Cine a nascut cu Dr Cristian Radoi Municipal

Cine a nascut cu Dr Cristian Radoi Municipal | Autor: millikiki

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor urmeaza sa nasc si eu peste aproximativ doua luni si vreau sa iau citeva detali despre domnul doctor Cristian Radoi vreau sa stiu cum se poarta cu pacientele,ce fel de anestezie prefera dansul la cezariana si tot ce imi puteti spune voi despre el.Si apropo cit costa o cezariana cu el.?Va multumesc.


http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Despre Dl.doctor Radoi s-a discutat aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66525&whichpage=1&SearchTerms=radoi

Si eu urmeaza sa nasc cu dumnealui in maxim 3 saptamani, si sunt sigura ca o sa fie totul bine. Inca nu stiu cum o sa nasc, probabil normal cu anestezie peridurala, pentru ca mi-a spus ca nu e adeptul cezarienei la cerere. Daca totusi va fi cezariana, mie mi-a recomandat anestezia rahi-peridurala, dar e bine sa discuti cu dumnealui si sa vezi ce te sfatuieste.

Eu zic sa nu iti faci probleme, pentru ca este un doctor SUPER, eu il simt mai mult ca pe un prieten decit ca pe un doctor, m-a incurajat intotdeauna, desi am avut o sarcina mai dificila si sunt sigura ca nu o sa ma lase sa ma chinuiesc la nastere.
Dupa ce nasc o sa iti povestesc mai multe.

Cristina, 36+ si bebe Eric Andrei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millikiki spune:

Multumesc mult pentru incurajari si abia astept sa veniti acasa sanatosi si tu si bebe si sa imi povestiti o experienta placuta.Inca o data iti multumesc mult

http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Eu am nascut cu Radoi. Am fost foarte multumita. Succes!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Love struck

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Si eu am nascut cu el, chiar de 2 ori, si am fost foarte multumita de el, si ca medic si ca om. Am nascut si natural si cu cezariana, asa ca am experienta ambelor tipuri de nastere cu el.
Nastere usoara, indiferent cum va fi ea! Iar daca vrei amanunte sau ai intrebari despre el, trimite-mi PM si-ti voi raspunde cu placere.


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Si eu am nascut cu dr.Cristian Radoi si am fost foarte multumita de el. Din cate stiu eu, le incurajeaza pe mamicile fara probleme sa nasca natural, cu epidurala. Eu asa am nascut si a fost super. Pot sa-ti spun ca dupa ce mi-au pus epidurala n-am mai simtit durerile aproape deloc. Este un doctor atent, prietenos si foarte calm, iti raspunde la toate intrebarile...Sunt si fete care au avut experiente nasoale cu el, citeste tot ce s-a scris si ia o decizie dupa aia. Eu iti spun cum mi s-a parut mie! Daca mai vrei detalii, intreaba-ma si-ti raspund. Multa sanatate iti doresc!

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Si eu am nascut cu el.

A venit la 2 noaptea cand m-a apucat pe mine sa nasc; cezariana (copil mare cu circulara de cordon) fara probleme; dupa 3 zile, acasa spalam pe jos si faceam curat. Doi ani mai tarziu, pot sa-ti spun ca pana acum n-am avut nici cea mai mica durere a operatiei (inteleg ca sunt fete care au dureri ale operatiei).

Succes!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millikiki spune:

Va Multumesc pentru mesajele de incurajare,dar a-si mai avea citeva intrebari pentru cine a nascut prin cezariana,eu o sa fac la fel,a voastra a fost la cerere?,anestezia a-ti aleso voi sau v-a sfatuit dinsul ce este mai bine?si ce fel de anestezie a-ti avut?Inca o data va multumesc si va astept cu detali.

http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

hai sa-ti raspund eu. La mine cezariana a fost de urgenta, nu mi-am dorit sa nasc asa, ba chiar am urat-o din primul pana-n ultimul moment, dar cum bebe avea probleme (ramasese fara lichid amniotic si intrase in suferinta fetala), n-a mai fost loc de discutii, am fost luata pe sus si dusa in sala de operatii.
Cum mancasem inainte nu mi s-a putut face anestezie totala (sincer nici n-as fi vrut), asa ca am avut rahidiana (habar n-am exact daca asa ii zice) si am fost constienta tot timpul operatiei.
Acum, sfatul meu, care am trecut prin ambele tipuri de nastere, ar fi sa incerci pe cat posibil sa nasti natural si cu epidurala, asta in cazul in care nu ai recomandari medicale pentru cezariana. Nu simti aproape nici un fel de durere din momentul cand ti-au instalat peridurala, iar refacerea e mult mai rapida. Cezariana iti ofera avantajul ca scapi de durerile dinaintea nasterii (eu n-am scapat nici de alea, ca eram internata deja de o zi si aveam contractii la greu cand s-a luat decizia de cezariana), dar durerile de dupa nastere sunt mult mai rele decat cele dinainte. Te misti mai greu, la Municipal iti lasa pe bebe cu tine in salon in conditiile in care tu abia poti sa te ridici din pat, dar sa mai ai si singura grija de el; imediat dupa operatie uterul incepe sa se contracte ca sa se retraga, numai ca e proaspat taiat si durerile din primele ore dupa ce-si face efectul anestezia sunt de 10 ori mai groaznice decat contractiile dinainte de nastere. Tre sa pandesti mereu asistenta sa-ti mai bage un calmant in perfuzie, ca altfel te urci pe pereti.

Nu trebuie totusi sa te sperii de ce spun eu aici, eu am avut posibilitatea sa compar durerile inainte si dupa in cazul ambelor nasteri si le prefer pe cele de la nasterea normala. Insa daca esti la primul bebe, iti garantez ca oricum vei naste, cand il vezi acolo langa sanul tau, nu mai conteaza aproape nimic, durerile vin si trec, bebe ramane.


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Millikiki, eu pana acum doua saptamani eram convinsa ca o sa nasc prin cezariana, deoarece bebele nu era asezat cu capul in jos, (intre timp s-a intors), asa ca am discutat cu dl. doctor destul de multe despre tipurile de anestezie. Mie mi-a zis ca imi face ce tip de anestezie vreau, dar el imi recomanda rahi-peridurala, care e mult mai buna pentru pacienta dupa operatie, in sensul ca a doua zi ramane cateterul de peridurala montat in coloana, prin care se vor injecta calmante care isi vor face efectul mult mai eficient, astfel ca durerile de dupa operatie vor fi mult diminuate.
Mie mi-a zis sa-mi cumpar trusa de rahi-peridurala de la farmacia Spitalului Municipal, fara anestezic (a costat 1.700.000 lei). Din cite mi-a zis farmacista trusa respectiva contine cateterul normal de peridurala (pentru nastere normala) si in plus cel de rahie. Asa ca daca nasti pana la urma normal, folosesti doar o parte din trusa respectiva (sper sa nu-ti spun prostii, dar asa mi-a zis mie farmacista, si nu am apucat inca sa-l intreb pe dl. doctor daca e adevarat).
La anestezia generala nu trebuie sa maninci nu stiu cite ore inainte, plus ca dupa ce te trezesti din anestezie ai o stare foarte nasoala. Eu as opta clar pentru cea rahi-peridurala.
Cam astea am discutat eu cu dl.doctor, plus ca mi-a dat si o reteta cu ce medicamente sa-mi cumpar ca sa am pentru dupa operartie (antibiotice, calmante, etc.)

Cristina, 36+ si bebe Eric Andrei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millikiki spune:

Cristina imi pare nespus de rau pentru pierderea pe care ai avuto si sper din tot sufletu ca dumnezeu sa te ajute sa iti indeplinesti visul de a fi mamica cit mai repede.Acum vreau sa iti multumesc din suflet ca ai intrat sa lamuresti ce sa intamplat pt ca sti ca avem acelasi medic si eu urmeaza sa nasc luna viitoare si iti dai seama ca intrasem in panica si nu stiam ce sa fac sa imi schimb medicul acum pe ultima suta de metri,ma gindeam cu groaza ce sa fac cum sa procedez ,acu m-am mai linistit un pic si asta datorita tie ca ai avut totusi taria sa intri si sa ne povestesti.Inca o data iti multumesc mult si ai incredere ca visul tau se poate implini.

http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php

Mergi la inceput