Szeged - 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

andicu, ai sa faci un bb natural pana la toamna, eu asa iti doresc
fetelor, zile fertile sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Draga mea andicu,
Imi pare foarte rau dar stiam ca asa va fi dupa ce ne-ai povestit de petele maronii. Eu am patit asa acum doi ani la a doua FIV pe care am facut-o in Romania. Eu zic ca Dumnezeu are un plan cu fiecare dintre noi si ca intr-un fel sau altul problema asta se va rezolva pentru noi toate. A propos sa nu va lasati induse in eroare de semnul de barbat de langa numele meu. Nu stiu ce naiba am facut cand m-am logat de m-a categorisit barbat dar sunt femeie ca si voi....
Trebuie sa fii tare , andicu, si sa crezi ca se va rezolva. Toate lucrurile pe care ti le doresti cu disperare ti se intampla pana la urma. Doar ca mai greu. La toamna( sfarsit de august, inceput de septembrie) voi merge si eu sa fac FIV la Szeged si vom fi o trupa soc! Si vom reusi pana la urma !!!!
Cu multa dragoste
Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lucia vezi ca ti-am trimis ceva pe e-mail despre cum se fac injectiile subcutanate. E si un filmulet. Sper sa nu fie tarziu.



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

....Andicu, sunt alaturi de tine...
Imi pare rau...

Revin, daca pot sa te ajut cu ceva, cand va intoarceti, prin Brasov...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

andicu imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta. iti doresc sa-ti revii repede si sa fie cu ochisori la urmatorul fiv .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

pussi eu fac testul abia pe 14 iunie. iti tin pumnii pentru 6. si sa stii ca si mie imi place cifra 4 dar preferam sa-mi iasa din prima.
ma gandeam la tine cu utrogestanul luat oral. dr. zadori mi-a recomandat sa iau zilnic 3x2 pastile intravaginal dupa care sa stau intinsa o jumatate de ora. cand i-am spus ca la pranz nu pot sta intinsa dupa utrogestan a spus sa iau in loc 1 pastila oral. tu iei tot oral pastilele? si eu sunt foarte ametita si somnoroasa dupa utrogestan oral.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Andicu, imi pare nespus de rau ca nu ai reusit.Te pup si fi tare ca o sa vezi ca pina la urma toate ne vom atinge scopul.
Eu abia astept ora 11,00 sa vad pe cind am fost programata la histeroscopie si laparoscopie.Spersa fie cit mai repede.Va tin la curent.
Sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Auburn eu m-am obisnuit deja cu ULTRAGESTAN oral, chiar imi place starea asta de " moleseala", poate e mai bine asa ca nu mai sunt asa agitata si strasata.

Daciovi sa inteleg ca dr. Zadori ti-a zis sa faci histero si laparo? Bafta!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Andicu, imi pare atat de rau...

Bafta multa, multa fetelor care incep tratamentul si celor ca asteapta sa faca test! Da Doamne sa iasa II!

Miaumiau, tu nu-ti schimbi sexul??? :)) De la Profil personal, din dreapta.

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia munteanu spune:

Draga Andreea "andicu", imi cer scuze ca iti raspund cu intirziere si iti doresc din suflet sa iti revii cit mai repede si sa nu te dai batuta. Am plins si eu, ca alte fete de pe forum, cind ti-am citit mesajul si am gindit pentru moment ca nu e drept sa fie asa, mai ales ca tu ai facut efortul de a veni d ela atitia km departare. Nu stiu de ce unele dintre noi si unii, in acelasi timp, suntem mai incercati de soarta, nimeni nu ne poate da raspuns.Eu una incep s acred tot mai mult ca numai Dumnezeu ne mai poate ajuta, noi facem tot ceea ce ne sta in putinta, de la investigatii la operatii, la proceduri complicate si care ne solicita serios buzunarul, doar-doar ne-om vedea visul cu ochii. Poate ca unele dintre noi mai avem "drum" de parcurs pina la aceasta realizare si poate ca astfel de intimplari nedrepte si dureroase ne ajuta sa devenim mai intelepte si sa privim lucrurile altfel de cum le-am vazut pina acum. Nu stiu daca e asa intotdeauna. Si eu urmez la FIV si uite ca si la mine au aparut probleme: nu mi-a venit ciclul, nu pot incepe inca tratamentul, trebuie sa mai amin, asa zice doctorul. Fiecare dintre noi avem povestea noastra si drumul nostru, dar eu continui sa cred ca Dumnezeu nu ne va lasa, altfel, nu stiu cum as putea sa rezist la atita presiune. Sa ai putere sa o iei de la capat si sa speri ca va fi bine.
Draga Crinuta, iti multumesc inca o data pentru informatii si iti doresc si tie sa fii puternica si sa ne vedem la Szeged.
Mi-ka, merci tare pt incurajari, am inceput sa ma mai linistesc, o sa ma las in voia soartei si o sa incerc sa nu ma mai stresez.
Le multumesc la toate fetele care mi-au raspunssi va doresc sa nu va pierdeti speranta.

Mergi la inceput