Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Nu inteleg Mandy ce vrei tu sa faci. Cereale are voie, dar in timp constipa. Pilaf - nu stiu. Daca se ineaca cu vreo bobitza?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MANDY, eu ii mai dau la plimbare, lui Stefan, orez din acela expandat, sub forma de rondele - se gaseste la metro si in anumite alimentare. Prietena mea (care e medic) ii da si ea fetitei de multa vreme si mi-a spus ca e OK, ca-l molfaie, se inmoaie si nu se poate ineca cu el. Pana acum nu am avut probleme.

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

dayssy incerc sa iti trimit deseara din nou mail sper sa ajunga pt. ca fetita mea nu ma lasa sa scriu...
cred ca exlud si eu spanacu ca nu am sanse si de maine sa i fierb legume sa vedem....apropo voi fierbet zilnic sau ptr mai multe zile ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Deci pana la urma sunt si pareri pozitive despre BE Cluj. Imi pare rau ca n-am ajuns pe acolo dar efectiv n-am avut cum. Tati n-a fost acasa in week-end si singura nu prea am avut tragere de inima. Mai ales ca ar fi trebuit sa merg cu trenul ca nici eu nu am carnet. Ce fain ar fi fost sa ne vedem si cu voi Tania si Ripley.Mai ales ca bebeii nostri ( al meu si Anutzache) se stiau deja din burtica.

Cu orezul, deci eu ma gandeam la niste orez pasat, eventual dat prin blender cu niste fructe. Nu ma gandeam la orez asa cum il facem pt. noi ca e clar ca nu s-ar descurca. O sa caut eventual si eu la Metro orez din acela cum ai cumparat si tu Tania.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetele am cantarit "monstruleatza", cu ocazia zilei ei , sa stiu daca merita cadori sau nu. Si surpriza.....a luat 300 gr saptamana asta, adica de joia trecuta pana acu'. Asta dupa ce sapt trecuta plangeam ca nu a luat decat 100 gr. Noroc ca m-a linistit tasu, si mi-a adus aminte ca s-au dus vremurli cand lua cate 200-250 gr pe sapt. Acu tre sa ia 500 gr toata luna. Deci per total suntem in grafic, mai avem de luat 100 gr in 2 sapt ceea ce e perfect realizabil.
Avem la 5 luni jumate - 7900 gr si 69 cm
Numai ca tre sa mai reducem ratia de carnitza, o sa-i dau doar 3 linguritze, o zi da, una nu. Nu de alta dar daca o tine tot asa, i-m luat degeaba marsupiu, ca e pana la 9 kg si inca n-am apucat sa mergem cu fatza in el

Felicia eu nu-i mai dau Mirunei morcovi din cauza de constipatie, dar ii fac piure din cartofi+dovlecei+ceapa verde doar cozile+patrunjel la care adaug unt si putina sare. Azi i-am facut doar cartofi cu branzica si patrunjel si i-am pus si o masure de lapte praf. Si vad ca a papat super bine. Dar e cu toane, ieri mi-a facut toata casa de piure cu carnitza.

Mandy eu am o prietena cu un bebelache mai mare caruia ii face pilaf asa: fierbe bine orezul apoi il da print-o sita mai mare, adica il storceste acolo cu lingura pana iese pe partea cealalta. Ce ramane, amesteca cu zeama de supa, restul de legume dupa dorinta. Orezul e permis la bebelusi.
Va pupez

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Feli azi pt prima data a mincat fii-miu piure de dovlecel+morcov+cartof+ulei de masline.Si l-a sufulcat intr-o clipita.Nu adaug sare deloc.Ilincuta o fi mai pretentioasa.Poate trebuie sa reiei faza ceva mai incolo peste vreo saptamina.
Mada da creste Miruna ta nu gluma.Tudor a luat doar 200 gr in 2 sapt.Asta dupa ce in primele luni a crescut cit altii intr-un an.Acu are 9 kg.

Intrebare: le dati bbilor piure cit vor sau cit vreti?Nu in sensul de indopare ci la revers ma refer.Nu poa' sa pape prea mult? Pe mine m-a last masca azi cu dovleacul.

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetelor. Iaca noi suntem ok, am ajuns cu bine la BV dupa ce am calatorit cu trenul. Stefan nu a dormit deloc pe tren, a fost cu ochii in 7 directii dar...a fost ok. Acum suntem bine si am intret sa vad ce atzi mai facut.

Vad ca se umple un scutec pe zi mai nou dar incerc sa tzin pasul si de aici. Dependentza..ce sa-i faci!

Am stat azi in curte ca a fost soare si bine. Am papat, am dormit si ne simtzim suuuper. Sambata avem mare sarbatoare ca isi serbeaza nepoata mea de 12 ani ziua de nastere si a invitat toata clasa deci vor fi vreo 25 de copii asa ca...urati-mi bafta ca ce-o sa fie,,,o nebunie! Duminica tragem un gratar si apoi o sa tolanim. De intors cred ca sapt, viitoare pe duminica ne vom intoarce.

La multzi ani satbatoritzilor de ieri si de azi si tuturor copiilor nostri un LA MULTI ANI de 1 iunie!

Nu am apucat sa citesc dar incerc sa recuperez.
VA pup!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cuscra, ma faci sa rosesc, nu ma perii.... de-a dreptu' ma masezi cu complimentu' cela :))
Mandy, ma bucur sa mai aud de tine, eu sunt tot la faza vreau sa te sun si nu-mi iese :)
Exista totusi un filmulet cu Ana si Stefan, da' nu e fte sugestiv fata de circul haios de la finalul intalnirii :P linku' de mai jos, filmul pus azi.

http://www.dropshots.com/day.php?userid=102214&cdate=20060601

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani tuturor copiilor !!!. Sa cresteti mari si frumosi si sa primiti cat mai multe cadouri!!!

Hristos sa inaltat ! Ca azi e inaltarea (noroc cu mama ca mi-a amintit)

Leea , sarumana pentru umbreluta, cred ca o sa-mi comand si eu ca e nevoie!

Noi azi am fost in parc, dar a fost cam racorica, ne-am plimbat, apoi am fost la soacra si am mancat oua rosii si salata de beouf.

Catutza si Bianca-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Buna seara,
Pun si eu niste poze de azi
Dragos de ziua copilului


Mamica lui Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput