Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mai, mai suntem din ce in ce mai putine pe aici... de ce oare? Ati plecat in concediu cred, ca nu ma lasa inima sa cred ca nu mai vreti in trupa vrancenilor... Haideti sa ne adunam iar si sa mai stam de vorba!

Motanikule hai ca ma speriasi de-a binelea. Ce-i cu tine, in loc sa vii relaxata si calma din concediu, tu ne dai emotii. Of, Doamne, bine ca n-a fost nimic grav, ca la cate probleme ti s-au adunat, una in plus iti mai lipsea. Hai, incearca sa te mai relaxezi si sa tragi o linie dupa care sa poti spune: gata, e momentul sa o iau mai usor si sa-mi vad si de mine. Ce bine ca ai un sot bun si iubitor langa tine. Sunt sigura ca el te poate sprijini oricand ai nevoie.

Pai asa cum va spuneam, am fost luni la eco 3D si uite ca a mai aparut un dr care sa zica (atat cat se poate spune la varsta asta) ca e dl.Tudor. Dragul mamii drag, asa de jucaus l-am vazut, isi plimba manutele pe fata, dadea din picioruse...o minune, ce altceva se poate spune. Astazi dimineatza chiar am avut o senzatie destul de clara ca mi-a dat semnale din burtica. Eram chiar pe punctul de a iesi din casa si i-am spus lui Ruxi ca Tudor o saluta. A venit intins la burtica mea si m-a imbratisat. Il tot pupa si ii spunea ca si ea il saluta. Ma bucur cand o vad multumita cu noua schimbare din viata noastra. Ieri m-a surprins pentru ca "a cumparat" o cutie de bombonele spunand ca o s-o mancam toti patru acasa.

Cu mare bucurie va spun ca duminica le-am intalnit pe Andreea si Bianca. Fetele ni s-au jucat la locul de joaca din Mall, iar noi am avut vreme sa vorbim de-ale noastre. Staim ce suflet sensibil este Andreea, insa intalnirea cu ea m-a facut sa descopar un adevarat prieten si lucrul asta mi-a dat inca o data certitudinea ca forumul a facut pentru mine multe lucruri bune. Andreea inca o data iti marturisesc ma bucur din suflet ca v-am intalnit si pe tine si pe Bia, si oricand va fi o mare bucurie sa va revad.

Va doresc o zi minunata!

Simona 15+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

In sfarsit am reusit sa pun cateva poze de la mare . Sper sa va placa.

Simona 15+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dragele mele,

eu nu am mai scris de multicel, desi printre picaturi,v-am citit.
Am fost 2 saptamini in Italia, unde a fost tare frumos si am vazxut o gramada.....apoi, am stat acasa 10 zile, dupa care am venit in RO, de unde va scriu acum.

Suntem bine, dar cam obosite dupa atita alergatura.

Ma bucur enorm ca mam intalnit cu SIM,RUXI, FLORIN si......TUDOR Sunt o familie extraordinara, carora le doresc tot binele din lume, pt ca i-l merita! Sunt tineri, frumosi, se citeste pe fata lor ca sunt fericiti! Iar Ruxi, e o minune blonda carliontata, care s-a jucat tare frumos cu Bianca mea!
Sim, te rog mult, lasa-mi pe PM adresa de mail sa-ti trimi pozele de la Mall!

Andra, imi pare tare rau sa citesc ca nu te simti prea bine, dar astept cu nerabdare raspunsul dr. din UK si ce iti recomanda ei! Fii optimista, totul va fi bine!

Cu maaare intarziere i-i urez si eu LA MULTI ANI! lu FLORI. Sa fii sanatoasa si sa ti se implineasac curind cea mai mare dorinta!!!!

O vara frumoasa tuturor, va dorim cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:



Salutam toate fetele dragute de pe sectiunea Vrancea, un wend placut si s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare!
Am intrat sa va salut si eu, sa va dau de veste ca ma simt bine acum, se pare ca tiroida nu pune probleme, am TSH 2.68, deci in limitele normale. Ma gandesc ca am avut vreo intindere de muschi de la tenisul jucat in acea duminica si mi-a blocat cumva respiratia.
Altceva...ne-am luat si noi o masinuta si acum Lari e la munca, desigur, in afara Londrei. Astept o prietena pe la mine si in rest aceeasi plictiseala, caut alt job ca mi s-a luat la cel actual...
Va pup, va doresc numai bine si ne auzim curand.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Andra, ma bucur sa aud ca te simti mai bine! Multa sanatate in cont. si sa stapiniti sanatosi si fara pb masinuta!

Noi am revenit in DE vineri seara, dar de maine o sa o tin intr-o alergatura, am de rezolvat N-spe mii de chestii una mai urgenta ca alta, iar in 2 sapt. incepem si clasa 1

We placut in cont. si ....SIM, imi pare rau ca nu am mai apucat sa vorbim la tel, dar astept o adresa de mail pt pozicile cu gagicile noastre scumpe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Multi ani traiasca,
Multi ani traiasca,
Laaaa muuulti aaaani!!!
Cine sa traiasca...Lori sa traiasca!
Laaaa muuulti aaani!!!


Draga Lori sa-ti dea Domnul multa sanatate si sa-ti ajute sa te bucuri de viata minunata pe care o ai! Te imbratisez cu drag!

Nasti sa-ti traiasca minunea de sotie si sa fiti totdeauna asa de fericiti pe cat v-am cunoscut eu!

Andreia draga mea draga, iarta-ma ca n-am mai intrat saptamana trecuta pe lista sa vad mesajul tau. Am luat parte la un training si n-am avut vreme nici sa respir. Ce cuvinte frumoase ai spus si uite ca eu nepriceputa cum sunt, nu stiu cum sa exprim bucuria pe care am trait-o cunoscandu-va. Sunteti doua fiinte minunate pe care Bunul Dumnezeu este cu siguranta fericit ca le-a creat. Rar mi-a fost dat sa vad atata intelegere intre o mama si fiica ei. Se vede ca dincolo de tot ce va apasa stiti cum sa va faceti viata frumoasa. Sigur ca iti trimit adresa de mail si iti multumesc mult pentru poze!

Motanik ma bucur mult sa aflu ca te simti mai bine si multe dintre temeri s-au dovedit a fi alarme false. Chiar ma gandeam zilele astea la tine...cu toate evenimentele din Londra. Trebuie sa va fie tare greu! Au impus ceva masuri suplimentare de securitate si pentru locuitorii orasului? In orice caz, cred ca tot ce misca in Londra este super-monitorizat. A, sa nu uit: sa stapaniti sanatosi masinuta!

O saptamana minunata va doresc!

Simona 16+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari si pupici la fete!

Fetelor, sunt la job si nu m-a lasat inima sa nu intru astazi de ziua Lorenei, ca sa ii adresez si eu urarile mele de La Multi Ani, de multa sanatate si numai bine alaturi de familia ei. Sa ne traiesti 100 de ani fericiti,Lori!!!

Va urez o zi placuta la toate si am sa mai intru!

Pupicei si mai mult soare decat e la noi!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, Lorena! Sa fii sanatoasa si fericita!

Sim
, acum am trimis pozele! Multumesc si eu pt cuvintele frumoasa, ma bucur mult ca v-am cunoscut si sper sa tinem legatura in continuare. Pupici bucalatei blonde si bb-ului si salutari lui Florin. Te pup cu drag!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Bine v-am regasit, fetelor!

Ce repede trece timpul...Realizez ca de 2 luni nu am mai trecut pe aici, dar parca ar fi fost ieri... Asta din cauza ca nici nu am avut timp sa rasuflu! A fost foarte bine cu mama, ca m-a ajutat foarte mult, dar parca as vrea sa imi iau si eu o saptamana de concediu!In care sa dorm non-stop, ce credeati?

Helbi si Sim, ce frumos ca ati reusit sa va intalniti! Am citit ce a scris fiecare dintre voi si puteti sa ma credeti sau nu, dar eu aveam impresia ca stiam deja totul. Cred ca am reusit sa va cunosc destul de bine si asta doar prin intermediul mesajelor schimbate aici. Si nu numai pe voi doua, ci pe absolut toate fetele!

Deci avem domnisoare mari ...Am citit despre serbarile de sfarsit de an, despre Ruxi care va trece in grupa mare, despre Bia care va incepe scoala, am auzit si vestea cea mare ca Sim va avea un mic Tudorel (din tot sufletul felicitari!!! ),ca Helbi vede mult mai bine acum si ca a avut un concediu foarte frumos in Italia (ma bucur pt amandoua ca imi imaginez cat aveati nevoie de odihna), am vazut si pozele de la mare ale lui Sim , care mi-au placut foarte mult pentru ca am vazut o familie foarte reusita si o Ruxi foarte dragastoasa cu fratiorul ei din burtica, am vazut si pozele lui Motanik(saru'mana pt linkuri,Andra si sa stapaniti camera video si masina), dar tare m-am intristat cand am citit tot ceea ce ai patimit! Draga mea,Andra, oare de ce trebuiau sa ti se intample tie toate? Stiu ca toata lumea ti-a dat sfaturi si te-a incurajat cand ti-a fost mai greu, dar cred ca numai tu stii ce ai de facut! Daca asa ai simtit ca e mai bine sa ramai acolo si sa renunti la postul ala, foarte bine ai facut!Eu nu pot decat sa te sustin pentru ca imi imaginez cat de greu ti-ar fi fost in Romania si asta pentru ca inca imi mai aduc aminte de felul in care gandesc unii oameni! Tu atat sa stii: ca aici o sa gasesti intotdeauana o vorba buna si sa nu eziti niciodata atunci cand ai nevoie de o incurajare sau de un gand bun! Te pup si iti doresc multa putere, ca sa treci peste toate!

Alex, am citit despre noile preocupari ale lui Grauntzel si despre planurile voastre de vacanta...Sper ca v-ati schimbat totusi parerea ca vreme mai urata in august nu am vazut de 6 ani de cand sunt eu aici! Ploua tot timpul si e atat de frig de zici ca vine iarna...brrr! Tot din cauza timpului urat nici Covorul de flori din Grand Place nu a avut un prea mare succes ca in ceilalti ani! Noi am fost sambata, intre doua reprize de ploaie, dar parca nu are acelasi farmec ca atunci cand piata e inundata de soare!

Am citit si despre restul fetelor...Le asteptam acum pe Flori, Dana si Petro sa se intoarca din tara cu cat mai multe impresii pe care sa ni le impartaseasca si noua. Bineinteles si cu cat mai multe fotografii!!!! Va pup fetelor si va urez sa aveti in continuare o vacanta placuta!

Astazi noi am avut liber, de aia m-am intins la vorba, dar de maine o iau iarasi de la capat! Si pana in wk nu ma mai opresc! Tot asa a fost si toata vara, la serviciu munceam ca nebuna, mai ales ca am trecut si la un nou sistem de calcul, acasa o aveam pe mama, care ma lua de odihnita si ma astepta sa o scot la o plimbare...De placut, a fost placut, dar recunosc ca destul de obositor. Am facut o selectie si am pus pe site niste poze si daca va face placere, va invit sa le priviti.

Inchei acum, ca sa le mai las si pe restul fetelor sa mai zica cate ceva! Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!

Roxana

Mergi la inceput