Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aime, e f. frumos tortul tau! Eu chiar nu stiu ce am gresit la el de l-am aburit...cuptorul meu cred ca e prea fierbinte si la minim...arata f. bine blatul tau! Poate imi cumpar si eu o forma de tarta.

Balbina, m-am tinut de cuvant si am facut clatitele pufoase, sunt f.f. bune, extraodinare! Le-am umplut cu dulceata de visine.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, ma apuca durerea de stomac de foame cind ma uit la pozele tale Vreau si eu clatiteeeee, poate chiar miine la dejun le fac. Vad ca le-ai facut mai mari, eu le fac mici, cam 4 pe tigaie, cica sa maninc mai putin din ele, dar ma pacaleste dimensiunea si tot maninc destule

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, Natalia, pai eu am o tigaie de neam prost, e mare, chiar ma gandeam sa pun cate doua, dar mi-era sa nu se lipeasca intre ele, asa ca puneam 2 linguri de aluat si le intindeam pana se faceau asa, putin mai mult de jumatate de tigaie. Dar mi-au placut mult de tot!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, nu-i bai daca se lipesc intre ele, le desparti cu paleta inainte de a le intoarce pe partea cealalta.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aaa, gata, am vazut in pozele tale cum le-ai facut, arata bine! Data viitoare pun doar o lingura de aluat pt. o clatita!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Natalia, merci.

Cata ciocolata ti-a intrat in marginea aceea geniala?
Mie una mi se pare fantastic de greu sa faci asa ceva, deci poti fi multumita de rezultat. Este extraordinar.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Crinuta, nu-i greu deloc, te asigur, totul e sa nu-ti tremure miinile, poate chiar tie ti-ar reusi mai bine, ca ai miinile antrenate mai bine ca mine. Experimenteaza cu blat din comert.
Nu tin minte exact cita cioco a mers la tort, dar nu f. mult, cred ca vreo 150 g in total, doar stratul iese destul de subtire, de vreo 1-2 mm.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

cu tortul meu nemtesc cu branza!


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Miha, si el tau arata bine, numai al meu e ars . Azi mi s-a parut mai bun, lasandu-l la frigider o zi, deci e mult mai bun rece, iar crema s-a facut beton.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si eu tot la frigider l-am tinut si parca azi era mai bun decat ieri.Mie mi-a placut asa si asa,asta pentru ca n-are shucalata dar Robert a papat de-a spart!


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput