Mamici de sept-oct 2006 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

LA MULTI ANI BIANCAIULIA!!!!!!

Pupici!


Ioana(24+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

saluatre la burtici!

BiancaIulia, La multi ani fericiti alaturi de familie, sanatate si tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca!
Fetelor, ma bucur ca ati adus discutia despre nastere! Si eu ma tem un pic dar imi fac curaj singura! Ma gandesc cum au nascut altele voi naste si eu! Plus ca-l voi avea pe sot langa mine (la capu' meu)!
Eu sunt de acord sa asiste sotii la nastere dar in sensul sa se uite la mine, sa ma tina de mana, sa-mi vorbeasca, in nici un caz sa nu se uite la ce face doctorul!
Noi suntem bine! Abia astept sa vina 14 iunie sa predau proiectul, apoi mergem in vacantza la mare!

Va pup si un week-end placut tuturor,



Beatrix
21+

www.flickr.com/photos/34451846@N00/" target="_blank">Burtica si Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

buna fetelor!

recunosc c-am intrat cu inima stransa sa citesc ce-ati mai scris! ma asteptam la reactii dure impotriva a ceea ce am scris...dar pana acum vad ca e bine!

arsuri am avut si eu groaznice in preajma pastelui, cred ca de la drob, cozonac etc, si recunosc ca singura alinare a fost maalox-ul! nu e contraindicat in sarcina si are efecte mult mai bune ca dicarbocalmul de la care eu n-am simtit nicio ameliorare! dar sa nu devina o obisnuinta si nu mai mult de 1/zi. eu am luat 3 zile 1/zi. si de atunci n-am mai avut nicio problema!

despre cadoul la nastere, stiu de la verisoara mea care a nascut de paste, la mat giulesti ca i-a dat un brat de pliante si carticele despre lauzie, bb...etc, pampersi(cativa), o gramada de creme, masti bla bla de la avon, tampoane always, tampoane pt protectia sanilor pt alaptat, ulei pt bb, si niste creme pt bb! dar asta era doar publicitate, nicidecum ajutor de la stat! stiu sigur ca de la anul se va da fiecarei mamici care va naste in spital, dispensar etc trusoul bebelusului! este o lege noua prin care vor sa incurajeze nasterile in mediu medical(sau nu stiu cum sa zic, nu acasa)! acest trusou va contine hainutze, produse pt bb...

eloise, mi-a placut mult ce-ai scris. este exact ceea ce gandesc si eu, numai ca eu nu mi-as fi gasit niciodata cuvinte atat de potrivite sa ma exprim!

azi am primit si noi de la soacra-mea din italia un pachetel pt bb. vreau sa va zic, ca nu cred ca trb sa-i mai cumpar nimic la bb. am vreo 30 de costumase super dragutze de toate natiile: si mai groase, si mai subtiri, si body-uri, sosetute, botosei, bavetele, cilotei, pulovarase. si ne-a luat si marsupiu super dragutz! patutul il avem promis cum v-am mai zis de la verisorii mei care ne-au avertizat sa nu cumparam ca ni-l fac ei cadou! asa ca m un bb tare iubit de pe acum! si mi-a zis soacra-mea ca mai are de trimis inca 3 pachete!


in alta ordine de idei, am vesti de la ale! este un pic mai bine desi are inca sangerari, acum se cauta si hematologic, i-a iesit sindrom antifosfolipidic, dar are dubii si vrea sa mai repete!
va transmite salutari si numai ganduri bune, si-si cere scuze ca nu poate intra aici, dar ii face rau sa citeasca chestii de genul: azi a miscat un piciorus, azi sughite...a zis ca a incercat sa mai citeasca sa vb cu noi dar ii face rau!

va pup, si va doresc un we placut!







raluca 26+
cu alexia-maria sau david-christian
album yahoo
album webshots
bobocelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Beatrix !Ma bucur ca sunteti bine!La mare zici?Cat va invidiez fetelor ca e asa aproape litoralul de voi.....noi ratam marea anul asta....ca nu am chef sa nasc pe acolo...!

Raluca multumim de vestile despre Ale...eu o "urmaresc" la durerea pierderii unei sarcina(sau cam asa ceva se num. subiectul deschis de ea)!
Imi place semnatura ta!

Cucuoancea link-urile de care vorbim sunt in emailul comun la link-uri utile!Iar carucioarele le poti lua din smile list(cand postezi e in stanga sub smilies) sau scrii pur si simplu intre paranteze drepte fetita sau baiat(ex: [ fetita ] ) si iti apare caruciorul(dar fara pauze!

Eu astept capsunile!

Pupici!


Ioana(24+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

BIANCAIULIA,

ALE, TE PUP DULCE, SI INIMA SUS! O SA VINA SI LA TINE BEBE MIC SI FRUMOS CA MAMI!

25+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Avem poze noi cu piticul lingand cutia de la inghetata pe pagina lui Alesio!!

Pupici!


Ioana(24+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

Hello burticutzelor.
Am si eu vesti bune de dat pe ziua de azi
AM UN BAIETEL. E perfect normal dupa cum am aflat de la eco morfologica si se pare ca voi naste pe 22 sept asa ca pufymic poti sa imi treci si mie caruciorul albastru pe care astept de atata timp sa il pun langa mine.
Nicolstoy iti multumesc inca o data pentru ajutor. Sfaturile tale mi-au fost de mare folos pentru ca am ajuns la Sanador imediat si foarte usor. Totul a fost ok, iar vestea ca e baiat si ca e sanatos m-a facut sa fiu foarte fericita. Nu am reusit sa iti dau de veste pentru ca abia azi noapte am reusit sa ajung acasa, sotul meu venind abia aseara. Asa ca imagineaza-ti ca sunt in al noua-lea cer si cu sotul acasa si cu un baiat in burtica.
VA pupacesc pe toate si va doresc numai vesti bune asa cum mi se intampla mie in ultimul timp.

POZE YAHOO
Gia si Albert Iustin 24+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Amarantina ce amuzanta esti cu nasul lui bebe! Nu stiu sa-ti spun daca dimensiunea precizata de tine e mare sau mica, dar pot sa-ti spun cu precizie ca de pe acum nu poti sti daca fetita ta va avea nasul mic sau mare. Nici cand o vei vedea si-o vei tine in brate, ca bebelusha, nu vei putea sti. O sa se vada mult mai tarziu, cand va fi adolescenta. Fetita perfecta? Dar cati oameni sunt perfecti? (si apoi, pentru noi, ca mame, bebicii nostri cu siguranta vor fi asa!) Uite eu am nasul acvilin, de dimensiuni...ãããããããã... considerabile...dar asta sincer, nu m-a stanjenit pana acum in viatã

Eloise 20+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

BIANCAIULIA si IGNATICA

la burticute,mai fetelor dar ce scrie-ti nu gluma,abia am putut citi pe jumatate. Despre igiena ce sa mai spun ca in Tara Soarelui Rasare fetele nu stiu de epilat la (pasarica) cand le spun majoritatea se uita la mine parca as fi venita de pe alta planeta,deci in concluzie femeile japoneze stau si ele cu ditamai puful dar in rest sin foarte curate din alte puncte de vedere
Despre asistarea sotului la nastere eu sint PENTRU ,si data trecuta a stat sotul meu cu mine si ma incurajat,i-au dat si lui lacrimile, ma si filmat ,ma sustinut foarte mult chiar daca nu e cadru medical.
pachetel primesc si eu la iesire din spital ,hainute,servetele umede,pampersi...mai multe (cred si eu ca dupa ce dau o groaza de bani numai cat nasc,plus camera cat stau spitalizata ,plus numai stiu ce ...etc)
Arsuri am si eu pe esofag de mi-e si frica sa mai maninc,am sa incerc si eu su pop corn ,am fost si la doc,si totul e ok si eu si bebita,in rest nici o noutate IOANA sa ne spui cum faci gemul de capsuni am fugit sa fac nani ca dimineata ma trezesc devreme,pupici la toate burticile




Tina23+ POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

IOANA m-am uitat la foto cu ALESIO,e tare scump ,s-a murdarit peste tot de inghetata

Tina23+ POZE

Mergi la inceput