stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

quote:
Originally posted by ella_mirica

Break daca ai avut ovulatie sper ca l-ai muncit pe sotul tau? Ca degeaba te duci la doctor daca nu si prestezi

Elena


Da!!! dr mi-a spus ca vede lichid in fundul de sac deci s-a spart, nu?
si binenteles munciram noi in fiecare seara. Acu sa speram ca trompele sunt ok...ca alte si alte... Doamne ajuta!
Pupici pt toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Nu v-as recomanda sa prestati atat de des. Cel putin nu inainte de ovulatie. Mai conteaza si calitatea inotatorilor. Ei sunt mai puternici cu pauze de 48 ore intre. Eu nu va zic sa nu prestati 3 zile la rand, dar macar inainte sa faceti pauza de 48 ore. Astfel dupa injectia cu pregnyl asteptati 36 ore si apoi incercati 3 zile la rand dar cu pauza de 24 ore. Adica nu prestati si dimineata si seara ci doar dimineata sau doar seara.

Succes!

Totusi ma minunez ca dr. vostrii nu v-au spus lucrurile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Ariana - pana nu scapi de E coli nu incepe stimularea. Eu am avut si eu in 2005 problema asta dar eu aveam in vagin E coli nu mi-a iesit la urocultura. Dr. mea mi-a prescris 2 antib. Stamicin si Zinat si nu mai stiu ce ovule intravaginale. Zinatul stiam eu ca e muuult prea puternic asa incat am luat doar stamicin si ovulele. Dupaa o luna (nu 10 zile) aam refacut analiza si nu mai aveam nimic.

La mine insa repet era in vagin nu era infectie urinara. In orice caz pana nu scapi de ea nu te apuca de stimulare. Cat despre intravenoase, mai consulta si alt doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

A uitasem - prezenta mucusului precede ovulatia nu o anunta, abia cand mucusul devine apos atunci vorbim despre ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Elena da sunt din Arad si taxele pt. colet au fost in jur de 7.00 lei, nu e mult.O intrebare tu dupa Vital Women ai prezentat ceva dureri de ovare sau o tentativa de intepaturi, plus secretie putin maronie?
Merci mult.
Fetelor mie mi-a zis odata o doctorita ca ovulatia o cunosti dupa simplul fapt ca ai o mucozitate fara culoare fara miros pe "acea vale" a nu mai stiu cum s-a exprimat dar intelegeti voi sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Da Manuela chiar am crezut ca mi se pare. Ma cam durut ieri burta fiind la a treia pastiluta. Nu am facut legatura cu pastilele am crezut ca sunt iar la ovulatie ca sunt si in perioada de mijloc. Si am avut o scurgere foarte abundenta.
Oare sa -si faca efectul asa de repede? Eu m-am pus iar pe treaba nu ratez nici o perioada de mijloc. Sa ma ierte Dumnezeu ca suntem in post

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Salutare, fetelor,

Am si eu o problema. Am facut la ultima monitorizare pregnyil, am prestat corespunzator, am asteptat apoi verdictul.. si nimic nici de data asta[bang, la ciclu am avut niste dureri cumplite, (ca de fiecare data de altfel, dar de data asta mai puternice ca niciodata)iar dupa ce mi-a trecut, au inceput niste dureri groaznice la ovarul drept, cel pe care ovulasem. Durerea radiaza si in spate, la mijloc. Durerea nu e constanta, dar am momente cand ma doare ovarul atat de tare ca ma ia starea de voma.
Voi ce parere aveti? Sa fie de la pregnyl? Oi fi facut chist? Ati avut vreuna dintre voi asemenea simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Fetelor,
Z1.........in a 25-a zi, dupa ce luna asta am facut clostybegyt si pregnil si duphaston.... doctorul m-a felicitat la eco de dupa ovulatie... ca a fost ovulatia ca nu is chisturi... am prestat ca la carte
si ............. la fix 14 zile de la injectia cu pregnil ini vine ciclul

Nu mai stiu incotro s-o iau... nu stiu nici o posibila cauza... Ce ar putea fi???

L-am sunat pe doctor si mi-a zis sa mai iau totusi inca duphaston... desi azi noapte am luat ultimul din cele 20.

Eu nu am avut nici un fel de dureri dupa tratament, nici o simptoma neobisnuita.




Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

am facut hsg luna asta si mi-a zis ca sunt ok trompele,am facut stimulare cu puregon si pregnyl.sunt in ziua 24 si de vreo 2 zile ma dor sanii si spatele.e posibil sa fiu insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Poxeta la cate zile iti vine menstra ???? Mai ai putin rabdare. Sanii te pot durea din mai multe cauze si nu cred ca incepe sa te doara atat de repede cand e vorba de sarcina dar..... sa dea Domnu asa sa fie.


Sa ne tineti la curent fetele care au reusit sa ramana insarcinate dupa stimulare

Elena

Mergi la inceput