Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Neatza gagici!
Scriu si eu repede cat doarme gogosica. Ieri n-am mai facut criza de colici, chiar a fost bine. Acum alta problema : nu mai suporta sa o las in patutul ei, urla. In oricare alt pat dar nu al ei, si sa nu fie singura. In permannatea sa stea cineva cu ea.
Asa ca atunci cand doarme incerc sa fac cat mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Neatza!!!

Multi ani BIA - GOGOSICA!!! Mama ce bulanele are!!!!
Am fost si io la kidex ieri...mi s-a parut un fas de fas...plus ca a fost frig si am cam degerat la o terasa asteptand pizza.
Eu ma tot documentez despre diversificarea asta, da vad ca se bat cap in cap sursele. Doctorita mi-a zis sa incep cu suc de porto si cu supita...prin ce citii eu zice ca supita e mai tarziu si ca pasu 2 e banana pasata...nu stiu nici daca e bine ca am inceput cu porto...la copil ii place nevoie mare, dar sa nu fie prea cida. Ma reprofilez pe mar saptamana viitoare.



poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetele,
BIA, La multi ani, sa fii sanatoasa si norocoasa si sa le aduci multe bucurii lui mami si lui tati!
Eu sunt pe la calculator, printre bubuiturile care abia au inceput, am de tradus niste chestii asa ca nici azi nu ma odihnesc
Bebe sta cuminte in leagan si se cearta cu jucariile.
Ma apuc de treaba, intru mai tarziu.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Biuta falcuta!!! Sa cresti mare si multa sanatate!!!
Cata zi-mi te rog cum se numeste caruciorul ala, ca vreau sa sun la Chicco sa vad daca il au. Noi l-am gasit in Metro, culori exact ca al meu, la 2.800.000 lei. si cand am mers nu mai era.
Vazut poze cu noile achizitii, asa...sa nu te mai plangi de socrii.
si vazut poze de ziua ei, la 5 luni. mama ce grasuna e!!!
Liliana l-am vazut pe robert la televizor.Cum a decurs pranzul cu socrul?
Irina buna faza, saracul marian, sa-l nenorocesti nu alta.
Anda ma bucur ca ai scapat de concurs, sper ca si cu bine, asteptam rezultatele.
Ralu imi pare rau ca iar a fost bolnavioara Anastasia. Ea face toate bolile posibile acum cand e mica. sper sa nu mai fie asa sensibila mai incolo.

Aseara eram intr-o dispozitie proasta, bebe al meu si-a revenit dupa ce a mai ragait odata. avea un gol de aer care-l supara.
Sa vedeti faza: suna soacra sa ma intrebe unde dormim, ce sa ne faca de papa, etc. inchide si eu ii zic lui Marco, fatza de tat-su: na, ca buni nu ti-a zis La multi ani. Clau zice: poate o fi uitat, ca doar am sunat-o sa-i zic sa va sune sa va zica. Mama ce draci, am crezut ca pica cerul pe mine.
Cica daca nu suna nu-i bine, daca suna iar nu-i bine. pai normal ca nu-i bine, daca o pune el sa sune. Macar mai bine tacea si nu-mi zicea nimic.
of,of ce mi-a stricat ziua.
Colac peste pupaza, merg 9 min. la solar, si m-am cam inrosit, asa ca am avut o seara de kk.

la bebe. revin imediat.



Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco
www.dropshots.com/day.php?userid=121015&cdate=20060529&ctime=051122" target="_blank"> filmuletz Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La multi ani , multe luni si multe kilograme, BIA, sa te bucuri de ea Catalina ca e scumpica. Am vazut-o in pozele de 1 iunie, e o scumpica cu niste falcute si piciorute, iti vine sa o mananci. Fumoase cadouri a primit, sa-i dea Dumnezeu sanatate socrului tau si sa repete gestul cat mai des !
N-am apucat sa citesc tot ce ati postat dar am intra6t sa va salut, sa va zic ca Alain scuipaceste tot ce-i dau sa pare, acum mi-a scuipat marul ras si ieri banana facuta cu lapte si cativa fulgi de orez. Oare asta e prima reactie? Eu am citi ca bebelasii vostri sunt innebuniti dupa piure de fructe, Alain isi face o greata...si scuipa tot ce-i dau.
Nasucul e tot infundat, inca n-am facut vacinul, febra nu face dat nici nu-i trece cum trebuie raceala. Ieri l-am dus in parc dar ne-a prins ploaia, asa ca ne-am intors destul de repede, a primit de la noi ceva hainute si ceva jucarii dar nu-l prea impresioneaza...s-a jucat putin cu hainutele si cu jucariile si gata, acum se amuza dehamand aparatorile de la patut, parca nu ar fi deja destul de dehamate... Eu m-am hotarat sa-i au totusi premergator dar mi-ar trebui si carucior de vara...Jean a zis ca nu-s normala, ca mi-a trebuit caruciorul asta ca un tanc, sa incapa copilul si acum vreau carucior sport mic, . Sa vad cum il conving, are dreptate ca nici nu avem spatiu sa le depozitam pe toate dar imi trebuie si un carucior mai sport...plus ca vine imediat scaunul de luat masa...o groaza de cheltuieli, poate ii mai punem si pe bunici sa cotizeze. Voi ce carucioare sport v-ati luat, as avea sanse sa gasesc ceva fain si ieftin???????
Vine mama peste vreo ora si-l preia pe Alain si mai stau si eu pe calculator dupa aceea, e o vreme nasoala, nic nu ai unde sa mergi. Pupici
Silvi si bebe Alain

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

GIO, las-o naibii pe soacra, ca e proasta, ce te mai enervezi tu din cauza ei! Nici a mea nu a sunat sa ii zica lui bebe la multi ani, in schimb a sunat alaltaseara sa imi zica bafta. Ca tare imi era si mie de folos de ar fi venit sa stea cu bebe vreo 2 saptamani sa pot si io sa invat, ca bebe oricum e cuminte da' macar puteam si io sa stau toata ziua cu burta pe carte fara sa schimb pampersi si alte alea. Da' de unde, daca nu ne-am duce noi la ei nici nu ar veni sa il vada, ca de, sunt prea ocupati sa ii creasca pe copiii cumnatului ca sa mai aiba timp si de al nostru. Si uneori tare as avea si io nevoie sa ma ajute cineva. Pe fetita au crescut-o de la 2 luni, sta la ei, practic e ca si copilul lor, iar baiatul are 7 ani si se ocupa de el de la 5 ani, asa ca ce sa mai zic, e ca in faza aia ca pe unii ii ajuta si de altii i se rupe. Cel mai tare ma seaca ca nu vine si pe la noi desi sta la Ploiesti, nu e asa de departe, a venit o singura data cand avea bebe 3 saptamani si a stat 3 ore ca trebuia sa ajunga inapoi la copii si inca o data cu socrul meu sa isi faca analize. De atunci nu a mai calcat pe la noi, cica nu poate sa o lase pe fetita singura. Asa ca ce sa mai zic! Macar e de treaba si nu baga fitile la husband, oricum nu i-ar merge, da' macar nu e rea, e doar foarte dedicata cumnatului. Iar socru e carpa cu care sterge pe jos.
Na, ca mi-am varsat si io oful de dimineata, da' prea ma enerveaza, i-am zis ca as fi avut si io nevoie de cineva sa stea cu bebe ca sa pot sa invat si ea mi-a zis ca Dumnezeu e mare, o fi, da' nu imi zice mie ce sa scriu la examen si nici nu sta cu bebe
Asa ca...ma intreb daca o exista vreo soacra de care sa nu se planga nimeni.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi doamne da sa nu faca Alain febra. nici sotul n-a fost de acord cu un alt carucior, dar vazand cat de usoare sunt celelalte, fata de tancul nostru.... a cedat.
Am sunat la Chicco si mi-au zis ca nu am care se inchid tip umbrela. CATAAAAAAAAAAAAAAA cum se numeste ala? i-am zis ca ceva cu G...incepe. mi-au zis ca nu au decat City...... al tau am vazut ca e de la Chicco, nu?
Noi am vrea sa-l luam azi ca mergem pana luni in Alba si umblu pe la pasapoarte si mi-ar fi mai usor cu unu;l din asta. si ocupa si mai putin loc in masina.
Anda da ca-mi vine sa le pe toate. dar acum am prea multi draci si tot ii zic ceva, sper sa se prinda.

si pe deasupra e si vreme naspa afara si ploua.
Cred ca intru eu in depresie imediat.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco
www.dropshots.com/day.php?userid=121015&cdate=20060529&ctime=051122" target="_blank"> filmuletz Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

'Neatza fete frumoase...
Noi ne-am inceput ziua cu plimbari pe holul blocului...a fost o problema cu instalatia...apoi smotru...si acum..in sfirsit e ok...facut curat...Dari face nani...cumintica in patut...mami calareste putin netul....
Pe la 14-14,30 vine tanti doctora la vaccin....am emotii chiar...
Sper sa fim ok....
In rest..noapte linistita...papt la 23 ultima masa...apoi terzit la 3..papat tzitzi...dormit..trezit la 6....papat 90 ml..adormit...trezit 9..papat 120 ml...jucat..chiuit...adormit 10,30....
Asa...eu vreau sa trag o fasolica..imi ploua in gura....
Miine ne-a invitat tati la restaurant..mergem noi trei......
Mergem intr-unul fain...undeva prin aviatiei...va povestesc...
Cam asta e raportul nostru...
Ingrid...spor la pregatiri...lasa..treceti voi cu bine si de botez...
Simo...in loc de porto..da-i mai bine mandarina..e mai putin acida...eu ii dau cind nu face caca...de fapt ii dadeam..ca acum decind am trecut pe Lactana..e ok...face de trei ori pe zi...
Gio..da-o-n pisici pe madam socrela..si nu te mai necaji tu atita....Ai mei socri ieri nici n-au sunat sa-i zica La multi ani...
Ia un si la Marcolino un ...
Anduta...spor la treaba...off..tu esti harnicuta sectei...
Cata...LA MULTI ANI PT BIUTA!!!!!
Mire..ai chefuit aseara???
Janinaaaaaaaaaaaaaaaaa.....unde esti?????????
Ursulica...vezi...nu mi-ai zis nici pina azi ce ai facut alaltaieri bun de papa...Bineee...ia un totusi..treaca de la mine...Si unul printesei Raisa..
Moni..serviciu usor...
AnutaBordea....SERVICIU USOR....
Silvi...ia si tu un
toate fetele...
Ma duc sa mai spal si in baie..gresia...si sa pun mincarica la foc...
Ramin in zona...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca la 3 luni jumate


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ingrid spor la pregatiri, dar se anunta vreme ploioasa in weekend, ce vei face in rochita subtire????
Liliana uite link-ul cu rochita mea:
www.viicollection.com/styleDetail.aspx?code=VT094" target="_blank"> rochie mireasa
Nico stiu ca ma leg de toate nimicurile, dar pt. mine sunt importante.Alataieri i-am zis cumnatra-mi ca mai traieste ca nu a mai sunat de o luna. si cica ea: dar voi aveti interdicitie pe telefon? am crezut ca musc din ea prin telefon. Si tocmai ce o sunase Clau sapt. trecuta, numai ca eu eram la bucatarie si nu am vb. cu ea. Familie de nesimtiti ce mai.
la Dariuta.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
www.dropshots.com/day.php?userid=121015&cdate=20060529&ctime=051122" target="_blank"> filmuletz Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

GIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...................
REVINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO-TIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!


Nicole si Daria Sofia
Dariuca la 3 luni jumate


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput