Cine a nascut cu Dr Cristian Radoi Municipal

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Millikiki, chiar ma gandeam la tine ca o sa afli ce mi s-a intimplat si o sa te sperii. Imi pare bine ca ai intrat sa citesti ce am scris la forumul de mamici de iulie-august, si dupa cum ai vazut am afirmat si afirm in continuare ca dl.dr.Radoi nu este vinovat de pierderea puiului meu.
Am vazut ca multe fete au aflat de tragedia mea si in zilele in care eu am fost in spital s-au emis tot felul de supozitii complet neadevarate la adresa medicului meu. Fetele care nu au apucat sa citeasca cele scrise de mine ieri, o pot face aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78241&whichpage=5

Sfatul meu este sa nu renunti in nici un caz la dr.Radoi, este un om extraordinar, si crede-ma ca a fost alaturi de mine si fizic si sufleteste in toate zilele astea, si m-a ajutat sa trec cit mai usor peste toate lucrurile traumatizante pe care le-am avut de suportat in spital. (ma refer aici la declansarea nasterii, care este foarte neplacuta). Si ii multumesc ca nu a fost de acord cu cezariana si m-a incurajat sa nasc natural, sporindu-mi astfel sansele de a avea un bebe cit mai curind.
Si tin sa precizez ca dr. Radoi va fi medicul meu in continuare, nu am de gand sa il schimb cu nimeni altcineva si sunt absolut sigura ca anul viitor ma va ajuta sa nasc un copil sanatos.
Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos si te asteptam in curind cu povestea nasterii, care sunt sigura ca va fi una minunata.

Cristina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

cristina . Abia acum am citit povestea ta si-am ramas profund imprsionata, in prima faza nu-mi venea sa cred ca ti se putea intampla asa ceva tocmai tie, cred ca acum o saptamana povesteam cu tine PM despre doctor si nastare....si acum.....n-am cuvinte.
Esti o femeie puternica, extraordinara, ma bucur ca ai avut taria sa depasesti momentul si iti doresc sa ramai cat mai repede .


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

cristina am aflat de la Miky de tragedia suferita de tine. M-a uimit calmul si puterea ta de a da curaj celorlalate fete. Dumnezeu sa-ti odihneasca ingerasul!
Sa auzim numai de bine de la tine. si mai ales sa fi si in continuare la fel de increzatoare ca in mesajul pe care l-ai postat.

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidsta spune:

Cristina,
imi pare sincer rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. Si eu o sa nasc cu dr Radoi pe 30 cu cezariana si fara sa vreau ma gandesc la tot felul de prostii. Acum incep sa realizez tragedia a ceea ce inseamna pierderea unui copil, fie si el nenascut inca ... Oricum, te admir sincer pentru taria de caracter de a suporta o nastere naturala in astfel de conditii.

Mikyyy,
Zic eu ca nu are sens sa iti schimbi doctorul. Cu Dzeu inainte sa speram ca nu ni se va intampla nimic. Ca sa nu mai vb de faptul ca Rdoi mi se pare in continuare OK. Crezi tu ca un altcineva ar fi luat masuri de urgenta in conditiile in care semnele clinice nu existau?


Acum ce sa zic,mai ca as insista sa imi fac cezariana cat mai repede, mai ales ca mai am de asteptat pana joia viitoare si simt ca nu rezist pana atunci din cauza caldurii si a durerilor de spate, picioare si ligamente. Dar poate ma pripesc ...

In alta ordine de idei sunt inregistrata la mamici de mai iunie dar avand in vedere ca acolo o sa nasc probabil printre ultimile as vrea sa ma inregistrez si aici.

Deci ma numesc Lidia si o sa am o fetita pe nume Ada, pe 30 iunie, prin cezariana, cu dr Radoi, la Municipal.
Deci DUM 28.09.2005, DPN 30.06.2006, fetita, Ada, Municipal, Radoi ...

Pentru celelate fete mult curaj si putere :) Eu una nu prea mai am. Dupa o sarcina foarte usoara, ultima saptamana mi se pare insuportabila ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidsta spune:

Se pare ca nu aici voiam sa postez dar nu mai conteaza acum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by lidsta

Mikyyy,
Zic eu ca nu are sens sa iti schimbi doctorul. Cu Dzeu inainte sa speram ca nu ni se va intampla nimic. Ca sa nu mai vb de faptul ca Rdoi mi se pare in continuare OK. Crezi tu ca un altcineva ar fi luat masuri de urgenta in conditiile in care semnele clinice nu existau?



cred ca despre millikiki era vorba acolo, nu de mine . Pentru ca eu una nu l-am schimbat si nici n-am de gand sa-l schimb.

Nastere usoara Lidia


Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (31.03.2004) Daria Maria (22.06.2005)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">Povestile www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">noastre

Mergi la inceput