Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara fetele,
Eu sunt foarte necajita. Copilul meu nerecunoscator astazi in loc sa zica mama a zis tata. Deci sa nu te superi?


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by dayssy

Buna seara fetele,
Eu sunt foarte necajita. Copilul meu nerecunoscator astazi in loc sa zica mama a zis tata. Deci sa nu te superi?


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos






si la mine e la fel, de dimineata pina seara il striga pe ta-ta ( cu pauze de pa-pa si ba-ba)

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

mersic fetele care mi-au raspuns.
Astazi am fiert morcov pastarnac dovlecel si piept de pui.Le-am pasat si amestecate cu 2-3linguri de zeama de supica am incercat sa i dau la Vanessa....prima gura si a si varsat.Nu stiu de ce dar nimic din ce fac nu i place doar borcanele dar mie imi e drag a i gatesc si as vrea sa se obisnuiasca sa pape gatit de moa.Hmmm cica rabdare ar zau asa cand vad ca nu papa ma apuca cu dureri de cap de imi vine sa ....Vad ca nu sant singura mamia cu asa probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Ancaloredana ai primit mailul cu explicatiile?
A mers?


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

dayssy....chiar acuma citeam mailu..Incerc sa vad daca reusesc..am trimis raspuns puuuuuuuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi sambata am fost la nunta , aventura de aventura, si sambata viitoare mergem la alta.

Am ajuns la rest. pe la 19, noi 2 + Silvia. Pe Nati am lasat-o cu taica-meu, aproape adormita. Cu sarcina sa-i dea marul ras cand se trezeste. Bineinteles ca dupa ce s-a trezit si a constatat ca mama sau tata IOC a inceput cu urlatul, n-a vrut sa pape mar, etc. Ela banuiesc ca iti suna cunoscut. Ne-a sunat tata pe la 21, am venit (tocmai in Floreasca la Caro era nunta - departe de noi), am lasat-o pe Silvia la nunta cu niste prieteni in ideea ca ne intoarcem cu Nati. Bineinteles ca imediat cum am intrat in casa s-a inseninat si a papat tot marul de la mine, ba si cateva lingurite de la tata-meu. Dar cu mine de fata S-a facut 22, am zis ca nu mai are sens sa o duc la nunta, hai sa-i fac baita si sa o culc, s-a intors Virgil la nunta dupa Silvia sa o culcam si pe ea .. si uite asa pe la 23 si ceva am plecat din nou la nunta amandoi de-o toarta, cu fetele acasa sub supravegherea lui taica-meu care dormea. . Am stat si ne-am distrat pana la 3, m-am simtit tare bine pana la urma, a fost prima iesire doar noi 2 dupa nasterea Nataliei si prma oara ca am dansat din mai anul trecut.

Sunt curioasa ce-o mai fi sambata viitoare. Barem e mai aproape.
-------------------------------------
Cerealele i le pun in fructe. Si o sa-i pun si in iaurt, dupa ce incep sa-i dau. Cand nu-i dau iaurtul cu fructe.
-------------------------------------
Noki, eu cand ma gandesc la Sarah, in gand tot Sarahlino ii zic. Hai, nu dispera si n-o bascula la mama. Uite, Silvia e mofturoasa si in ziua de azi si inca supravietuiesc. Bine, in ce conditii...
-------------------------------------
Nu mai am deloc energie sa raspund la toata lumea.
Si nici timp, sunt vraiste.

Dar va cu drag,

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

P.S. Am ajuns si noi vineri la baremul de 8 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

si noi mergem in august la nunta si mai santem si nasi ..sper sa se obisnuiasca vanessa cu ai mei si sa stea cu ei sa faca nanica si sa supravietuiesc si eu fara ea si fara ganduri de genu.."oare totu e ok"...si alea alea

Vanessa lui mama
[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_de/album?.dir=/b192re2]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

dayssy..hurra am reust cu pozele..astea sant de la nastere si pana la 2 luni ...voi venii cu pozuci recente.

Vanessa lui mama
[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_de/album?.dir=/b192re2]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola!!
Va scriu si eu asa, mai pe dimineata, ca ma bag in bucatarie acusi. Fac supitza de legume pt Maria !!! Sper sa pastrez iconul si dupa ce mananca.
Apropos de legumele din borcanel, de fapt de borcanele in genereal, eu cred ca pun ceva de le plac la toti copiii, chiar si celor mai mofturosi. Eh, noroc de ele, ca ne mai gasim salvarea.
Noki, mama, nu dispera - zic eu acum in necunostinta de cauza - or' veni si vremuri mancacioase si la voi
Ieri a fost o vreme superba, am fost in parc, Maria a dormit in doua reprize , ceva nemaintalnit la noi. Au fost socrii si am avut parte iar de grija buniceasca - de ce o tii cu picioarele goale, nu vezi ca e singura din par; vai, nu e curent, vai, nu i e frig (erau vreo 26 de grade afara), vai sa o iau in brate ca maraie, poate are ceva, etc, etc Na, e cam exegerata, cel mai mult ma enerveaza cand insista sa o ia in brate, daca ar fi dupa ea toata ziua ar tine-o asa.

Apropos de tinut picioarele la aerisit. Eu o tin pe Maria cu piciorusele goale daca e cald afara si ele sunt calde, ma gandesc sa se aeriseasca si ea, ca o viata o sa poarte ciorapi si papuci. Scria cineva pe-aici ca i-a recomandat dr sa-i puna sosete subtiri tot timpul. Voi cum faceti? Mie mi se pare super sa o las cat mai lejer acum!!!!


Cam astea de la noi ,revin cu vesti privind experientele culinare!


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Roxi, borcanasul contine legume din care Elise nu a papat: morcov, dovlecel, pastarnac; mai are porumb dulce, secara (oare asta nu are gluten?). Deci o iau cu binisorul, doar o lingurita...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput