Rahova sau apropiere..... (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, la muli ani!!!!!!!!!!!!!!!

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Andre_ea pupam pe Tudor! Nu-l mai lasa in pat, stiu ca stii , eu ma bazam ca sunt atenta si era in mana mea, ii trageam pantalonii cand mi-a cazut prima data.
Lexi sarumana de atentionare, stiam, oricum traseul meu era pe centru, am mers pe la Unirea, Universitate, Romana, Ana Ipatescu si apoi spre spital nu stiu pe ce strada....apoi retur pe Dorobanti. Sunt tare nu? Am oprit motorul in panta la Sf.Gheorghe de cateva ori. Si am bagat si benzina!
Ale e binisor, nu e o stare nasoala acum, a zis dr sa fiu atenta ca mucii aia pot sa vireze la ureche si deci daca urla fara motiv sa fiu pe faza. Gatul e putin rosu. A zis sa o mai si ignor si cand i-am zis ca tuseste de 2-3 ori pe zi a zis ca "cu ce ma deranjeaza", deci printre randuri ca nu era chiar caz de spital. Eu stiu ca vrea sa ma incurajeze, dar io-s panicoasa si asta e. Cica "stii ca daca e sa faca o raceala puternica o face si fara mine".

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Andre_ea pupam pe Tudor! Nu-l mai lasa in pat, stiu ca stii , eu ma bazam ca sunt atenta si era in mana mea, ii trageam pantalonii cand mi-a cazut prima data.


Dormea copilul, de aia l-am lasat. S-a rasucit in somn si a cazut. Offf, ce-a mai suspinat!

quote:
am mers pe la Unirea, Universitate, Romana, Ana Ipatescu si apoi spre spital nu stiu pe ce strada....apoi retur pe Dorobanti.


E clar, nu te mai ajung in vecii vecilor. Mie mi-e o frica de traseul asta!!!!!! Felicitari!!!



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
saru' mana de urarisi sa dea Dumnezeu numai bine la toata lumea
noi am terminat pe-aici si cu pregatirile culinare si curatenia, asa ca asteptam musafirii...nu multi doar cei care au avut varicela(adica mai multi adulti si doar 3 copilashi)
desi nici unul nu mai are absolut nici o buba...parca au disparut ca prin minune...dar totusi ii mai ferim inca pe altii sa nu le dam si lor...ca parca au trecut prea repejor...alex azi are abia o sapt de cand i-a aparut prima bubitza si ruxi are vreo 3 zile si nu mai are nimik....aproape ca imi vine sa cred ca la ruxi nici nu a fost varicela dar daca dr-ul o fii stiind ca alex a facut varicela a zis ca a facut si ea si gata....dar nebuna cum sunt ma mai gandesc si la altceva...abia a trecut o sapt de cand a facut alex deci poate ruxi se afla inca in per de incubatie????...hai ca v-am zapacit si pe voi
alex si-a primit cadourile, a fost super incantat si ruxi la fel mai ales ca a lasat-o si pe ea sa se joace cu tot ce a primit.
aaa...si ultima gaselnitza a ruxandrei este ca o cheama ADA...tot e ceva...a inceput sa semene cu numele real
andrea, pupici lui tudorica pe cucuias sa treaca mai repede....si ruxi a mea a cazut chiar de langa sotul meu din pat...imi venea sa-l omor
cristina, ma bucur ca ai ajuns cu bine la dr dar mai ales ca ti-a dat vesti bune.
mia, distractie placuta si sa aveti cea mai frumoasa vacantza.
fetelor va pup pe toate si pe copilashi si va multumesc din suflet pentru urari

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mia uitasem: petrecere frumoasa! Sa vii cu amintiri superbe, cu multe poze si...sa zic sau ma injuri? o surioara pentru Roli?
Monica nu cred ca a fost varicela, cel putin la Ruxi. Poate Alex a facut o forma usoara, dar la ea nu a fost si perioada de incubatie dupa capul meu a trecut. Poate are inca imunitate de la lapticul tau?
Andre_ea, nu zice asa, am plecat de acasa cu puls 120, de aia am si oprit motorul, psihicul meu e varza, DAR am ambitie. TREBUIE sa pot, ca nu am alternativa. Si de 400 cat as fi dat poate la taxi am bagat benzina. Asta e, sunt constienta ca fac greseli, probabil mai si fortez masina (trebuie sa ajung si in service ca aud un clanc la frana si simt un miros...) dar daca nu pleci mereu te vei teme.
Cat despre Tudor sa stii ca mie mi-au facut scandal la spital, cand Ale avea 4 luni, ca am lasat-o in pat nesupravegheata, dormind.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cristina, tot ce zici tu de masina si oprit motoru' sunt prostioare. Mie nu ca stric masina mi-e frica. Mie mi-e frica sa nu fac accident. Eu nu-mi imaginez cum pot sa trec la Unirii de pe o banda din stanga spre una din dreapta, ca sa pot merge inainte spre Universitate (ti-am zis ca nu pricep ce vad in oglinda din dreapta).

Cat despre Tudor . Daca am cap patrat, sufera bietul copil.



Andreea, mami de Tudor (zis Dudau) - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Seara buna fetele!
Eu am fost azi nupai pe fuga, de-abia am reusit sa intru putin de la mama sa-i urez Monicai la multi ani pt. Alex.
Dimineata am dus fata la mama si am fost la coafor, ma-m vopsit si aranjat putin, apoi an fost sa cumpar un telefon mobil pt. tatal meu , pt. ca va fi ziua lui si vreu sa i-l fac cadou, iar pe la ora 17 - 18 am ajuns si noi acasa...


DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory sa-ti fi de bine!
Eu sunt franta....abia astept sa ma culc, ma or picioarele si am asa o stare de somn...cred ca si de la vreme...
Mama ce-o fi pe Mia acum...mai are cateva ore si e in vacanta!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Aissa, merci...nu te injur...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Miag, distractie placuta la Paris si asteptam pozele.





merci...

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput