stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Buna fetelor,

Hop si eu cu intrebarile mele stresante...

Deci, dupa stimulate cu clostibegyt, la recomandarea doctorului am facut vineri 1 injectie cu pregnil, de 5000, am prestat conform indicatiilor... Dureri dupa injectie nu prea au fost, oare am ovulat???? Daca ma duc azi la eco, oare poate sa imi spuna daca am ovulat? Daca nu am ovulat oare mai e ceva de facut????? Mai exista vre-un tratament????
Oare nu e prea tarziu pentru inca 1 injectie de pregnil sau una dubla daca nu am ovulat?


Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Andra M, poti sa mergi din nou la ecograf si dr iti va spune daca ovulatia s-a produs.Nu stiu in rest sa-ti spun daca mai poti lua inca o doza de pregnyl.Medicul e in masura sa hotarasca asta.
Succes!

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Fetelor mie mi-a dat pregnil de 10000 deci doza dubla.

Manuela iti spun ca la eco aveam folicul pe ov. drept si pe stangul probabil niste chisturi erau mai mari de 28mm deci foliculul era de 32/28mm si chistul de 24/31,6 continand numeroase formatiuni transonice de aceea trag sperante. Oare e posibil sa vina rusii peste sarcina?
iar despre tine ai grija de tine si sa auzim numai de bine luna asta odata si odata trebuie sa se intample

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Elena te rog sa mergi sa faci un echo totusi,este intradevar posibil CM peste sarcina, dar sfatul meu e sa te duci la dr.Cat despre mine, acum am venit de la medicul meu si credeti inca nu s-a absorbit chistul de pe ovar, paca mi-a dat cu ceva in cap cand am auzit va dati seama de o luna si o saptamana si abia s-a absorbit 4 mm,cat va mai dura oare, asa ca a trebuit sa intrerup Clostylbegitul.pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Fetelor, n-am mai intrat demult aici. Anul asta a m facut intai HSG in mai, apoi am facut 3 luni de stimulare closti+pregnyl, la ultima am facut si IA. Nereusite toate. Luna trecuta am facut laparo - n-am nimic inafara de ovare micropolichistice, iar la laparo mi-au facut ingnipuctura ovariana bilaterala, adica mi-au curatat ovarele de membrana care nu lasa foliculii sa se sparga. Acum astept urmatoarea menstruatie ca sa ma apuc iar de stimmulare.

Dar nu prea mai am tragere deloc. Sunt foarte obosita si de problema asta - deja a trecut 1 an si 1/2 de cand ma chinuiesc. In plus si eu si sotul suntem foarte ocupati la serviciu si stresati cu constructia unei case, stiti cum e apar probleme si n-ai timp destul sa faci totul si nici bani destui. Toate astea ne-au instrainat destul de tare. Abia putem purta o conversatie normala fara sa ne certam daramite sa facem sex, ca dragoste demult n-am mai facut. Oare merita sa mai fac stimulare in cdt. astea? Poate ar fi mai bine sa iau o pauza cateva luni, dar mi-e ca am facut laparo de pomana caci am inteles ca primele 2 luni dupa laparo sansele sunt cele mai mari. Voi ce ziceti?

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela exista chist pe ovarul unde ai trompa? Daca da sa nu iei closty mai incearca pregnil si produsele de la calivita cum ti-am recomandat n-o sa-ti para rau Vital women se numeste incearca

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Elena da am chist acolo dar am intrerupt clostylbegit, in legatura cu Vital women please ce este de fapt si efect are, te rog sa-mi spui si maine voi merege sa cumpar.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela intra aici poti comanda online
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/prospecte-produse-calivita/vital-woman.htm
Eu l-am comandat Si nu fac publicitate chiar au efect produsele calivita si sunt la un pret accesibil Ne auzim

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Elena iti multumesc mult de ajutor voi comanda dar te rog sa imi zici de cate cutii am nevoie pt.un trat eficace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela o cutie contine 60 capsule deci iti ajunge 2 luni Asa ca vezi cum te simti si apoi faci cum crezi Rau nu are ce sa-ti faca. Ameliorarile se vad destul de repede

de luni incep si eu asa ca ne sfatuim intre timp.

Elena

Mergi la inceput