Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

Sanatate, impliniri si tot ce poate fi mai bun sa vi se implineasca.

La multi ani! nasti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

La multi ani, Bianca!
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu o viata minunata!
Andreia la multi ani pentru minunea de Bia! Sa fii mereu mandra de ea asa cum te stiu acum! Va dorim din tot sufletul sa fiti fericite amandoua, iar anii care vor veni sa va fie plini de bucurii si impliniri!
Va pupam toti patru.

Simona 37+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Sim, multumim pt pt urari. L afel si Alexandrei pt mesajul de la Evenimente!

I-am pregatit o petrecere surpriza! Nu a banuit absolut nimic, iar cind au inceput sa vina copii,nu prea intelegea ce se intimpla:-)
Va mai avea o petrecere, cu copii de la scoala si Hort, dar sa inceapa intaii scoala, ca pina in 15 sunt inca invacanta. Si la Hort au serbat-o frumos ieri!

Ca activitati pe vacanta la Hort: ina acuma u fost la piscina is bowling, iar sapt. viitoare merg la patinoar, muzeul pielii si o gradina botanica f frumoasa!

Altfel. Sim draga. aam inceput f frumos anul si cea mai importanta pb am rezolvata chiar pe 2 ianuarie si sunt f bucuroasa! Dar..........mai vorbim! Tu cum esti? Ce face Ruxi? Noi..cam racite:-(

We frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun gasit!

Andreia tare ma bucur sa aud vesti bune si mai ales sa va stiu pe amandoua linistite. Si Ruxi a prins o viroza, pe care a impartit-o frateste (s-ar zice) cu tati, asa ca de Craciun a fost Florin cel racit, iar de Revelion domnisoara a preluat stafeta. Mi-a fost cam teama sa nu ajung iar pe antibiotice, ca incepusera deja cu febra amandoi, insa a vrut Dumnezeu si s-au calmat inainte sa ma pricopsesc si eu. Am luat o singura pastila de paracetamol si cate un dezinfectant pentru gat (cu propolis si lamaie). M-am tot gandit daca sa o las in continuare la gradi (de teama sa nu-i fac primire lui Tudor cu raceala) sau sa o opresc pentru vreo 2 luni. Ce sa spun, a fost complicat sa gandim la asta pentru ca sunt multe lucruri de luat in calcul. Insa ajutorul tot de la Ruxi a venit si ne-a spus ca ar prefera sa mearga iar la colegi, daca nu-i chip sa ramana cu mami acasa (ceea ce ar fi bucuria ei). Alternativa era sa stea cu buni.

In rest, multumim lui Dumnezeu, suntem bine si uite ca tot de la munca va scriu la inceput de saptamana 39. Chiar le spuneam colegilor sa fie pregatiti ca nu se stie cand mi se arata si o sa am nevoie de vreo masina. Probabil ca saptamana urmatoare o sa fac un pustiu de bine si o sa raman sa ma odihnesc, in cazul in care nu-mi face puiul program. O sa va dau de veste cand s-o intampla sa ne luam amandoi avant spre spital.

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 38+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

A mai trecut o saptamana... si eu tot pe aici sunt (adica la munca) pentru ca puiului meu se pare ca ii place la mami si nu prea are ganduri de iesire. Oricum, de data asta trebuie sa aiba rabdare macar pana maine seara cand vine tati din delegatie ca nu vrem sa-l scutim de o emotie.

Voi ce mai faceti? Nu vreti sa mai scrieti la subiectul nostru?

DidiAlex noi mai vorbim pe ym din cand in cand, dar te astept cu vesti si pe aici

Roxanica de multa vreme n-ai mai trecut pe aici! Te-a coplesit munca? Hai, povesteste-ne pe unde te-ai mai plimbat, vrem sa mai vedem poze frumoase cum stii tu sa faci.

Motanik stiu ca esti prin tara, si tare rau imi pare ca nu stiu cum sa iau legatura cu tine. Mi-as fi dorit mult sa ne vedem.

Danutza ceva poze din excursie? Sunt sigura ca trebuie sa fi fost tare frumos! Hai, mai da-ne vesti!

Andreia sper ca anul a inceput frumos pentru voi si mai ales ca va va aduce multa liniste. Pupici si pentru mami si pentru Bia!

Lori, Nasti voi ce mai faceti, dragilor? Spuneti-ne macar ca sunteti bine. Eu cel putin va duc dorul.

Va doresc o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare si la multi ani!
Nu mai sunt acasa, ne-am intors pe 13. A fost o vacanta cu surprize, de cum am ajuns Lari a busit masina (aici se conduce pe contrasens, sa zic asa, si daca el de atata timp a condus asa, nu s-a asigurat cum trebuia si a intrat unul in el; din fericire, doar masina a fost indoita) si toate planurile noastre au fost date peste cap, a trebuit sa imprumutam o masina de la o matusa, evident Lari nu a vrut sa o conduca apoi si a trebuit sa apelam la tata tot timpul.
In fine..a trecut. De Sarbatori am fost la Targoviste la aceeasi matusa, a trecut repede seara si apoi zilele din ianuarie am fost iar in alergatura.
Cel putin am rezolvat cu spatele, am apucat sa fac investigatii si am discopatie lombara.

Voi ce faceti, sunteti bine?
Eu tocmai am rezervat bilete pt Paste, mergem la Bruxelles de Paste (sa ma pici cu ceara acum si nu mai stiu daca Prixi acolo e...Prixi, am postat si la fetele din belgia intrebarea, inca nu am gasit cazare. adica am gasit cel mai convenabil pana acum 156 euro 2 persoane, 3 nopti, stii ceva mai bun? Daca esti acolo, ne vedem?). Voi va ganditi la planuri de Paste?

Simo, facem galerie? Hai, Doamne ajuta, vino cu veste frumoasa si cu poze cu baiatul sanatos!

Va pup pe toti, va doresc un an nou extraordinar de bun!



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bine ai revenit, Motanik! Imi pare rau ca ai avut probleme in tara...in loc sa ai Sarbatori linistite. Promit sa vin cu poze cat de curand dupa intoarcerea acasa. Deocamdata vad ca puiul se simte bine la mami si nu da semne ca vrea afara, asa ca il mai las pana joia urmatoare cand facem iar o vizita la dr. (la incheierea celor 40 de saptamani regulamentare).

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Am intat si eu putin sa va citesc si sa va spun ca am trecut cu bine peste uraganul de azi-noapte.
Altfel, de maine pina pe la inceputul lui febr. nu voi mai avea net, din motive dee mutare. Voi mai intra sporadic de la sora mea, dar as vrea sa-i urez Smonei sa aibaa o nastere soara si un bb sanatos, in cazul in car totul se va petrece pina reusesc eu sa intru iar p enet- Si,nu stiu daca mai ai mobilul meu de RO, dar m-as bucura tare, daca i-l mai ai, sa-mi dai un sms cind ai nascut:-)
Motanik, pacat de incidentu din RO, dar , trecind peste asta, cred ca te-ai simtit totusi bine ......ca"acasa".

Salutari celorlalti vrinceni si We placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari, fetelor!

Ma scuzati ca nu am mai postat nimic, dar sincer nu am mai avut cand... V-am zis ca de Sarbatori au venit nasii nostri, care au stat o saptamana, apoi am semnat actele pentru apartament si de cand am primit cheile numai intr-o alergatura suntem...

Andra, ti-am citit mesajul cu hotelurile si nu stiu ce sa iti spun... M-am uitat astazi pe net si am gasit numai preturi incredibil de mari! Nu m-a interesat niciodata subiectul si sincer am ramas uimita. Eu stiam de un hotel Ascot, chiar in Bruxelles si nu foarte departe de centru, tinut chiar de o romanca, dar astazi cand am cautat pe net, am gasit numai comentarii negative si deci nu cred ca e o idee prea buna... Altceva ar fi fost IBIS in Place S-te Catherine, chiar la 2 pasi de Grand Place, si am vazut ca au o oferta night deal si ca platesti mai putin decat preturile lor normale, dar trebuie sa platesti cu credit card...

De Paste nu plecam nicaieri ( cel putin asa cred acum avand in vedere si ritmul in care avanseaza lucrarile de renovare) si in afara de faptul ca o sa fim invitati la masa de prietenii nostri de aici, altceva nu avem in plan. Poate o sa ne intalnim in Grand Place la o ! Am vazut ca o cunosti pe Carmita (eu o cunosc doar din postari, ca de altminteri si pe toate fetele de la subiectul Belgia) si poate iti mai da si ea cateva sugestii... Noi cu nasii am fost in mai multe locuri, ca am avut si mai mult timp la dispozitie, plus ca ei au venit cu masina din Romania, dar din tot ce am vizitat iti sugerez sa nu ratezi Bruges!
Lasa ca mai vorbim noi pana atunci si am sa iti dau mai multe informatii!

Sim, iti tin pumnii ca sa ai o nastere usoara si ca Tudor sa fie un bebe sanatos si mancacios! Mai e putin pana pe 25 si cred ca esti foarte entuziasmata la ideea de a-ti vedea bebelusul! Pupici si sa ne dai si noua de veste!

Andreia, felicitari pentru mutatul in casa noua! Te muti dintr-un cartier in altul sau schimbi chiar si orasul? Ce bine ca o ai pe sora ta acolo! Cred ca ti-am mai zis-o o data, dar chiar te invidiez pentru ca ai pe cineva din familie aproape de tine! Atat de tare mi-as fi dorit si eu!
Pupici si sa ne spui cum va simtiti in casa noua!

DidiAlex, tu cum te mai simti? Ati aflat ce o sa-i aduca "barza" lui Robert? Va fi un fratior sau o surioara? Pupici si multa sanatate!

Fetelor, va pup pe toate si va urez o saptamana minunata! Sim inca o data nastere usoara si am sa ma gandesc la tine!

Numai bine la toata lumea!




Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Roxi, am rezervat la Formule 1 Accor.
Da-mi un pm cu nr tau de mobil, daca vrei ca sa putem tine legatura si sper sa ne vedem la o bere intr-una din zile. Pupici!

O saptamana frumoasa sa aveti!

--------------------

Andra

Mergi la inceput