Bebelusi de sept-oct 2005 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

La multi ani, Ioana Catalina!

Super tort Codru si ce mai posetuta!!! Super, vezi ce-i pui in ea, rujuri, chestii sau mai degraba servetele umede si pampers, hi hi

RalucaN, eu cred ca e bine sa ii dai si Milu 2 de ce nu? Stiu ca Milumil 3 are arome diverse si atunci zapacesti copilul daca se invata ca laptele are gust de banane sau alte chestii, nu? Cand va trece la lapte de vaca va fi dezamagita. Sau incearca alt lapte, stiu ca Nestle Junior e echivalentul etapei 3 de la Milumil si Humana, nu stiu sa iti zic cum e dar Nan2 nu e dulce, nu e gros. E tocmai bun. S-ar putea ca Nestle Junior sa fie cam la fel...Stiu (pe gustate) ca Lactana 2 are gust f f bun, seamana mult cu laptele nostru si in plus e bio, adica vacile alea sunt niste vaci fericite care pasc in libertate si nu sunt tratate cu antibiotice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Karmenutza, am scris in capitolul precedent...eu am fost ieri la doctorita Calapod de la Medicover si mi-a zis ca pot sa ii pun suc de rosii in mancare si daca ii place si bea, pot sa ii dau si in biberon amestecat cu apa plata sa nu fie prea gros. De la 8 luni rosia e ok...eu i-am facut sos de paste, cu suc de rosii, busuioc si carne tocata de vaca, am pasat-o cu dovlecel (dar am sa incerc si cu paste, mi-a dat voie) si a mancat mama-mama. Singura chestie e sa te uiti pe ambalaj sa fie doar suc de rosii si apa sa nu aiba sare (e admis acidul citric ca si conservant), sau, si mai bine, sa ii faci tu acasa suc din rosii proaspete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Oare in Milumil 3 mai pot baga cereale? ca dupa cum citesc eu pe cutie cam are de toate...
Fetele

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Nu prea trece Karmenutza si eu tot Nuk pt. 6 luni am si de cand am trecut pe milu 3 suge o ora un biberon si se enerveaza. Am incercat si eu sa vad cum iese si intradevar trece f. greu. Diseara o sa-i dau cu tetina de groase. De rosie si eu stiu ca e OK.
Codru eu nu-i mai pun si cereale pt. ca am vazut si eu ca are si cereale in continut.
Eu cred ca ii schimb formula, vorba lui Kid, vreau ca laptele sa-i fie lapte nu o amestecatura de arome. Si zici ca Nan2 e bun,hm? Poate il incercam si noi.

Codru, vrei sa fii prietena mea? Si cand vii prin Bucuresti sau eu prin Cluj, sa-mi faci si mie torturi si praji?

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza noastra draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

la mamici si bebici! "La multi ani!" celor care azi mai implinesc o lunita, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!

Despre noi nimic deosebit de semnalat, ne merge in continuare f.bine ceea ca va dorim si voua!

Codruta am admirat-o in pozele noi pe Petra,domnisoara in toata regula!

Am o intrebare, imi puteti trimite si mie un PM sau un mesaj e-mail (am adresa in contul comun) cu reteta de tort ca cel facut de Codruta sau de Hildegard, please? Mersi anticipat!


Weekend placut tuturor,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Voi cum stiti? daca schimb Milumil 3 cu nan 2, trebuie sa i-l introduc treptat? cate 30 ml/zi si apoi tot maresc sau pot pur si simplu sa il inlocuiesc?

Raluca Vreau!!
Dana, iti trimit eu linkul. Poate merge si aici: http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=7635&st=0

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

WAW cat ati scris..sper sa reusesc sa recuperez si sa mai si scriu ceva!


Buna ziua la fete ca si uitasem....si...La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!!!

Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Codruta, cred ca trebuie introdus treptat in 2-3 zile...ca orice lapte nou, sa nu se deranjeze la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Gina am vazut pozele cu printesa ta...ce mai are un zambet de milioane...cel mai mult mi-a placut aceea cu caciulita rosie.

Hilde felicitari pentru performanta flacaului...maine poimaine pleaca in picioare!!

Dana frantuzoaica presupun ca tu ai fost deja topita cand l-ai auzit pe Antoine strigandu-te..

Mary eu nu ma mai joc...toate ati facut tort cu piscoturi si fructe?? Imi da si mie cineva reteta ? Hai ca m-am suparat...ziceam si eu ca tin regim.

Dana Lucia vrem sa vedem poze cu motociclistu´ tau!!

Bianca daca acolo ii place baiatului sa doarma...ce ai tu cu el...asteptam noi locatii.

Ioana daca te hotarasti sa ii iei ceva gen moto Mirunei sa fii atenta sa fie una pe care sa poata sa stea - adica sa nu alunece...i-am luat si noi una de 1 iunie si luni vreau sa o duc inapoi ca Noelia aluneca in parti de pe ea...o sa pun poze azi cred daca am timp.- waw ce program de somn are Mirunica!! supeer!





Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cateva sfaturi personale pentru tort, cum o sa fac data viitoare: am sa pun mai multe fructe, am sa insiropez si piscoturile de deasupra (pe care am uitat sa le insiropez) si am sa pun si stafide in crema.

Kidd, cred ca asa am sa fac. Am sa incerc si cu Nan2. Nan2 de la cat merge? Nu e 3, ca la Milumil?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput