Bebelusi de sept- oct 2005 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

haideti ca mi-a iesit si link-ul de data asta! o bulibasisem initial, dar am corectat!

innaa, si Milan doarme singur in camera. la inceput dormea cu noi, dar nici unul nu dormea bine....cand ne miscam noi se trezea el, cand se misca el saream amandoi...asa ca am zis ca mai bine la el in camera. e si mai liniste si doarme mai bine... babyphone avem si noi, dar nu il putem folosi pt ca avem pereti de beton si nu se aude nika!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Inaa, si Ana doarme singura in camera de la 3 luni! Avem ce-i drept videobaby si-o vedem din dormitor.
Carmi, deci n-a ajuns soarele inca? Hmmm, s-o fi ratacit pe undeva!
Ioana, nu mai merg in strainataturi, s-a hotarat, pleaca sotul din septembrie; dar nu in Paris, posibil in Marsilia sau Strasbourg! Asa ca daca vrei cazare pe-acolo, e aranjata treaba! Sa-nteleg ca-ti planifici concediul? Aha, deci in curand incepe destrabalarea, bag de seama!!!
Aseara n-am sughitat, dar a sughitat Ana!
Ruxi, bafta cu , sa iasa la lumina!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Ati dat careva capsuni la bbi? Stiu ca sunt alergene si sunt interzise pana la un an.

Astazi cand curatam capsunile Alex. se tot intindea spre mainile mele si i-am taiat i feliuta mica dintr-o capsuna curatata de coaja cu seminte si a lins-o..nu i-a placut ca era prea acra.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bianca, Ana are clar jucarii perforate, daca vreau ceva de la ea i le arat pe alea si de obicei obtin!
Am incercat s-o pun pe olita dar nu prea sta; deocamdata o las sa se familiarizeze si sa se joace cu ea, are in fata manere si o minge care se invarte si care-i place tare; sper sa obtinem victorii pe viitor!
Fetele, cele care ungeti copiii cu crema protectoare, daca ii dati pe manute si ei baga manutele in gura, se intampla ceva?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Fetelor azi am vazut la Povestiri adevarate nunta regizorului de la ¨Lacrimi de iubire¨ si am plans pe tot parcursul emisiunii..

asta seara ma cert cu sotul din dotare...

noi nu am facut cununia religioasa, doar la primarie...si imi doresc atat de mult sa mergem si noi la biserica, sa ma imbrac si eu mireasa...stiu ca e cam tarziu acum, ca avem si un copil, dar ..nu merit si eu macar atat???

i-am tot zis sa facem la toamna cand mergem acasa dar raspunsul e acelasi ...lasa ca vedem noi ca mai e mult timp pana atunci...ca la toamna noi avem alte prioritati acum cu banii (inbunatatiri la apartam din ro..sa cumparam uscatoria aferenta, un teren,,,etc)...ca la toamna cand mergem acasa tb sa mai facem si petrecere de taierea motului Noeliei si uite asa ...nu ma mai joc!!!!!!

chiar imi doresc sa facem si noi nunta..in familie...cateva zeci de persoane...dar nu stiu cum sa il conving, nu intelege ca nu avem cum sa iesim in pierdere...cred ca asta e visul oricarei femei, sa aiba parte de nunta visata...

uff hai ca am mai tras un ropot de plans dar m-am mai linistit.

Ceea ce e bun doar pentru tine, nu e bun de nimic!


Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

mersi pentru raspunsuri...desi nu stiu daca mai am cand sa o las sa doarma singura in camera pt ca peste 3 sapt vine mama sa stea cu ea pt ca incep si eu lucrul si o sa doarma cu ea. abbia astept ...atat de greu e sa cresti un copil singur...

Ceea ce e bun doar pentru tine, nu e bun de nimic!


Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Codruta, sa-ti traiasca sotul !
Apropo de jucarii preferate, aici sunt anunturi in ziar si pe net
date de parinti care suna cam asa: ´X si-a pierdut elefantelul preferat, (si urmeaza descrierea) si nu mai poate dormi noaptea. Caut urgent un elefantel identic´. Mie imi vine sa zambesc, asa o fi, da bb al meu e prieten cu toate jucariile, nu are una anume la care sa ´vibreze´ in mod divers.
Marlena, desi peste tot scrie ca e alergena capsuna, se gasesc peste tot borcanase (de la 4 luni) cu zmeura, capsune, fructe de padure. Eu nu i-am dat lui Fabiano, desi am citit ca nu sunt bune numai pt. copiii predispusi la alergii. Mai asteptam un pic, au tot timpul sa manance.
Intrebare: copiii vostri chiuie? M-a innebunit Fabiano, trage niste chiuituri ascutite, ca la hora....ahahhaha. Cred ca vecinii ne urasc deja.



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

la plaja as vrea sa mergem sambata ca e liber si sotul dar dupaamiaza vreo 2 ore...dupa 4...cremuta de plaja am luat...palarioare avem...as vrea in schimb sa ii iau un costumas de plaja am vazut unele dragute la Carrefour parca si umbreluta de plaja trebuie


apropo voi ce cadouri mai luati bbilor de 1 iunie?

Ceea ce e bun doar pentru tine, nu e bun de nimic!


Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Scriu si eu un pic inainte de iesit afara.
Inaa, bebela noastra e proaspat intoarsa de la mare unde i-a priit ceva de speriat (si nu compar litoralul romanesc cu cel spaniolesc). A facut si baita in apa de mare (incalzita in sticle si rasturnata in lighean)

mysweetest- eu i-am dat Alexiei capsuni (dr a zis ca se pot da de la 8 bluni dar sa le mai spal o data cu apa plata). Nu a fost prea incantata de gust, dar nu a avut nici reactii naspa.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna fetelor,
iata-ne si pe noi pe baricade.
Incepem prin a va spune ca la noi in loc sa mergem spre bine parca mergem inspre mai rau. Adica azi de dimineata cind am vazut (de fapt nu am vazut) nici o imbunatatire a starii de sanatate a Maiei, hop top la tanti DR. Si??....ne-a schimbat tratamentul. Sunt acum pe Augmentin 2,5 ml la 12 ore, cu picaturi in ochi(ca avem niste ochi rosii...ofofof) si cu ser fiziologic in nasuc. Serul deja functioneaza, mai respira si fata mea cite putin, sa vedem restu.
Mai fetelor ce ma sfatuiti, poate sun a mama denaturata, dar nu sunt, insa imi este tare dor de sotu meu si imi doream si inca imi doresc sa merg la aeroport sa il iau. Voi ce ziceti, sa merg? avind in vedere ca Maia ramine acasa cu o persoana de incredere care v-a avea grija de ea sa isi ia medicamentele la timp, sa manince si sa doarma. Dar inima mea parca e impartita, nu stiu cum sa aleg sau cum sa gindesc, ca de iubiti ii iubesc pe amindoi fff mult. Deci, ce parere aveti?
sincer imi vor prinde bine parerile voastre, ca de vreo 2 saptamini nici nu mai am cu cine socializa, sper sa stiu sa ma comport cind ajung in Bucuresti.
mersic mult

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput