Miresele anului 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Multumesc pt raspunsuri, noi o sa luam mere banane, struguri si eventual niste portocale... mergem in PGB
Ma omor cu aranjatul la mese.......


Poze diverse


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

salutare fetele!

io am cam stagnat cu pregatirile ca nu prea mai sunt banuti momentan.
dar si cand o sa vina sa ma vezi atunci ce arunc cu ei si pe aia, si pe aia, si pe aia si tot asa pana nu mai am din nou!
stie cineva ceva de NicoletaB?
daca citeste poate ne spune si noua cum a fost la nunta si ne da si noua niste poze!

in legatura cu fructele mai bine va duceti la Piata de Gross din Berceni ca e mai sigur decat in Voluntari.De aici au luat mai multi prieteni de ai mei si au fost foarte multumiti!

pupici!

'Ubita si 'Ubitu'
Asa cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Salutare dragele mele!
Ca veni vorba de fructe ... am aflat acum de la voi unde sunt mai ieftine Pupa mama pa ele da fete istetze! Noi am fost sfatuiti de prieteni cu "experientza" sa luam mere verzi, banane si struguri. Fara portocale, nectarine, mandarine sau piersici pt ca multi evita sa decojeasca o portocala, sau sa se "zemuiasca" de la o piersica ... Si acuma ... pe buna dreptate ... nici eu nu m-as mozoli de zeama aia galbena de la coaja de portocala sau de piersica
Cat priveste cantitatile, o sa luam la bucata fructele. Adica, in functie de cate mese si fructiere o sa avem, luam 4 mere, 4 banane si un ciorchine sau 2 de struguri pe fiecare fructiera. Sfat de la restaurant
Hai va pup acum ... ca ma duc sa spal geamurile

PS: sa va mai spun ca sunt singura, ca al meu tocmai a plecat din oras la petrecerea burlacilor? E corect asa? Unde mai gaseste el nevasta asa de intelegatoare ca mine? ... Hai ca fug la shmotru

Pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

ginutza, Nicoleta e in luna de miere. Se intoarce in 12 iunie, adica lunea viitoare. Nu stiu cum a fost la nunta, dar o asteptam pana luni sa ne povesteasca.

Divine, pai trebuia sa pleci si tu din oras la petrecerea burlacitelor , nu sa stai la smotru! Vezi ca-l inveti rau si dup-aia se sustrage de la munca.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Divine, pai trebuia sa pleci si tu din oras la petrecerea burlacitelor , nu sa stai la smotru! Vezi ca-l inveti rau si dup-aia se sustrage de la munca.



Mai, ai si tu dreptate 100%, numai ca eu nu am vrut petrecere ... nici el nu voia, dar i-au copt-o prietenii, el e doar invitat Plus de asta ... ma descurc mult mai bine la smotru singura, iar el de obicei ma ajuta, nici acum nu m-a lasat sa fac singura ... cica sa fac altele gen epilat, cosmetica ... si facem smotru maine amandoi ... dar nu s-a inteles cu nebuna
PS: daca fac curatenie ... nu mai stau sa ma gandesc toata ziua la ce fac ei acolo

Pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

mare figura esti, ce crezi ca pot sa faca? Beau si ei o bere si barfesc. Asa-i intotdeauna ca prietenii te baga in bucluc, si la al meu deja i s-au promis 3 petreceri de burlac. Oricum l-am avertizat deja ca atunci il trimit sa doarma la maica-sa ca nu vreau sa stiu la ce ora a venit acasa de la petrecere.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Parca nici acuma nu imi vine sa cred ca m-am maritat. Asa de repede o trecut , parca nici nu a fost vorba de mine.
Si a fost o vreme foarteeeeeee ciudata : dimineata inorat, pe la amiaza a iesit soarele, dupa aceea a plouat torential si dupa aceea a iesit curcubeul...

Va multumesc la toate de urari

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Care bere soro? Ca astia-s alcolisti si o dau numai pe whiskey cu Red Bull Si eu i-am dat de acasa o sticla de w sa nu se duca chiar cu mana-n fund acolo
Si a propos de venit acasa: cica: "pui, nu mai iau chei la mine, ca am prea multe si mi-e greu sa le tin in buzunar; imi descui tu cand vin" Auzi la el! Dar el isi imagineaza ca eu stau sa-l astept pe el pana cand vine in 4 labe acasa? Nici nu vreau sa-l vad cand vine, ca stiu cum o sa vina Asa ca i-am pregatit frumos 2 chei pe un inel sa-si descuie nene ... daca o sa mai poata

Pregatiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by Divine girl

Care bere soro? Ca astia-s alcolisti si o dau numai pe whiskey cu Red Bull Si eu i-am dat de acasa o sticla de w sa nu se duca chiar cu mana-n fund acolo
Si a propos de venit acasa: cica: "pui, nu mai iau chei la mine, ca am prea multe si mi-e greu sa le tin in buzunar; imi descui tu cand vin" Auzi la el! Dar el isi imagineaza ca eu stau sa-l astept pe el pana cand vine in 4 labe acasa? Nici nu vreau sa-l vad cand vine, ca stiu cum o sa vina Asa ca i-am pregatit frumos 2 chei pe un inel sa-si descuie nene ... daca o sa mai poata

Pregatiri

*************************
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc... Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.






Al meu dupa un pahar de vin baut duminica la masa se uita zambind frumos la mine si-mi spune: scumpi, m-am ametit... Asa ca nu-l pot banui de alcooale tari.

Nunta noastra

Pregatiri

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Aaaa, mi-am mai amintit ceva. Fetelor, unde puii mei gasesc tuburi de confetii, ca nu mai exista in Rmania ... cica. Am sunat noi ieri la un distribuitor si asa ne-a spus. I-am zis ca "arde" si ne-a rugat sa-l mai sunam maine, dar slabe sperante sa aiba. In Cora mai era ieri un singur tub dinala mare cat o s... de elefant, si nu am vrut. Ce sa fac numai cu unul si mare cat o zi de post? Si vreau sa va mai spun ca nu caut de ieri de azi confetti, ci de cateva luni ...

Pregatiri

Mergi la inceput