Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

danita, super filmuletele....mi-a trecut si greata de seara cand le=am vizionat...ce-i drept pana la ultimul, cand m-au apucat tremuricii...o sa fiu eu in stare de asa ceva pana la capat???

cred ca va trebui sa vad multe filmulete din astea pana sa realizez .....

multumesc nu-mai-stiu-cui care a venit cu solutia cu laptele rece pt greata sau gaze la stomac..la mine merge de minune....saru' mana.


eu tot nu am inteles despre ce barfa e vorba ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

neatza, eu am dat pe triplu test 600.000 lei vechi.
eu nu pot viziona filmuletzele

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

am ajuns la munca si direct la filmuletze m-am uitat...probabil ca acasa nu aveam programul necesar vizionarii. super interesante

dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

V-am mai spus ca mi-a scazut tensiunea f.mult acum mi se intampla altceva: tensiunea inca e mica in schimb s-a accelerat pulsul.Imi simt pulsul in urechi la orice efort (adica si numai efortul de a ma da jos din pat si a ma duce la baie)si inima parca-mi sare din piept.Aveti asemenea simptome?

veronici
16+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Dragutzelor, in primul rand felicitari tuturor gravidutzelor pentru bebei si va doresc o sarcina usoara si frumoasa, nastere usoara si bebei sanatosi si mancaciosi.

Vroiam sa va spun ca Triplul Test se poate face gratuit la IOMC (Institutul pentru Ocrotire a Mamei si Copilului) Alfred Rusescu (fostul Emilia Irza) de pe Bulevardul Lacul Tei. Va trebuie doar o trimitere tip (care se poate lua de la institut) si pe care o completeaza dr. obstretician. Imi cer scuze daca aveatzi deja informatia aceasta.

Miky 35 + si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

incearca sa nu faci miscari brushte. chiar daca esti in pat..sa te dai usurel jos....orice miscare sa fie cat mai blanda. si eu obosesc destul de repede de la un timp...mai ales tu ca ai 2 bebei.
ai grija de tine


quote:
Originally posted by veronici

V-am mai spus ca mi-a scazut tensiunea f.mult acum mi se intampla altceva: tensiunea inca e mica in schimb s-a accelerat pulsul.Imi simt pulsul in urechi la orice efort (adica si numai efortul de a ma da jos din pat si a ma duce la baie)si inima parca-mi sare din piept.Aveti asemenea simptome?

veronici
16+ cu doi



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ne prinde bine orice informatie..mai cu seama ca vine din partea unei burtici mai mari....multumim si mai asteptam sa ne impartasesti diverse lucruri.



quote:
Originally posted by pumpkin

Dragutzelor, in primul rand felicitari tuturor gravidutzelor pentru bebei si va doresc o sarcina usoara si frumoasa, nastere usoara si bebei sanatosi si mancaciosi.

Vroiam sa va spun ca Triplul Test se poate face gratuit la IOMC (Institutul pentru Ocrotire a Mamei si Copilului) Alfred Rusescu (fostul Emilia Irza) de pe Bulevardul Lacul Tei. Va trebuie doar o trimitere tip (care se poate lua de la institut) si pe care o completeaza dr. obstretician. Imi cer scuze daca aveatzi deja informatia aceasta.

Miky 35 + si bebe




dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetelor ,
azi merg la eco ! sa imi tzine-ti pumnii !:)
veronici, eu stiu ca atunci cand sunt probl cu tensiunea: NU e voie la PC ! asa ca te rog: Relax !

Parca tot tu intrebai de dimensiunile lui bb pe saptamani, eu am gasit ceva util aici : http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopement/pregnancy/1290794.html,greutatea

pupici si numai bine




BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

quote:
Originally posted by dolores

ne prinde bine orice informatie..mai cu seama ca vine din partea unei burtici mai mari....multumim si mai asteptam sa ne impartasesti diverse lucruri.




Dolores, oricand va putem ajuta, eu sau prietenele mele de la mamici de iulie-august, o facem cu cea mai mare placere. Daca aveti intrebari dati-ne un semn. Noi suntem deja pe ultima suta de metrii acum, ne pregatim sa ne primim puiutzii....

Miky 35 + si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

multumim..si sper sa mai intri din cand in cand pe forum sa ne spui cum a decurs nasterea si cum va acomodati unul cu altul....pupici


quote:
Originally posted by pumpkin

quote:
Originally posted by dolores

ne prinde bine orice informatie..mai cu seama ca vine din partea unei burtici mai mari....multumim si mai asteptam sa ne impartasesti diverse lucruri.




Dolores, oricand va putem ajuta, eu sau prietenele mele de la mamici de iulie-august, o facem cu cea mai mare placere. Daca aveti intrebari dati-ne un semn. Noi suntem deja pe ultima suta de metrii acum, ne pregatim sa ne primim puiutzii....

Miky 35 + si bebe




dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput