O alta Timisoara! (6)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timi spune:

P.S. Angy11 iti mutumesc mult pentru informatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Neatza!
Ce mai faceti? Ieri a fost taare liniste pe-aici,eu am tot vrut sa postez da' nu-mi venea ce sa zic
Aseara am fost la soacra-mea ca a plecat cumnata inapoi in Italia si am mai pus la punct cateva detalii legate de nunta(o sa aiba nunta in Tm in 29 iulie),am venit destul de tarziu si am mers direct la culcare.
Dia,ne gandeam noi ca iti bati capul cu masina,nasol,ce sa zic,bine ca au acceptat ratele.
Timi,cu placere,sa ne ti la curent cu ce ai gasit.
Diana,foarte bine ai facut ca ati venit inapoi,cum sa nu deschizi geamurile,dar nu aveati aparate contra tantarilor?
Miro,Gio,Albi,Simina,pe unde sunteti?
Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neatza!!!
Timi atunci il ia pe baietelul tau la gradi.Nu stiu cum sunt concditiile caci nu am mai mers.Eu vreau cresa, dar una particulara si sa aiba conditii bune. nu vreau bona, caci nu stiu ce gasesc si vreau sa intre in contact cu cati mai multi copii si oameni sa nu fie doar cu mine.
Dia ma bucur ca ati rezolvat-o cat de cat. chiar daca costa asa mult, macar va lasa sa platiti in rate.
Alina si te ocupi tu de organizarea nuntii?

Aseara m-am dus singura cu masinapana in centru la Sensiblu -p-ta Victoriei. am si parcat in spate la primarie-unde e foartwe ingust, dar m-am descurcat. sunt super mandra de mine.

Intalnire vineri in p-ta Unirii.
sunteti de acord?


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

no ... salutare Timisoara,
mie un dor de voi ... dar se pare ca tot mai rar scriu. Nu-s ce naiba e cu mine da nu mai am nici un chef de scris. Am o cârcă de mailuri la care inca nu am raspuns ... cred ca ma injura multa lume deja ... dar asta e.

timi (Geta) va intoarceti in Ro? La toamna? Deci ne vedem, nu? Super. Gata contractul? sau? ma scuzi ca nu am mai scris ... da am atat de multe pe cap ca zau nu mai stiu cum sa ma impart.

Fetelor ... cat o trecut de cand o plecat Cos? ca io nu mai stiu ...2 sau 1 saptamana?

Din pacate nu voi putea veni vineri, ne vin musafiri de la bucale, prietenii nostri la care am fost in mai si vin si cu bebe, deci nu pot.
Nu pot spune nici o alta zi sa ne intalnim ... ca am intrat in priza ... stiti voi cum e poezioara:
si-s grabita si-s grabita
ca mi-i casa neingrijita ...

Asa ca ... bagam ca MIG-urile prin casa si facem curat ... buey ... nici soacra-mea daca-ar veni nu as intra in asa hal de priza. Si nu mi-e groaza de ea ... ca e la fel ca mine ... dar el ... are un stil ... si niste pretentii ... ma rog ... da-s oameni faini.

Am fugit si v-am tzucat pe toate. Sa va distrati si pentru mine daca va vedeti.


Miro22+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miro si cat stau musafirii astia?
Vezi sa nu obosesti prea tare cu curatenia.

CE FACEM CU INTALNEALA?????

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

mai fetele ... eu ce sa spun?

facem curat de zor dar de primit musafiri inca nu se stie daca primim.
Ideea e sa plece joi seara si sa ajunga vineri dimi la ora 8 in Timi, noi sa-i luam de la gara; ar sta pana duminica seara cand i-am duce din nou la tren. Totul daca decurge bine.
As mai avea o problema ... noi w/e asta ne-am propus o Budapesta cu niste prieteni si deci asta pica daca cumva vin musafirii.

Daca nu vin ... hop si io la intalneala ca de plecam la unguri o facem abia sambata dimineata ... da plizzz nu puneti intalneala la fantana ... ca inca am cosmaruri cu acea fantana. Ne vedem undeva langa Constructim si vedem noi pe unde stam. Sa vedem intai cine vine. M-am gasit io sa vb ... care vin cu probabilitate de 50%.

Va tzuc pe toate, curatenia e pe rol ... fac incet incet cu pauze lungi si dese.



Miro22+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miro stai linistita ca nu punem la fantana. Nu vrem sa furam locul altora.Langa Constructim e super.
Ar fi super sa vii, si noi in 15 mergem in Alba la o nunta.
Vineri ii fac si vaccinul de 6 luni, sper sa fie ok bebu si sa se comporta ca si la celelalte vaccinuri.

Cine vine vineri la ora 19 in p-ta Unirii?

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Ceau fetele

Angy - pastile de tantari se pare ca "exista" si in resita ....dar "daca nu-s bune??? " .
Eu dim la noi acasa deschid toate geamurile sa se racoreasca si sa schimb aerul ...iti dai seama ce imbacsit e aerul intr-o camera neaerisita si pe caldura asta .

A propos de crese/ gradinite ....la crese nu prea gasim locuri pe anul scolar 2006-2007, unele fac inscrieri pe anul 2007-2008 asa ca atentie MIrote sfatuiesc sa-i cauti de acum cresa .
Eu am vb la gradinita aia unde a spus Gio si e cam 140 de euro /luna, mie imi convine ca platesc jumate (restul plateste alcatelul) dar altfel e cam mult.
Cica se plateste si la alea de stat...nu stiu cat dar se plateste.
Din pacate de la nivelul asta merge pe cunostinte si aranjamente ca sa iti inscrii copilul la cresa....distractie placuta ...presimt ca ma voi enerva...deci Timi - pregateste-te pt romania - tara tuturor posibilitatilor..

Vineri in unirii??? la 7 seara?? eu pot dupa..adik 8 ...sa mai schimbam locatia...ati fost la terasa de sus de la casa cu flori ?? sau la simphony cafe?

va pup
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

hello gasca!!!!
deci
stati calme k nu l-am facut pe Moromete la romana si nici pe Ion , sper sa iau o nota cat mai aproape de 10, la mate sa zicem ca m-am descurcat, intelegeti voi ;)
vad ca vreti intalnire . Eu deocamdata nu pot, sa termin cu bac, rezultate, tot si abia dupaia, mai ales k acum mi-am dat seama k nu intru unde vreau eu la faculta k acolo e vreo 9,65 media si mie o sa-mi iasa vreo 9,40 dc am noroc in continuare si dc ma descurc :) Sper sa gasesc o faculta sa-mi placa si la care sa pot sa intru la fara taxa .
va pup si ies, mai 2 probe si am terminaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat





Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor,al meu sot joaca fotbal vinerea de la 19,copiii n-am unde sa-i las,nu stiu cum sa fac.
Daca ii combin sa stea la Chisoda e ok,daca nu nu stiu daca pot veni.
Chestia e ca nu prea vor sa stea la Chisoda,ca au trupa la bloc.
Va mai anunt eu maine.

Mergi la inceput