Rahova sau apropiere..... (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aha...deci aici ne zici noua ca ai frica sa conduci dar matalica de fapt si de drept esti vitezomanaauzi sa nu se opreasca masina decat daca apesi frana pana la capat
uite am sa incerc si eu azi sa vad daca la mine se aude asa cand apas pana la "fund"
pupici, am fugit sa-mi usuc parul ca "ma ia de cap" si apoi urlu de durere toata ziua

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

mai mult de 50 nu am mers!

Monica te rog muuult ceva: uita-te la tine la panoul de sigurante de cat e siguranta de la iluminatul interior ca la mine e lipsa de tot, am gasit pe net un tabel ca cel din carte dar si cu valorile sigurantelor insa vroiam sa imi mai confirme un posesor de logan ca e de 15 A sa nu ma trezesc ca ma prajesc.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Monica, nu-i pe numele sotului, ca daca era nu ma mai oboseam sa o trec pe numele meu. Si deocamdata e in service ca avea aripa dreapta indoita. (in parcare de una din masinile care aprovizioneaza supermarketul Ethos de la parterul blocului)

Tudor are rosu in gat. Mama ei de vreme . Si in casa nu pot sa stau cu el ca mi se urca in cap. Vrea sa mearga, sa exploreze. Off!



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mda....Andre_ea stiu ca nu te incalzeste, ca nici pe mine, dar toti copiii pe care ii vad au la fel, si aseara in parc era o mamica ce se ruga de fetita sa plece de la cupola ca "si asa tusesti si-ti curge nasul". Deci....pana nu se opreste vantul asta nu cred ca le trece. Si vorba ta in casa nu stau ca ma termina.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Fetelor, nu stiti pe cineva care inchiriaza o garsoniera cu pana la 150 Euro/luna? Nu conteaza daca e mobilata sau nu...

26+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
Varsta comoricii noastre
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina, te referi la sigurantza (pentru lampitza din plafoniera si portbagaj?)daca da... ca sa vezi ce coincidentza...nici eu nu am avut-o delok...numai ca eu cand am fost la service le-am zis si mi-au pus ei...nu stiu de cat este dar daca-mi zici tu unde sa ma uit ma uit(ca eu nu stiu) nu am ridicat niciodata capota masinii asteia daca ma crezi...m-am uitat odata asa de curiozitate cand punea alin lichid pentru parbriz
lexi, imi pare rau...nu stiu pe nimeni dar daca aud iti zic
andrea, sanatate multa lui tudor

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Hahaha, nici nu ridici capota. In partea dreapta a bordului, deci langa volan cum ar fi, pe lateral (numai cu usa deschisa poti, cred, sa ai acces acolo) e un capac. Acolo e panoul de sigurante. Scoti capacul fara frica si pe verso ai sa vezi schema (care e si in carte) si localizezi ca dupa o harta sigurantele. Aia care ma doare pe mine e cea care are ca simbol un bec cu "para" in jos si se vad iesind din el niste "raze". Nu trebuie sa scoti nimic de la locul lui, ca se vede pe capatul sigurantei o cifra. Ala e amperajul.
Oricum cred ca ma duc in service sa auda si ei zgomotul ala (mi-a zis un coleg ca trebuie strans nu stiu ce) si le zic atunci si de asta.
Si, apropo, lamureste-ma te rog....pot merge oriunde la service, adica la aia din carte? Tu unde te duci? Si de exemplu in cazul asta ca i-ai pus sa iti puna siguranta (asa vin toate masinile, fara ea, dar normal trebuie sa ti-o puna cei de la care o cumperi) ai platit ceva? Se sta mult? N-am fost in viata mea si chiar nu stiu cum e, sa ma duc cu bani (multi, putini?) la mine, sa ma astept sa stau cu orele???? Scuze...sunt asa multe in capul meu....

Lexi...nu stiu, daca aud ceva iti zic.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

buna seara! in privinta inmatricularii unei masini vechi se face programare la rar tel informatii :sediul grivitei 021 318 17 30 sediul voluntari 021270 36 82 . pentru o masina noua nu e nevoie de programare si nici de masina , acte originale si copii dupa factura fiscala , carte identitate auto ,buletin ,se plateste la ei chitanta 110 000 lei .foarte important chitantele de inmatriculare 2 in valoare totala de 820 000 lei se platesc numai la cec din sectorul de domiciliu al proprietarului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata fetele!
Ieri am fost intr-o scurta- lunga calatorie..., de ce spun asa, pt. ca a fost de o zi dar la distanta de 170 km. de buc., deci dus- intors 340 km.Calatoria am facut-o in Teleorman, la bunici.Alexa sa comportat ft. bine pe drum, iar aseara a cazut lata pe la ora 8.
VA doresc un we. minunat.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata!
Dory ti-am raspuns la legislative, mare diferenta fata de ce iti spusesem deja nu e... Nu stiu insa cum e cazul tau cu traducerea actelor.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput