O alta Timisoara! (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Ceau fetelor

Ce mai ziceti?? cam liniste in ultima vreme...sau v-a molesit ploaia??
Eu am visat acum 2 zile ca trebuie sa nasc si sunam de zor la ginecologul meu ..iar soacra mea a visat ca o sa am gemeni...e cam ciudat in aceeasi noapte !!!

Miro - spor la mobilier...margini din alea de patut cum zice simina sunt f practice...andrei il gasesc tot cu capul in gratii..daca nu le-as avea avea numa' cucuie.

Cosmina - vine si perioada de relache...numai un pic de rabdare ...

Ziceati de camelot??? mamaaaaaaaaaaaaaaa o sa ma fac cat casa

o sa pun poze noi cu andrei

va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao fetele!
Miro zisesi ca mai un pic si iau vacanta pe naiba!
Azi toata fameliia mi-a fost vraiste nu ma mai asculta nimeni,totul pe dos,da' am, zis ca trece,cand colo tine-te frate ca se se ia!
Cand sa iau si eu o gura de forum si o pauza binemeritata intra pe mess directoarea de la scoala cu toate ca m-am pus invizibila pt. persoanele din scoala printre care si ea,la inceput amabila cu poze de-ale nepoatei etc,pana cand imi cere o hartie cu activitatile mele pe anu' asta scolar ca tre' sa ne infratim cu niste broscani,iar activitatea mea e cea mai cea mai!
I-am zis ca eu io fac de mana ca cu compu is bezna,am sot in meserie dar care doarme.A inteles,dar pana acum am scris de-am facut batatura la deget,cine m-o fi pus sa fac atatea?
Diana,vis-a-vis de Camelot si de cat te faci,avem un prieten care zicea ca la inceput te stresezi,apoi te "dedai",adica te complaci,mi-a fost ciuda pe el,dar recunosc acu ca are dreptate,ma refer la mine!
Simina,mersi de info,am aflat si eu azi ce si cum,se vede ca n-am fost la scoala la cafea in ultimul timp(8 dimineata)
Cosmi,deci ai trecut cu bine peste primul eveniment rutier! Bravo!La mine a fost mai nasol,dar is consolata,ca a fost sambata la noi familia prietenei lui Angy de la gradi,iar mama fetitei a avut unul cu stiri,televiziune,etc,deci noi suntem mici copii!
Bine ca nu ai avut nimic,tu si masina.
Va pup,nu stiu daca apuc sa mai intru maine,poimaine plec in excursie la Liman cu clasa I,conduc pana acolo,asa ca va rog tine-ti pumniii.
O sun pe Cosmi de-acolo si ii pove cum am ajuns(sper sa ajung),sa va crie ea pe forum,asa e obligatoriu sa ia pauza de la familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetele mele dragi,
Alina - sa ai grija pe drum si sa auzim numai de bine. Si daca nu iei peste 2 saptamani vacanta, cand o iei? Never ever?
Pai si tu cand te mai odihnesti?
Si ce implica faza cu infratirea? Ore in plus de lucru cu copiii?
Sa va distrati in excursie si sa va intoarceti sanatosi.
Diana faine vise, n-am ce zice ... da mai lasa si pe altele făi ... ca tu abia o facusi. Al soacra-tii fu mai fain.
Las ca la Camelot luam numa un platou de 4 persoane ... ca oricum e mult pentru noi ... nici ala nu cred ca-l razbim. Sa vedem cate ne strangem ... ca poate tre sa-l luam numa pe cel de 2. Mai vb. Spuneti si voi care cum puteti, voi astea cu copii aveti prioritate.
Cosmina BRAVO mama! 1. pentru ca nu te-ai pierdut in fatza lu ala. 2. pentru ca masina ta nu o avut nika. si 3. pentru ca tu esti bine.
Ai uitat ce zicea Marius? Lasa mama ca e tabla si se repara. Si mai e ceva ... tu nu ai gresit cu nimica ... ala era tuta ... asa ca fara descurajari INAINTE!
Ieri am fost la Kaufland si la intoarcere m-am suit eu la volan. Am avut burtika incordata pana am ajuns pe strada Timis unde mai condusesem ... dar pe Circumvalatiunii ... am crezut ca ma 3,14 3,14 pe mine de frica. Dar am ajuns cu bine home.
GIO !!!! Ai venit făi???
Ce-i cu Albinutza noastra??? Pe unde mai zumzăie?

V-am tzucat pe toate.


Miro18+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza !!!
Dupa ce m-am agitat vineri aici, acasa am sfidat-o total pe soacra si ii aruncam apropouri si ei si la cumnata.
Sambata am fost la cununie, pe urma noi am mers la o cabana pe lac si pe bebe l-am lasat la mama, ca era cam frigut. Pe la ora 22 l-am pus pe Clau sa ne intoarcem ca eu plangeam dupa bebe. Binenteles ca asta s-a enervat si numai aseara ne-am impacat.
Am fost si la restaurantul unde vom face nunta si era aranjat exact pt. nunta. doamne ce frumos a fost. cand am intrat s-a ridicat parul pe mine si-mi venea sa plang de emotie. am mai aflat ce si cat trebuie cumparat.
Duminica pe la mama pe acasa si in oras, caci erau ZILELE ORASULUI.
Luni dim. la pasapoarte, ne-am pozat. Marco a fost super cuminte, l-am trecut si pe pasaportul lui tat-su' ca sa nu mai mergem la notar sa dea declaratie. a trebuit sa-i faca de 2 ori poza, ala a venit la el cu jucaria, dar la Marco atat i-a trebuit sa vada aparatul si blitzul ca a fost lumea lui. s-au minunat toti de el. in 12 iunie avem pasaport.
Pe urma pranzul la socrela, le-am pus la punct cu nunuta, i-am chemat si pe ai mei si pe urma ne-am imbarcat spre casa. si doamne ce bine e.

De vineri beau ceai de slabit, mananc putin, am dat 1 kg jos si burta a scazut super tare. se mira si mama si vara-mea. asa ca... daca o tin tot asa...voi fi mireasa ideala.

Si tot nu m-am abtinut si i-am luat si pe porcusor din trupa lui Winnie, caci asa ii decoram camera si e musai sa aiba si toate personajele macar sub forma de plusuri. asta e pt. ziua de azi.


Sper sa apuc sa va citesc din urma, acum merg sa bag la spalat caci la 12 mergem in oras sa rezolvam de costum de ginerica. sapt. asta trebuie sa terminam cu toate inclusiv comanda la verighete.

Am de pus poze, sa vad cum termin pe aici.
scriu mai tarziu.
fetelor.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miro misto comoda. Da, am fost acolo la cursuri. sunt 3 sedinte, dimineata de obicei. nu e mare lucru, dar deh.... erau langa mine si eu m-am dus.
Cosmi bine ca ai trecut cu bine peste eveniumentul rutier. ce sa va spun: eu am condus aproape 100 km la dus, super bine m-am dus, prin Alba Iulia si la intoarcere de la intrare in Arad. a fost super incantat Clau de mine. Imi place viteza gagici, numai cu 130 km/ora mergeam.e misto jeepanul, sa vedeti cand trecem de sapt. viitoare la Clio .

Al meu bebe azi mi-a zis mama, dar tot weekendul a zis, ma. si atat. asteptam continuarea.
frumos cadou mi-a facut la 5 luni .

super tari pozele de 1 Iunie.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ceau fetele!

Alina...mai sunt si zile nasoale...Las ca trece ele!
Miro....bravo mama ca ti-ai facut curaj si ai condus...acuma urmeaza sa conduci relaxat nu? ca se supara bb....Pupici!
Ioana..bine ai revenit....Iti scriu pozele de la 1 iunie pe dvd langa alea pt bb..e ok asa?
Aaaa....uitam ce e mai important..FELICITARI PT MAMA!
Spor la slabit...cu siguranta o sa fi mireasa ideala...Tine-o tot asa!
Diana... pai ai zis ceva de poze noi cu Andrei...hai ca suntem curioase!

Noi..suntem bine... deja e a treia sptamana cand mergem consecutiv la cresa si nu suntem raciti....Mai plangem cand ne despartim de tata la tramvai dar in rest ne place de numa..numa de apii vb toata ziua....Sper sa ramana vremea frumoasa sa putem merge si noi la tara in we ca nu am amai fost de destul timp....

Pupici la toate fetele!

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Cap sec ce sunt...mi-am uitat gramatica acasa...

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Sunt iarasi in pauza

Simina,ce fain ca Dejan nu s-a mai imbolnavit.Poate s-a imunizat si nu o sa mai aveti probleme.

Bravo Gio,dar ai grija cu viteza.Hai ma ca si Clio e bun,masina sa fie.Din partea mea,daca nu era luat Passatul,inainte de a conduce eu...era buna si o Dacie din aia veche.Si daca era o dacie,ieri nu-mi faceam probleme nici daca o lovea sa se vada.Asa,pana am coborat din masina,sa vad ce mi-a facut,mi-a cam stat inima in loc.
Zici ca ai slabit?Super.

Mio deci te-ai pus pe condus?Bravo.Nu ma descurajez,acum nu mai dau inapoi.Am stat pe tusa destul si proasta am fost.Uite,ieri pana la pranz am terminat tot ce mi-am propus.Pai fara masina imi trebuia toata ziua.Si din septembrie e musai ca in 10 minute trebuie sa-l iau si pe Vlad de la scoala si sa fiu si eu la timp la lucru.Deci...
Marius a fost foarte surprins ca masina nu avea nimic,iar ala si-a busit bara,numarul si putin masca din fata.

Angy,nasol cu stirileChiar asa nuuuu.Doamne ferste.OK,astept sa ma suni sa ne spui cum ai ajuns.Sa ai grija cum conduci ca e asa nasol drumul in colo,e plin de gropi.Pe Buzias e mai bunicel,dar de la Lugoj oricum e rau si nu mai ai pe unde sa ocolesti.
Distractie placuta si sa aveti vreme buna.

Dianaaaa,ai grja ce visezi,o fi cu ochi.Nu-i bai mai faci o surioara lui Andreiutu sau doua(?)

Pe unde o fi Ingerash si albinuta?

Hai pusici si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

scurt ca o plecat sefu din birou:

voiam sa va anunt ca peste tot in forum s-a dat anuntzul cum ca de acum subiectele ce merg pe capitolele se vor deschide la pagina 20.
Nu stiu de ce pe aceasta sectiune nu a aparut anuntul.
Ma rog. Sefa TIMISOARA - a se lua la cunostiinta.

-ici la toate si mai vb


Miro18+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

scuuuurt de tooot ca's pe fuga

Miro, bip-u' era ca voiam sa verific daca dormi sau nu.. deh.. daca dadeai bip inapoi insemna ca nu dormi si te pot suna.. ca era 21:45 (..si nu, n-am primit scartoafe)

Diana, pai.. ia vezi ce surioare gemene ii faci lu' Andreiu


Fetelor, eu am disparut pt. ca sambata m-am mutat.. Nu's f. incantata, pt ca apart e la parter si e fffffffffff friguros ..daca mai ploua inca 2 zile asa ca sambata si duminica, picam intr-o depresie de nu ma scotea nimeni Deeeciii: camera marisoara.. racoroasa.. chiar friguroasa pana acum (sper sa se incalzeasca vremea.. poate atunci n-o sa-mi mai fac griji ca plec de-acolo cu reumatism..).. umezeala.. parter.. se aud toate tocurile pitzipoancelor pe trotuar (noroc macar ca nu's la strada, ci spre spatele blocului, dar asa se pot holba cei din blocul de vis-ŕ-vis in voie) .. jaluzele orizontale de-acum 30 de ani cred.. care fctionezaa cand au ele chef.. a zis proprietara ca daca vreau, imi aduce draperii.. cred ca o sa vreau.. ca jaluzelele astea imi mananca nervii si ceva tre' sa am in geam, in afara de perdea, ca altfel ishi iau aia din celalalt bloc popcorn-u' si se uita la mine in camera ca la cinema.. pat modular (cred ca am "lipici" la camerele cu pat modular.. bina macar ca totusi e destul de fix..) ..in rest pare ok.. inca n-aveam destul loc sa ne punem vasele de bucatarie.. au promis ca ne mai aduc un dulap.. pana atunci Cristina si-a pus vasele in "camara", o incapere de langa bucatarie, unde mie mi se pare ca pute a gunoi ..asa ca vasele mele stau intr-o cutie in camera.. v-am zis.. noroc ca-i mare .. Si acum partile bune: avem aproximativ 3 bai, masina de spalat, proprietarii is de treaba si se agita sa ne fie bine.. avem masina de spalat, 2 aspiratoare care nu merg dar au promis ca le repara.. la fel, tre' sa repare si cateva placi de faiantza picate dintr-una din bai si bazinul wc-ului din aceeasi baie.. si sa ne aduca neshte suporturi de prosoape.. ..Colegele is cam kapre, in sensul ca ele si-au impartit baile "functionale" si si-au facut prg de stat in baie intre 06:45 si 07:30 ..de parca asta ar intra in "dreptul primului venit".. de parca n-am plati chirie tot atat.. si noi, si ele.. In fine.. astea le mai discutam noi cand voi fi gata reparatiile.. au noroc ca INCA nu tre sa ma trezesc chiar la ora aia.. ca bag io ordinea in ele atunci

Nah va mai pove cand mai am timp.. acu tre' sa fug

Va pup pe toate, chiar daca nu v-am nominalizat, v-am citit si ma gandesc la voi




Mergi la inceput