Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Natalia , te rog frumos sa-mi spui daca in blatul prajiturii Krem a la Krem nu se pune deloc faina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, ah, ce prajitura, imi faci o pofta nebuna, sa vad daca gasesc praf din asta aici, poate o fac si pentru ai mei.

Gyna, ai inteles bine, nu se pune deloc faina in blat. Rolul fainii il joaca amidonul din praful de la plic.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gata, m-ati convins, fac si eu prajitura asta, desi , de cand cu Fingers, nu ma mai tenteaza nimic.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Balbina , ai vreo reteta de praji, dar....fara cuptor? Daca tot sunt in concediu, am zis sa ma ocup si de sotz!



Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Are ceva daca nu pun Brandy in glazura? As vrea sa manance si Rayan si parca nu as pune nimic cu alcool. Ce parere aveti>

Bubu tu cum ai facut?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, eu am avut un Cherry Angeli prin casa si am pus 2 linguri la glazura. Cred ca s-a evaporat alcoolul , ca Vlad a mancat 3 bucati de praji si nu a avut nimic!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LACRI SM spune:

Buna fetelor!Nu am mai postat de mult,fiind foarte ocupata in ultimul timp,dar acum mi-am mai facut putin timp si am reusit sa ma pun la curent cu ce bunatati ati mai realizat.Felicitari,super retetele!Balbina,stiu ca m-ai intrebat odata reteta unor ornamente de tort(trandafiri,etc),dar deoarece se folosea ou crud nu ai fost prea incintata de idee.Exista si o reteta fara ou,usor de realizat,daca te intereseaza o postez.Folosind aceasta reteta am relizat o papusa sirena,ca ornament al unui tort aniversar pentru fetita unei prietene.Vezi

LACRI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am terminat blatul, dar din ce il vad in tava nu pare la fel de gros ca la voi. Am folosit tava 20/30 asa cum scria. Voi de care ati folosit?

Ma duc sa pun crema.

revin

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mie si stratul de crema mi se pare subtire.
Data viitoare folosesc o tava mai mica sau dublez cantitatile.

Oricum, si la Brownies am observat cam acelasi lucru, ma refer la crema.
Daca respectam cantitatile stratul de crema iesea foarte subtire, iar cand le-am marit considerabil a fost asa cum trebuia.

Ei bine ca stiu ce sa fac data viitoare.

Deja am gustat din crema, e ok, blatul nu stiu inca cum e, dar parca tot nu e ca Brownies Cappucino sau Fingers.

Mai stau putin si fac glazura, insa fara Brandy.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, ai mancat din praji, cum ti se pare?

Eu am facut acum pe seara iar , e buna rau, mie imi place mult! Acum e frigider si o mancam maine dimineata.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput