stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

menstra e la 26-27-28 zile.azi e ziua 26 insa ma doare spatele groaznic stie cineva daca pot lua ceva pentru dureri de spate in conditiile in care as putea fi insarcinata
?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Incearca un unguent local prescris de farmacista. Diclofenac sau supozitor daca suporti

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

multumesc tare mult.V a tin la curent
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Ma scuzati ca intervin dar daca exista posibilitatea sa fii insarcinata in nici un caz nu ai voie diclofenac, nu ai voie nici un fel de antiinflamator. Poti sa iei doar No spa sau Scopantil supozitoare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza2 spune:

Buna, fetelor!
Eu am postat pina acum la alte subiecte, desi sunt si eu speciala
(am nevoie de stimulare a ovulatiei) doar ca am vazut cam despre ce discutati voi si nu ma incadram pentru ca:
1. mie nu mi se face monitorizare (iau Clomid si ma vad cu doctorul la 4 saptamini de la inceputul tratamentului)
2. nu iau nimic sa se sparga foliculii (deci doar clomidul sa le stimuleze cresterea)

Am intrat acum sa va spun ca azi am avut test de sarcina POZITIV, deci vreau sa va incurajez ca se poate! Eu sunt la a 2-a incercare, prima runda de Clomid am ramas insarcinata de asemeni, doar ca am pierdut sarcina imediat ce am aflat de ea (la citeva zile dupa primul test pozitiv au inceput crampele si singerari...).
Ma rog la DD sa nu se repete povestea de data asta.

Va pup si va doresc multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza2 spune:

Poxeta, si eu prima oara am inceput sa am semne de sarcina (greata, sini mariti) inainte de a vedea primul test pozitiv si se pare ca DA, se poate sa ai semne foarte devreme. Depinde de corpul fiecareia si nu numai, ca de la o sarcina la alta poti reactiona altfel. Dar poate fi si autosugestionare, m-am intrebat si eu deseori daca nu cumva imi inchipui.
Eu am asteptat de fiecare data 14 zile de la ovulatia pina sa fac test de sarcina si daca e sa fie, ar trebui sa iasa pozitiv.
Ai grija de asemeni ca si tratamentul de stimulare iti poate da simptome de sarcina.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Spun asta pt ca am mai facut stimulare dar n-am avut niciodata asa simptome.Ceea ce nu stiu eu e ce e cu aceste dureri de spate.Mi-am facut azi un test de sarcina si a iesit negativ,ori e prea devreme ori.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Buna fetitele vad ca ati mai scris cate ceva ma bucur , Elena eu nu am mai avut secretii ci doar o mica sangerare, dar foarte, foarte putin.Acum ma simt mai bine voi merge in data de 05.12. la control ca sa vad ce se mai intampla cu chistul. Sper sa mai vorbim. Mult succes fetelor care asteptati, ca eu mai incerc in ianuarie pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela astept vesti de la tine dupa control. Eu acum din pacate m-am pricopsit cu o micoza si fac tratament local cu ovule colposeptine si a trecut perioada de mijloc am si prestat chiar z14 si apoi am inceput tratamentul.
Nu stiu ce o fi pe acolo Abia la inceputul lunii vad. Daca s-a intamplat minunea si apoi am administrat ovule e naspa? Voi ce parere aveti???????


Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi77 spune:

Buna Manuelutza.
Chistul pe care il ai a aparut in urma stimularii?
Eu am un singur ovar si in decembrie voi face stimulare si imi este frica sa nu imi apara vreun chist pentru ca am ramas doar cu un ovar in urma operatiei de chist in urma cu 5 ani.

Mergi la inceput