Mamici de ianuarie -februarie 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mama...ce mi s-a umflat burta...zici ca sunt in 5 luni .

Eu beau apa multa..asa am facut si in prima sarcina si nu am nici o vergetura.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamicile spune:

Iar scriu de pe contul comun si sunt curioasa care e recordul de aparitie!
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Hai sa va arat ceva:

GRAVIDUTZA cu Ingrid-ingerasul meu


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Vai ce mamica frumoasa si...sexy!
Mi-au placut f. mult pozele.

Sabina 5+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Nu au aparut inca mesajele trimise de pe userul comun.
Nu-i nimic mai asteptam.

Am gasit in limba engleza ceva despre alimentatia gravidei si un tabel foarte interesant.

Dati clik www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">aici si cititi
Noapte buna.Sa visati frumos!

Sabina 5+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Ingrid...uitandu-ma la burtica ta...nu tocmai mica...mi-am amintit de data cand realmente m-am uitat la cat inseamna 10 cm, ...ma gandeam la dilatatia de 10 cm, necesara...si iesirea , scoaterea...
Merita cu varf si indesat...de asta sunt convinsa...dar mi-a venit asa un fior de o secunda.

Vreau sa iau fiecare zi pe rand si sa ma bucur de ea asa cum va fi...

Eu si Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Din experienta mea..cu cat citesti mai mult despre ce mananci ,cum sa dormi, ce sa bei tc...ajungi sa o iei razna.Eu zic sa fim mai free mind...gandirea pozitiva ajuta f tare in sarcina.
Eu eram tare panicoasa..nu ca acum m-as fi schimbat


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Aiska... imi treci si mie DPN 29 IANUARIE 2007.

Ca vad ca imi tot lungesc ochii la listutza.

Va pup si fug la somn..ma simt rupta...a trecut cu o ora peste ora mea cea noua de somn.

Eu si Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaria spune:

Bun venit noilor mamici ,

Anis multumim de listutzele pe care l-ai postat .
Nu inteleg de ce nu avem voie suc de grapefruit. Chiar am baut unul azi facut de mine. Acum dupa ce am vazut imi fac mustrari de constiintza:).
Eu am fost deja la prima ecografie, peste 4 saptamani voi merge la a doua si intre timp trebuie sa fac analizele. Sunt putin cam suparata ca doctoritza mea mi-a dat putine analize sa fac,de fapt atatea dau doctorii pe aici. Nu stiu ce sa cred.
Sper ca totul sa fie bine, trebuie sa gandim pozitiv,nu??
Pupici la toate fara exceptie ,
Romaria8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

buna dimineata!

anis,ce burtica mare!!!si ce bb frumos!!!vreau si eu o fetita dolofanica si cu ochii albastri(poate am noroc si seamana cu tati)!
dupa atata lectura de liste cu "nu mancati asa" am decis: de azi ma fac gravida cuminte!!!adica salate,gratare,fructe si multa apa!
si ca tot am adus vorba de tati cel cu ochi albastri,acum cateva "episoade" povesteam despre divergentele noastre...ei bine intre timp s-au rezolvat.a stat cateva zile in spital (apendicita) si nu stiu daca i-au operat si creierul,dar acum e total schimbat .banuiesc ca a fost benefic timpul de gandire pe care l-a avut toata saptamana,eu nu pot decat sa ma bucur!!!acum il asteptam acasa
va urez o zi de vineri superba!!!eu voi pleca la servici ,asa ca pana diseara nu mai pup forum.
pup !

"faptul ca ai un pian nu te face pianist,dar nasterea unui copil sigur te va face parinte" M.Levine


degetel
pozute

Mergi la inceput