O alta Timisoara! (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

angy11 - te-am vazut in Piata Unirii la concert...... asa ca asteptam pozele pe care le-ai facut acolo. Si, daca tot te-am prins cu concertul, poate ne spui cate ceva despre formatii – am vazut ca ii stii pe multi de acolo......

Inainte de a pleca ..... sa-ti traiasca ingerasii.....

Iar pentru voi, fetelor care chefuiti la strand, distractie placuta - sa va balaciti si pentru mine...

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Am revenit pentru ceva f important:

ingerash – tinem pumnii.....
Giova – casa de piatra si... prunci multi si sanatosi

Gata, amu chiar am plecat .
Bye

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Darael,cum faci tu de ma prinzi tot in faze din astea?
Oricum una ai pierdut-o :)))veneam in Unirii din Mall unde am cantat cu Splash-ul cel mare.Eram zombi de oboseala si surda pe-deasupra,cred ca de la zgomot sau asa ceva mi se infundasera amandoua urechile,iar cei din Dixie(aia care cantau)mi-au cerut sa ma duc de pe terasa de unde imi savuram cockteilul,dupa o multa munca,sa-i ascult si sa le stabilesc balanta(asta inseamna care ce instrument se aude mai tare,mai incet)sa stie ala cu sonorizarea ce sa faca.Dar ghinion eu eram surda,sau ma rog,aproape.Asa ca am vazut o fosta eleva,m-am pus langa ea si am rugat-o sa-mi zica ce si cum.
Deci,trupa se numeste Old Dixie....pe scturt Dixie.Sunt instrumentisti din Filarmonica "Banatul".Unii mi-au fost colegi,altii mi-au fost elev,unul,cel de la tobe,mi-a fost si coleg si profesor in Conservator,altul cel de la clarinet,mi-a fost coleg de familie,de scoala,de ....e frate-miu.Tipa de la chitara(banjoo),e sora tobosarului,altul trompetistul mi-e coleg si prieten bun si vecin,trombonistul l-am prins elev,e inca student la Cons. cu tubistul suntem prieteni de famile,iar pe piaist l-am prins elev.Iar in public evident cunosteam multi,ca erau in mare parte apropiatii celor enumerati.

Fetelor,distractie la strand!
Miro,mersi de mesaj pe mess.Mai vorbim.
Din nou Fetelor,va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by angy11

Darael,cum faci tu de ma prinzi tot in faze din astea?
Oricum una ai pierdut-o :)))veneam in Unirii din Mall unde am cantat cu Splash-ul cel mare.....

Am pierdut pentru ca nu am stiut (daca nu dai si tu semnal luminos trei puncte Splash mic si trei liniute Splash mare )...... am fost in Mall dupamasa dar am fost doar la admirat troscoletele acelea din 1900...... ah, ce masinute frumoase .....

Cat despre prinsul tau.... ce sa-i faci ? Daca am memorie vizuala, acum te recunosc prin oras.... de, oras mic , io iute de picior .....

Inainte de a pleca.... pentru Old Dixie - si pentru cei care au cantat inaintea lor - !

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

mama de ce destrabalari vorbiti: unirii, concerte, strand, mall, casatorie si eu cu cartea de romana in brate (tocmai ce am terminat). Vreau sa va zic ccc ca is cativa poeti pe care nu-i mai suport, nu stiu ce a fost in capul lor cand au scris ce au scris, oricum la 4 subiecte din 52 is varza, trebe sa le mai citesc .
Deci, maine merg sa aflu comisia si ora la care intru si o sa astept sa imi tineti pumnii dupa ce va anunt ora si sa-i tineti si ca sa imi cada Alexandru Lapusneanul sau caracterizarea Otiliei (la cat is eu de norocoasa am 90% sanse sa pic pe subiect ;))

trebe sa ies ca dimineata mi-am propus sa merg la biserica (m-a lovit credinta inainte de bac )
Va pe toate si distractie placuta la strand !!!




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ceau fetelor!

Ioana...asa surprize sa tot ai, nu? Norocul tau ca ai un sot romantic....al meu nu le are cu astea ..dar are si el momentele lui....Mergeti si voi la strand?

Diana...drum bun si distractie placuta!
Cosmi a plecat deja?....ca am uitat sa ii urez drum bun...zapacita de mine.....
Alina...mai poti pe caldurile astea....vad ca esti inplina activitate...Ce mai fac puiutii?
Ingerash...ne vom gandi la tine ..sa vezi ca o sa nimeresti exact ce vrei tu la subiecte.....Bafta si spor la invatat!

Miro...merci de mesajul de pe mess...eu credeam ca a picat treba de nu mai da tipa nici un semn de viata....cred ca cel mai bine e sa ii dai mail-ul meu ala cu mitzukas...sau ID de messenger...sa vb cu ea ..tu ce zici? Tu stii ca eu sunt super interesata...mai ales ca nu imi strica un job in plus....
Cat despre strand....mie mi-a venit CM asa ca ma cam feresc de stat in soare...dar l-as fi dus pe Dejan la balaceala un pic...adica Vasa ca eu nu ma afisez la costum de baie ...integeti voi...balena, etc.
Daca mergeti..distractie placuta si sa ne pove...
In rest... ce face bb-lina? De obicei mai citesc la odisee dar acuma am avut niste zile super pline la lucru...am facut dosarele de acreditare la 2 sectii noi, saptamana viitoare incep licentele....noroc ca e super racoare la lucru ca altfel as capia....

Dejan mai are de mers doar saptamana asta la cresa dupa aia vacanta....

Pupici la gagici!


Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

servus fetele,

am aparut si noi de la strand. Mare dezamagire. Anu trecut am fost cu doua familii la Heaven si mare ne fu mirarea sa vedem ca la poarta se facea selectie de clienti, nu intra decat tineret si la un anumit nr. de persoane se inchideau portile.
poate ca anu asta nu si-or facut banii necesari ca acum era ARHI-plin. Nu aveai loc de aruncat un ac - nici in apa ... dar nici pe uscat.
Noroc ca Gio si clau erau deja acolo si am prins totusi un locshor fain.
Uitati aici ceva poze - normal cu BB Marco FOTOMODEL.

Simina si Alina mai discutam faza ... acum pleaca fata pentru 2 saptamani intr-o tabara. Ea vrea s-o contactati voi, voi vreti sa fiti contactate de ea ... zau ca nu stiu cum sa procedez si sa va pun in legatura. dati-mi voi idei si asa facem. Oricum mult mai bine ar fi live ... dar zau nu stiu ... si nici ea nu stie cand va avea drum in coace. pana atunci eu zic ca ar fi benefica o discutie pe mail-uri, ce ziceti?
Ingerasa spor si bafta.
Dia nu mai treci pe la noi? Sper ca nu te-am suparat ... ca io si glumele mele proaste ... . Hai pupici.

la toata gasca de sectante.


Miro20+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

maine la 9:30 aproximativ




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Buna seara Timisoara!!!
Nu stiu ce a avut pustiul ca numai de 15 min. am reusit sa-l adorm.
L-o fi batut soarele-n cap.
Miro mersi de poze, acum tot descarc la ele. dar le-am vazut pe net. sunt super faine.
Nu l-am dat cu crema pe fata si sa vezi ce rosu e . am vazut in Selgros.
Asa e cu Heavenul asta. eu anul trecut nu am mers, dar se zicea ca e cel mai misto. am fost putin dezamagita. era puhoi de om, zici ca s-a spart conducta taman acolo.
Alina ai concertat si azi? Mai poti pe caldura asta?
Darael mersi frumos. Pai deja sunt casatorita(civil e drept) si am si copil. Inca unul n-ar mai strica, dar peste vreo 2 ani.
Simina imi pare rau ca nu ati venit si voi. Te-am vazut pe Aradului cu Dejan si maca-ta, noi eram in masina ne intorceam de la strand.
Ingerash bafta multa pe maine, tine pumnii. Doamne ajuta sa pice ce stii!! Enigma otiliei...bleh...nici mie nu mi-a placut.
Dia ce mai faceti? pe unde mai umblati? Cum e cu teza?

Va pe toate, merg la somn.
pe maine.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna seara fetelor,
Nu Miro, nu m-am suparat, cum sa ma supar, v-am citit in fiecare zi dar nu prea am avut timp sa va scriu.

Azi am avut o zi destul de nasoala.
Se prevedea o zi frumoasa, sotiorul era in sfirsit liber dupa doua saptamini de lucru fara pauza si am plecat cu niste prieteni la ocean (desi timpul era cam innourat). La trei sfertul drumului ni se opreste masina din mers!!

Ni s-a rupt cureaua de distributie, distributie pe care am schimbat-o in Romania in luna mai, si care in mod normal trebuia sa o refacem dupa alti 100 000 de km .
Asa ca am sunat la asistenta si au venit sa ne remorcheze masina (nu e legal sa tragi masina cu sfoara) iar in plus ca sa ajungem acasa trebuia sa mergem pe autostrada deci legal nelegal era imposibil!
Asa ca, am luat prinzul pe patura linga masina in asteptarea remorcherului.

Am facut si haz de necaz, am facut poze cum ni se ia masina (le pun miine sa le vedeti).
Miine dimineata sun la garaj (a dus-o la un garaj dintr-un satuc de linga ocean) sa vad devizul.Dar, tipul care ne-a luat-o ne-a spus parerea lui. Cam 1000 de euro
Asa ca, suntem suparati rau azi.

Va pup, mai vorbim miine. Pardon azi !



_
Dia mami de Caroline Iulia (14 iulie 2002) si Stephanie Daria (9 martie 2004) ... noi ...

Mergi la inceput