Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Narcisa, poti sa pui fructe de care vrei/ai tu. Eu am vrut initial sa pun capsuni, dar am aflat ca in grupa la Vlad exista cel putin un copil alergic la ele, de aceea am preferat visinele.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

quote:
Originally posted by disperata

balbina, merci de idee.

fetelor am intrat in posesia unui mail cu multe photo de torturi pe cat de superbe pe atat de incredibil de .... executat. vreti sa vi le trimit pe mail? scrieti-mi un mail... pt cine doreste...

pup

s-auzim numai de bine! si



Sunt efectiv grozave, multumesc mult de tot pt mail!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Nati, blatul din pandispan de portocale in forma de 20x30cm l-ai facut normal din 6-7 oua? Eu asa intentionez.......iese prea inalt?? Azi m-am blindat la cumparaturi cu tot ce-mi trebuie, mai ales pt. ornat! Si frisca cum ai colorat-o? Eu am colorant din acela de la Schwartau la tubulet dar e prima data cind folosesc, se pune in frisca lichida inainte s-o bat, sau dupa?
multumesc mult
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Narcisa, eu am facut pandispanul din 6 oua in forma de 20/30 cm, si mi-a iesit inalt cit forma (vreo 5 cm). Ce inseamna prea inalt? Il poti taia pe grosime in 2 sau in 3 blaturi fara probleme. Frisca mai intii am batut-o, apoi am impartit-o in castronele si am colorat-o (mie mi-a trebuit, in afara de cea alba, 2 culori: maro si verde). Am pus un pic de colorant (apropo, tot de la Schwartau am folosit si eu, tubuletul cu gel verde), am amestecat bine cu telul, apoi iar am adaugat si amestecat, pina am ajuns la nuanta dorita.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Nati, m-ai luminat cu colorantul! Prea inalt era mai mult decit normalul!
Ce bine e cind ai pe cine sa intrebi, nici nu-ti imaginezi cit de mult ajuta, decit sa faci pe incercate si cu indoiala!

multumesc frumos
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Natalia, grozav pandispanul cu portocale, a iesit minunata ursulina Mariei cu el ca blat. nu il incercasem pana acum, l-am pastrat pt ocazie speciala . multumesc!

Gratiela, strumfilor Mariuca si Stefanut
Stefan si Mariuca - 2 anisori si poznase si www.dropshots.com/strumfi" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Strumfi, sa va traiasca mica printesa Maria, sa aibe muult noroc in viata si sa va aduca numai bucurii!
Ce haios e tortul tau, f.dragut decorat!

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, vai, ce ursulet simpatic! Bravo, ti-a iesit un tort superb, mai ales ca stiu ca a fost facut cu atita dragoste!
Pupici Mariucai (ti-am trimis un mail de felicitare, cam tirziu, e adevarat sper ca l-ai primit)

Narcisa, e bine si cind acel pe care il intrebi stie sa-ti si raspunda cu multa placere, oricind te ajut, daca sta in puterile mele

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Natalia, am primit mail-ul, mii de multumiri! nici o problema, nu e niciodata tarziu, si lui Vladut!
Narcisa, multumim pentru urari si vi le intoarcem pentru maine: LA MULTI ANI LUI PATRICK! O VIATA LUNGA, FRUMOASA, PLINA DE IMPLINIRI ALATURI DE PARINTI! Petrecere frumoasa!

Gratiela, strumfilor Mariuca si Stefanut
Stefan si Mariuca - 2 anisori si poznase si www.dropshots.com/strumfi" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Gratiela, mutumim mult de urari, asemenea!
Nati, pozele promise, tortul, sectiune si am mai facut unul, iti multumesc din suflet pt. ajutor! E fff. bun, a placut la toti si a fost f. laudat, de copii nu mai zic, fara cuvinte cit de incintati au fost si bucuria lor pt. noi doar conteaza cel mai mult!
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput