciuciu postari....Nici nu mai stiu ce am scris,cate in Luna si in stele...
Va doresc sa aveti zile minunate si cu veselie!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

Bine ai venit, Ana-Maria! Cred ca a fost superb.
N-am apucat sa ma uit daca ai pus poze, dar o sa vad eu.

Ana68, ce face Alex? Cum e in vacanta? Si Luana?

La noi e ingrozitor de cald, as sta numai la strand. Din pacate, n-am ajuns nici macar o data pe anul asta si nici nu stiu daca apuc vreo zi de plaja pana la concediu.
Copiii cred ca o sa-i trimit la tara cu parintii mei. Acolo e totusi mai respirabil.


Pupici!




mami de tudor si ioana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Greu.Nu iesim din casa,doar pentru lucru si cumparaturi.In casa,in masina,AC la maxim-altfel imposibil.
Raul vine de acum incolo,in august e normal sa avem zilnic 50,52,iar si mai ciudat ca nu vine cate un nor,cate o ploaie.
In legatura cu Mamaia,madymar sa fii fericita ca poti sa mergi,e foarte frumos .Am vazut ca si plajele arata mai bine,ba mai mult s-au instalat camere de supravegheat video.
Si ca sa nu te simti rau ca mergi "doar"la Mamaia sa iti spun ceva care sa te inveseleasca.
Cred ca nu e o noutate pentru tine ca Thailanda are plaje exotice,statiuni frumoase,nisip alb,palmieri,cocotieri-exact ca in reclamele pentru ciocolata Bounty.
Anul trecut am fost si noi cu sotul la Pattaya,o statiune extrem de draguta si tot dialogand cu sotul il intreb si eu : Iti place Pattaya ?!
Da,imi place dar nu mai mult ca Mamaia.
Bineinteles,gusturile nu se discuta-cred ca daca l-as intreba din nou Pattaya sau Mamaia-ar spune MAMAIA.



Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Annita draga,pai cum sa fie in vacanta?! Supeeeeeer...cel putin pentru fi-miu,care bantuie toata ziua dezlegat,golanind pe unde nici cu gandul nu gandesti si stand toaaataaa ziulica nemancat - ca deh! e cald si baiatu' n-are pofta de mancare de epuizare si caldura - si venind tocmai seara la 9 in casa,flamand,obosit si murdar precum 5 purcei la un loc....Il las sa zburde,ca a tras tot anul ca un caine cu scoala,si cu concursuri si cu invatat...si macar ca a iesit primul din clasa si cu rezultate excelente ....merita...
Luana are distractie in parculet,unde se intalneste cu pretenutii ei de groapa cu nisip si potoganii(topogan,intelegi...).Zilnic ne povesteste si mie si la ta-su ca a fost in "pac" si s-a intalnit acolo cu Iosif...Ieri ne spunea ca Iosif(care are aproape 2 ani) era taaaaare "supat" ca mami lui "nu a veat Iosif gios caciol,la potoganii si Iosif pangeaaaaa....ela supat"...ma intelegi,adicatelea...nu?!Ieri cand am ajuns acasa barbate-miu tocmai o plasa pe mandra in cada,cu jucariile si tot calabalacul,ca era fata "tanspata" si cum nici noi nu mergem la strand...macar in cada sa se balaceasca...Si a staaaaaaat mandra mea in cada pan' ce s-a facut ca o stafida la pielicica,dar crezi ca am putut s-o scot de acolo fara tipete ,urlete si "lasa pace" si "nu vei"?Neaaah! Dar i-am dat repejor o preocupare ca nu ne mai intelegeam.Cochetez si eu cu ideea de a merge cu gorobetii la strand,dar cand?Ca weekendul,in 90% din cazuri,este pentru facut mancare,spalat si calcat rufe,cumparaturi....mai putin pentru plimbari si distractie...Vom vedea.
Ce super ca ai unde trimite copilasii...Io nu am si tare rau imi pare,ca imi amintesc de vacantele mele la tara la bunici...ai mei nu vor avea parte de asa ceva....
Sa fiti sanatosi si sa trecem cu bine canicula asta...!
Luna,inainte Mamaia era considerata "Perla Litoralului Romanesc"...Nu prea mai este asa....Acu vreo 2-3 ani in urma arata bestial!Si fara a vrea sa ii fac reclama lui Mazare,cu toate ca a fost blamat si barfit....si nu tin cu ursu'...dupa parerea mea a facut o groaza de treburi bune in Mamaia,era curata,arata ca o statiune la un standard inalt....E adevarat ca si preturile erau pe masura,insa iti facea placere sa mergi si sa simti briza marii placuta si nu sa puta a scoici si alge putrezite,sa calci in tot felul de mizerii....s.a.m.d.A fost galagie mare pe motivul barierelor...da bun!...cine stie cine si cate foloase a tras de pe urma lor...insa taxele alea faceau Mamaia sa arate cum arata...Du-te acum in Mamaia,sa vezi ce jalnic arata si la aceleasi preturi,cu plajele concesionate si pline de imputiciune....Ce simpatici erau gardieni aia in uniforma patruland pe plaja,urati-frumosi,destepti-prosti...cum erau,insa tigani ci seminte si porumb fiert care sa te deranjeze nu erau...Bashca salvamarii in uniforme...de ziceai ca esti In Baywatch....Mai zic?pentru mine e un gust amar,cum arata Mamaia si cum e acum....Doamne-ajuta,atat zic!
Hai ca m-am starnit,scuze!
No,fete,sa aveti zile minunate si va pupez.sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacristina spune:

Buna fetele, ma scriu si eu pe lista numelui, intotdeauna mi-a placut numele, drept dovada fetei mele i-am pus numele invers: Ana tina / tiana



Mergi la inceput