Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Nu vreu sa par prapastioasa dar cu glanda e la fel ca si diabetul gestational,care se declanseaza la sarcina.
E bine sa cunosteti si aspectele astea ale sarcinii sa nu ramaneti cu urmari grave.
Gata,inchei si va doresc o seara faina la toate!

Dana 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Fetelor, mi s-a intarit burtica, ca am tras o cearta zdravana cu Iasmina mea. A inceput sa imi apara si niste pete, un pic mai inchise la culoare,cafenii. Nu ma doare nimic, deocamdata, insa cred ca in seara asta, daca nu dispar, voi pleca la spital. Nu stiu ce sa cred, nu sunt o fire panicoasa,insa de cand am pierdut sarcina ultima data, anul trecut, imi vine sa suflu si in iaurt. Cam tot asa a inceput si anul trecut, plus dureri de spate, pe care le am si acum.

14+


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

La Iasi a tras in seara asta o ploaie cu bulbuci... oare de aceea m-a durut capul toata ziua? Poate maine nu ma ia cu dureri din nou

Joi ma duc sa fac triplul test si sunt un pic cam tensionata pana voi afla rezultatul Sper doar sa fie bine.

Am vazut ca ati vorbit despre nastere... eu sunt adepta nasterii naturale si sper sa raman la ideea asta chiar si cand abia voi mai intra pe usa de ma voi speria si eu. Am mai trecut o data prin experienta contractiilor (*timp de 26 de ore) si sunt un pic familiarizata cu toate, inclusiv cu lactatia.

Miro, foarte frumos filmuletul - joaca nu gluma...

Ramona 16+


Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am trecut o fuga sa va salut pe toate.Eu sint obosita sias vrea sa dorm asa ca am sa va scriu miine mai mult.Va pupic tare pe toate.

Somn usor

dandusa 17+

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dandusa2002/album?.dir=/976bscd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Cristina te rog io frumos sa intrii sa ne spui ca au disparut petele si ca totul e in ordine. Mergi totusi la un control de rutina ... si mai lasa-l si pe ta-su sa se certe cu ea ... tu nu mai ai voie.

Restul fetelor care ati fost ieri la eco ... TRECETI LA RAPORT!!!

Va pup si mai revin.


Miro17+
am o nepotica talentata, si un BB zbenguit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna dimineatza, gravidutze!

Cristina, te rog du-te de urgenta la clinica aia privata daca tot le platesti o caruta de bani!...Si lasa stresul la o parte, ocupa-te mai mult de tine si de bb din burtica...lasa treburile firmei, ca va merge totul foarte bine si daca nu te implici tu vreo cateva luni...Isamina (vorba lui Miro) sa se mai certe si cu tat-su si orice chestie care te tulbura, las-o-n plata Domnului! Ai mare grija de tine si sa ne dai vesti repede, repede!


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Monica, la 13 saptamani nu poti face triplu test ca nu are relevanta. Chiar saptamana trecuta am discutat cu medicul meu despre asta si analiza asta se face pe la 14,15 saptamani...in nici un caz mai repede.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

neatza burtici

cristina, neaparat sa intri sa ne spui ca totul e bine cu bebe, da? Iasmina e si ea un bebelus si ea n stie ca o streseaza pe ammi si pe fratiorul sau surioara ei...

noi maine mergem la eco,,,,abia astept sa vin sa va spun...ca se zbenguie si al meu...

noi o sa ne nastem prin cezariana..ca nu vreau sa ma chinui...

mitzuka....numai bine de la noi....

va poupez dulce...
desi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Buna dimineata burtici!!!
Nu va mai spun ca sunteti harnicute tare, ca nu mai are rost...saptamana trecuta v-am lasat la capitolul 13...acu suteti la 15...ce sa spun.promit sa scriu si eu mai des.

Miro, bebelul tau e bestial!! Ce mai joaca tontoroiul!! Nazdravan nazdravanescu, sa creasca mare si sanatos!
Stiu ca iti sunt datoare cu datele mele, dar io sunt mai prapastioasa din fire, vorba Cristinei, dupa o pateala suflu si iaurt,asa ca astept sa trec de 12 saptamani si atunci dau si cu datele...

Cristina, fuga repejor la spital, si asa ziceai ca te paste o factura cat China, nu mai astepta!!! Iar Iasminei explica-i ca o vreme numai TATA e responsabil cu discutiile..MAMA e prezenta numai pentru a strange in brate si a imparti pupici...


Am vazut ca discutati despre triplu test. Si mie mi-au spus ca se face in saptamana 14, dar am o pretena graviduta careia i s-a recomandat sa faca testul intre sapt. 10 si 14...ea l-a facut in 12..

pe voi va costa extra sa il faceti? Intreb pentru ca pe mine m-au paralizat cu " casa nu il platestte.."..nu stiu cat o sa fie de mare factura, m-am temut sa intreb, eram prea fericita ca bebescul era bine, am zis macar o zi sa am si eu fara baiuri. Data viitoare trebe sa imi iau inima in dinti...

Ma duc la munci.

O zi buna sa aveti,bebei si gravidute!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_t spune:

Salutare burticutze!

Vineri merg la eco. O sa am 15 sapt. si 2 zile. Sper sa se vada ce e, ca mor de curiozitate.

La ultima intalnire doctorita zicea ceva de amniocenteza. Stiti cumva daca e dureroasa? Am citit ca trebuie sa recolteze lichid amiotic si ma cam sperie ideea...

Alexia

Mergi la inceput