Miresele anului 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Fetelor ma bucur ca ati reusit sa progresati cu pregatirile!!!
Eu din pacate sambata am avut parte de o mare dezamagire!!Am fost sa imi iau pantofii comandati la Viflor si mi-au gresit pantofii!!!Mi-am facut alta nuanta pantofii, plus ca nu erau prea bine facuti.I_am refuzat si acum , iata-ma, din nou in cautare de pantofi!!!
Daca mai stiti magazine spuneti-mi si mie!!!Rochia mea nu este alba, e un crem!!


poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Divine, ce facem, iti trimit din Cluj? Aici sunt pe toate gardurile (sau cel putin erau ultima data cand am verificat...)

Cristina, si eu sunt inca in cautare de pantofi si nu gasesc nimic pe placul meu. Imi pare rau ca nici la comanda nu ai reusit sa obtii pantofii pe care ii doreai, as vrea sa pot sa te ajut, poate stiu fetele din Bucuresti sa-ti recomande ceva.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Divine, ce facem, iti trimit din Cluj? Aici sunt pe toate gardurile (sau cel putin erau ultima data cand am verificat...)



Tare! Io zic sa incepi sa le culegi de pe acum de pe garduri, ca mai tarziu cine stie? Incepi sa cauti si sa suni ca mine pe la distribuitori pt niste rahaturi pana la urma.

Pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cred ca ar trebui sa mergem sa le cumparam, sa stau linistita, dar am amanat pt ca eu voiam sa iau unul din tuburi cu inimioare albastre si ne-a zis cineva ca pateaza daca-s colorate.
Dar tie ce ti-au zis distribuitorii, de ce nu se gasesc?

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Nu s-au mai facut importuri de confetti de mult timp ... Or vrea naibii sa le faca si pe astea de lux si sa le bage accize!?

Pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Neatza!!!


Fetele uitati ce mi-a zis seful restaurantului: sa nu fac tort cu martipan, caci fiind greu martipanul, trage la kg si risc sa nu-mi ajunga pt. invitati. Cam are dreptate, caci, cofetarii socotesc 100 gr/pers. dar nu se gandesc ca ala trage la cantar.
Voi cum procedati? ori nu fac martipan, ori pun 150 gr/pers. nu stiu, habar n-am.


...si mie mi-a zis la fel, atat seful de sala de la restaurant cat si cei de la cofetarie...dar noi am ramas fermi pe pozitie...MARTIPAN RAMANE !!!

quote:
Si bomba: zice soacra ca a facut nunta baiatul unei colege si l-a barfit tot orasul ca nu a dat prajitura pt.acasa invitatiilor, doar bomboane, adica marturii.
I-am zis ca la fel ne va barfi si pe noi, dar nu ne intereseaza.

Va citesc mai tarziu, merg sa cautam costum ginerica. sapt. asta trebuie sa rezolvam tot: verighete, lumanari, servetele, etc.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco



...si la capitolul asta ne prezentam la fel...multi carcotesc...multi vor pachete pentru acasa...dar noi am zis ca o sa dam NUMAI MARTURII...si-om vedea cine si ce va comenta dupa...noi sa fim sanatosi si fericiti nu?!?!

...doar ca m-am imbolnavit cu florile astea care se scumpesc...iar eu imi doream sa umplu biserica si restaurantul cu flori!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by Rallu

Alishaa...uita-te in pozele mele de la pregatiri de nunta...
Acolo e coafura mea. Mi-am ales ceva in stilul "Frumoasa venetiana" si tanti coafeza a fost perfect de acord cu mine.
Nu vroiam coc, sarmale, bigudiuri sau alte minuni.
In final mie mi-a placut ce a iesit.
Singura deosebire ar fi ca atunci imi onduleaza putin parul de pe spate/umar. La proba n-am mai stat de ondulare.
Asa ceva vrei?


17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."




Ralluuu..ai coronitaidentica cu a mea si...la fel si verighetele.....

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Sabina V

Parca nici acuma nu imi vine sa cred ca m-am maritat. Asa de repede o trecut , parca nici nu a fost vorba de mine.
Si a fost o vreme foarteeeeeee ciudata : dimineata inorat, pe la amiaza a iesit soarele, dupa aceea a plouat torential si dupa aceea a iesit curcubeul...

Va multumesc la toate de urari

poze




...m-am uitat dimineata afara si am vazut ce vreme ciudata era...primul lucru la care m-am gandit a fost ca tu ai nunta in acea zi...sper ca totul a fost asa cum v-ati dorit voi!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Divine, sper ca nu au astia cine stie ce de gand, ca unde facem noi nu merge balon Jumbo. Si fara nimic e chiar aiurea. Si fara gluma, daca vrei iti fac pachet si-ti trimit (doar sa mai gasesc si eu, na ca acu' ma speriashi)!

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Si bomba: zice soacra ca a facut nunta baiatul unei colege si l-a barfit tot orasul ca nu a dat prajitura pt.acasa invitatiilor, doar bomboane, adica marturii.
I-am zis ca la fel ne va barfi si pe noi, dar nu ne intereseaza.

Va citesc mai tarziu, merg sa cautam costum ginerica. sapt. asta trebuie sa rezolvam tot: verighete, lumanari, servetele, etc.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

--------------------------------------------------------------------------------



...si la capitolul asta ne prezentam la fel...multi carcotesc...multi vor pachete pentru acasa...dar noi am zis ca o sa dam NUMAI MARTURII...si-om vedea cine si ce va comenta dupa...noi sa fim sanatosi si fericiti nu?!?!


Si daca nu dau nici macar marturii e vreo problema??Chiar e obligatorie chestia asta cu marturiile???La nuntile la care am fost eu nu s-a dat asa ceva!!Am fost doar la cateva nunti si erau colegi de facultate , dar nu au dat MARTURII!!!

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput