Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Hop si io,

am revenit de cateva zile, am citit una alta dar am o lene la scris ceva de groaza.

Am citit povestea nasterii luSim, am plans de bucurie. Am impresia, si sper sa mi-o confirmi, ca nasterea asta ti-a adus implinirea care a lipsit la prima. Ai gasit un om minunat si acest miracol nu a mai fost o corvoada. Asa a fost, nu?
Poza cu Ruxi si fratiorul ei iubit e de milioane.

Dana, superbe poze cu 2 oameni la fel de frumosi. Dar ce surpriza cu destinatia, Nu ai spus nimik. Secretoasoooooo!!!
Uite, ma gandeam ca acum ceva timp in urma se cauta un/o romana in Wü. Daca stiam. Era vb despre un caz umanitar. Nu mai stiu daca acum e valabil.
Cum se simte prietena si bb prematur?

Kataaaaa, iar ai disparut. Pana sa iti urez io bun venit ai disparut. Ce mai fac scolarul si tizul nostru?

Andreia, v-a afectat mutatul cu distanta la scoala/hort-ul Biei?

Andra,pe langa Bruges sa nu ratezi Ostensee (parca) si parcul de distractie din zona
Si, incearca sa nu iti mai pui intrebari. Ti-am mai spus o data ca unui omaneni sunt rai pt ca asa sunt ei. Nu le trebuiesc motive, deci nu au explicatii logice la faptele lor. Noi trebuie sa incercam sa le aducem aminte macar odata si, daca nu inteleg sa speram ca macar Bunul Dumnezeu le va indrepta pasii.
Tu mai stii mai revolutionara, cum aveai tu o data titulatura zapacita, dar inofensiva pt ca sunt convinsa daca daca nu am reactiona am trai in acelasi sistem in care am fost crescuti, comunist, in care unuii mai cu tupeu se impun prin mijloace josnice dar, altii pierd.
Atat timp cat pot sa scriu un sfat, sa scriu despre o experieta pozitiva de a mea o voi face dar fara sa intru in mocirla pt ca risc sa ma murdaresc cu noroi si mi-a ajuns odata.


Cat despre noi, am fost la sky, a fost frumos DAR am plecat cu un sentiment de amaraciune. As fi vrut zapada, multa daca se putea dar nu a fost decat una tare, a nins doar 1 zi vreo 2-3 cm si a putut si puiul sa isi inghete degetele. Zapada a fost doar pe partie, si cred ca arfificiala pe alocuri. Lumea a sky-at, am fost si mai multi de data asta. 4+1 din germania si 3+2 din bucuresti.+ ala se referal a copii.
Dar, Gaza nu s-a desmintzit nici de data asta. Si, daca nu v-am spus pana acum pe 1 ianuarie am fost la urgenta o tuseee cat casa. Si tot bolnavior e.
Si cum in prima zi a fost vant pp ca l-a prins curentu si noapte a facut febra, 40 continuata si a doua zi..1 zi respiro apoi a inceput tusea..si cand era mai binisor am fost la piscina, bai termale la plecare si-a scrintit mana. Nimi nou sub soare pt ca e a 5-5 oara si noaptea daca nu tusea il durea mana. Nu era umflata, nu il durea decat daca o misca. Era inerta. Si cum a doua zi ajungeam oricum in Salzburg am trecut mai intai pe la urgenta unde niste chirurgi super din 2 miscari i-au pus-o la loc. Ai fi zis ca nu a avut nimik.
Si, din ciclu tot la noi se intampla, dupa ce am ajuns acasa a inghitit o moneda de 10 centi, intr-o seara. Noi ii lasam libertate de miscare mare dar, sunt anumete lucruri interzise (cutite, foarfete, prize, monezi). Si acum ma uimesc cat de repede am putut sa reactionez cand am vazut cum se invineteste. Medicul ne-a spus ca nu are snes sa il iradiem pt ca o va elemina sigur pb de care stiam de altfel a fost la inceput cu sufocarea. Nici nu am mai apucat sa strig dupa sotz. Oricum ma uimesc cat sunt de calma, adevarul ca marea confruntare vine odata cu operatie de luni si sper sa il tin sanatos saptamana asta pt ca altfel se va amana.
In rest totul e ok, bb 2 , tot baietel, e parca mai cumintel.


Imi pare rau ca Sim, nu reuseste sa plaseze stafeta pe aici dar io va tin pumnii si pup toate fetele aspirante.
O sa incerc sa incarc niste poze cu Gaza pt ca io am o placere deosebita sa le urmaresc pe ale voastre. Si asa facem un schimb.
Acu plec ca mi s-a trezit pretena care e la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Drgele mele prietene si draga Nasti, abia acum reusesc sa va scriu cateva randuri. Timpul trece foarte repede, iar ziua mi-e plina de tot felul de lucruri pe care uitasem ca stiu sa le fac: schimbat de scutece, hranit bebe mic, spalat hainute si din cand in cand lucruri care trebuie facute si prin casa. In primele zile Tudor a dormit asa de mult ca ma si speriase, insa de vreo cateva zile pauzele dintre reprizele de somn sunt din ce in ce mai mari si se pare ca avem parte si de colici.
Din fericire a venit tatal meu sa ma mai ajute, pentru ca altfel mi-ar fi fost destul de greu. Problema cea mai neplacuta acum este o viroza a Ruxandrei care sper sa nu treaca si la cel mic. In rest suntem destul de bine: puiul creste voinicel - are deja 5 kilograme (1 kil in 2 saptamani! uha, unde o sa ajungem in ritmul asta), iar eu mi-am revenit aproape complet. Dureri nu prea mai am, iar starea de ameteala este din ce in ce mai vaga. Este adevarat ca sunt obosita, dar cred ca ne vom gasi ritmul cu timpul.

Alex ai mare dreptate: doctorul Hamid a facut enorm pentru mine. A avut atata grija si s-a purtat nu numai ca un profesionist desavarsit, dar mai cu seama ca un OM. In momentele acelea mamicile care au trecut prin asa ceva stiu cat e de important sa ai un suflet langa tine, care sa inteleaga suferinta si bucuria si tot ce se mai poate simti. Nu va spun ca indata ce mi-a aparut nazdravanul pe lume, Domnul Doctor Hamid nu mai contenea cu menirile: sa fie sanatos, sa aiba viata lunga, sa fie iubit de femei asa cum e iubit de mama lui si tot asa...ca mi-au dat lacrimile numai auzindu-l. Ce sa va spun, am avut nastere cu copil de 4,100 kile care a durat de la inceputul contractiilor pana la venirea puiului doua ore!!! Este aproape incredibil...pe Ruxi care a avut 1 kil mai putin am nascut-o dupa 14 ore de travaliu. Tot respectul si recunostinta pentru Doctorul Hamid!

Draga Nasti si tu si Lori sunteti doua suflete la care eu si Florin tinem mult. V-am simtit aproape si stiu ca v-ati gandit la noi, lucru pentru care din suflet va multumesc! Multumesc pentru tot si va imbratisez cu tot dragul! Sper sa ne vedem curand!

Acum trebuie sa ma opresc, pentru ca a venit ora de baitza. Promit sa mai scriu cand gasesc cate un picut de timp.

Va doresc o seara linistita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Ma primiti si pe mine?De mult timp dau tarcoale...Nicoleta,1 septembrie 1971 ,mamica,liceul Unirea 1990,lucrez in Focsani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Sigur ca da, bine ai venit!


Hei, Vrancea unde esti? Se chiuleste in masa, ce faceti doamnelor si domnilor? NU mai dati un semn de viata?


Simo si unde sa citesc si eu povestea nasterii? Am fost la nasterea unei stele si nu am gasit.


Didi, ati facut operatia? Sanatate multa si sper sa fie bine Gazulica!


W/e frumos tuturor!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Buna fetele,

revin si eu dupa ceva timp.

Noi ne-am mutat si ne simtim f bine in noua locuinta. Totul e nou, si, desi inca mai avem de asteptat mobila, casa a inceput deja sa arate a casa!

Azi am reusit sa-i serbez si ziua Biancai cu colegele ei de la scoala. Am fost intai la cinematograf si am vazut un film pt copii, apoi am mers la Mc. Donald´s si am serbat acolo cei 7 ani, impliniti de Bianca pe 4 ianuarie. A fost f. frumos. Nu ma asteptam sa iasa asa de bine si ma bucur de alegerea facuta. A primit cadouri f frumoase!

Maine e carnaval si vom iesi la parada si la "adunat bomboane":-) Luni copii nu merg la scoala, asa ca probabil, daca vremea tine cu noi si mai avem chef de inca un carnaval, vom pleca undeva linga Frankfurt. Daca nu, raminem si ne odihnim, pina incepe ora de tenis. Marti copii nu fac ore, au CARNAVAL! Si la scoala si la Hort!

Am citit ce s-a mai scris, dar nu am avut timp sa mai intru si sa mai scriu. Ma tot gindeam........oare ce mai face Flori? Mai stie cineva ceva de ea?

Va pup cu drag pe toate si va doresc un WE placut si insorit! (aici azi a fost o zi superba de primavara)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun gasit!

Motanik draga am scris cateva randuri despre ziua in care mi-am intalnit prima data baiatul la Mamici din nou aspirante, aici. Sa ma iertati ca n-am apucat sa va povestesc, dar timpul imi este asa de putin si nu stiu ce sa fac mai intai.

Ni-na fii binevenita alaturi de noi! Ma bucur sa te cunosc!

Helbi ma bucur din suflet ca va este mai bine si ca va simtiti bine in noua casuta.

Bebitu' nostru e cam racit. Asta dupa ce am impartit frateste viroza cu Ruxi, tati si mami. Acum este intr-o stare destul de neplacuta pentru ca are mucisori si tuseste. L-a vazut dr. si ne-a dat tot felul de tratamente...evident si inhalatii. Luptam cum ne pricepem mai bine sa scapam de problema asta ca mi se rupe sufletul cand il vad asa.

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Sim,emotionant cand citesti cum un alt sufletel a venit pe lume!Felicitari!
DidiAlex,prietena mea se simte foarte bine si baietelul ei la fel.Este un dulce.Mersi!Al tau cum se mai simte?
Helbi,sa aveti parte numai de bucurii in noua casa.
Motanik,ce mai faci?
Ni-na,bine ai venit!

Mi-am facut si eu mess.Ptr cine intereseaza id-ul meu este adridanan.

Pupici la toate fetele!


------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Simo draga mea, imi pare rau sa aud ca sunteti bolnaviori, multa sanatate si sa revii cu vesti bune!

Danutza, sa imi dai si mie un add pe messenger daca nu o fac eu inainte (motanik sunt si acolo). Cum merge treaba, ai preluat stafeta de la Simo?
Eu sunt in z55 si clar incep duphastonul din nou si il mai las cand o sa raman insarcinata.


Celelalte doamne si domnisoare unde sunteti?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by motanik

Simo draga mea, imi pare rau sa aud ca sunteti bolnaviori, multa sanatate si sa revii cu vesti bune!

Danutza, sa imi dai si mie un add pe messenger daca nu o fac eu inainte (motanik sunt si acolo). Cum merge treaba, ai preluat stafeta de la Simo?
Eu sunt in z55 si clar incep duphastonul din nou si il mai las cand o sa raman insarcinata.


Celelalte doamne si domnisoare unde sunteti?

--------------------

Andra




Motanik,eu sunt in prima luna de stimulare.Mi-au dat clomifen+ovestin.Asa ca ma rog la Dumnezeu sa dea roade.Am fost la control in a 12 a zi si mi-a spus ca am foliculi destul de mari si ca in zilele care urmau voi ovula.La fetele de pe forum am citit ca lor le-a mai dat o pastila(pregnyl)care ajuta la spargerea foliculilor...mie nu mai mi-a dat asa ceva...sa vedem ce o sa mai fie.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dana, tu ai fost la analiza pt nivelul progesteronului in z21?

--------------------

Andra

Mergi la inceput