stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Draga MICA,am fost si eu in dilema prima oara cand am luat Pregnyl,insa intradevar pregnilul sparge folicul,insa nu cred sa aiba nici un efect negativ daca nu e sarcina in urma tratamentului.Nici eu nu am ramas cu toate ca aveam folicul dar a fost in van pt.eu am o trompa si foliculul era pe cealalat ovar fara trompa.Deci nu a avut nimic care sa te ingrijoreze,nici eu nu am CM regulat dar dupa prima stimulare 2 luni a venit la aceasi data si fara cheaguri.Asa ca acum m-am hotarat sa mai incerc odata.Astept menstra si dupa voi lua clostylbegit si sper cu ajutorul lui D-zeu sa reusesc.Daca nu voi continua pana va da rezultate.Aaaa sa nu uit e posibil sa iei vreo 2 kg.dar nu neaparat.Apropo am mai scris mai este cineva aici cu o singura trompa as dori o conversatie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra M spune:

Azi am inceput si eu la recomandarea medicului Clostibegyt 1/zi. Zice pe cutie ca nu e voie sa conduci. S-a confruntat cineva cu pb de vedere?

Andra si Adelina Dora (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

AndraM am luat si Clostylbrgit acum 3 ani si este cat se poate de adevarat ca vei avea tulburari de vedere,dar asta nu se intampla de la prima pastila eu abia de la a rteia am avut acele tulburari.Dar nu te speria ca trece.Doar atentie mare daca lucrezi intr-un mediu cu utilaje,sau conduci masina. Si eu voi incepe in curand Closty.asa ca vom trece impreuna si sper sa dea rezultate.Sa auzim numai lucruri pozitive..V-am pupat pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela vad ca esti consecventa. Urmaresti cu interes acest subiect. Ma bucur foarte mult si eu sunt in aceeasi ipostaza intru zilnic aici pt. ca ma intereseaza si as vrea sa vad fete care au reusit prin metoda clostibegyt pregnyl Iar in legatura cu lipsa trompei nu te ingrijora este fff bine ca exista o sansa, oricum trebuie sa urmaresti tot sub obs. medicala Orice gresala poate fi fatala Nu vreau sa te sperii insa daca faci stimulare sa nu dai gres. O sarcina extrauterina ar fi fatala DOAMNE FERESTE Ai grija de tine si nu te ingrijora Dumnezeu e Mare si Puterea Lui Sa ne vedem asa Si pentru a-ti da un gram de optimism cunosc o pers care a ramas in urma unei interventii fara ambele trompe. Isi doreste enorm copii dar..... nu are decat solutia inseminare si asa este optimista Ne mai auzim

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

ella_mirica iti multumesc pt.sfaturi.Nu stiu ce sa zic iti spun sincer ca intradevar m-ai speriat cu faza"Orice greseala poate fi fatala".Ca si tine si eu sunt increzatoare in D-zeu,de acea incerc si probabil ca risc mult in aceasta privinta.Eu sunt din firea mea cam pesimista cel putin pana am aflat ca totusi am o sansa.Poti sa-ti inchipui dupa 3 esecuri ,o extrauterina si fibrom uterin care,daca nu mergeam sa-l operez la Timisoara poate ramaneam cu zero sanse daca nu reusea operatia.Fibromul era situat si destul de mare pe artera ce alimenteaza uterul deci mai rau nu cred ca se putea sa m-i se intample.Ma bucur ca am moralul ridicat din partea ta si a tuturor fetelor de pe forum.Sa ne mai auzim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela de fibrom chiar nu stiam ups chiar ca ai trecut prin multe pana acum. Apropo cati ani ai? daca nu sunt prea indiscreta? Oricum stii vorba aia? "Ai grija ce-ti doresti ca ti se poate indeplini". adica Fi optimista si ai grija de tine. iti recomand remediile de la cali vita http://www.terapii-naturiste.com/calivita/produse-naturiste-performante-sexuale.htm

Le-am depistat dupa ce am facut stimulare closti+ pregnil insa le recomand cu placere sper sa nu mai am nevoie luna viitoare

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

elle-mirica imi pare rau cam tarziu vad ce ai scris dar oricum iti multumesc pt.sfat.Fibromul l-am avut cu aproximatie de la 21 de ani acum fac 29 ani si a fost operat cand am avut 26.Esti o draguta si nu esti deloc indiscreta,promit sa incerc produsele de la cali vita.Inca o data merci mult sper sa mai vb.pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Puregon am luat si eu ajuta foarte mult la stimulare chiar foarte foarte mult.E super are un pret cam piperat dar merita,eu am luat din a cincea zi 8 injectii,dupa care am mers la monitorizare,am avut foliculi super babani pe ambele ovare doar ca pe stangul au fost mai mici.Dupa 2 zile monitorizare pt.au ajuns la maturitate,am luat Pregnyl de 5000 doua.Si in urmatoarele ore am ovulat.Deci e recomandabil,da roade incercati-l si voi fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

am facut stimulare cu puregon 2 luni,pregnyl in ziua 11,duphaston din ziua 13 si nimic.Am o trompa infundata,foliculii sunt ok,endometrul la fel.Dr Herghelegiu mi-a zis sa fac stimulare cu clomifen din ziua 4 pana in ziua 9 si sa nu fac laparoscopie pt. permeabilitatea trompelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Draga Poxeta,si eu am o problema similara cu a ta nu am o trompa adica nu e intrega pt.ca am avut extrauterina si a functionat puregonul,doar ca nu am ovulat pe partea buna.Histosaltingografie am facut inainte de a incepe Puregonul.Nu-ti pierde speranta ca nici eu nu mi-o pierd nici in ruptul capului.PS:Intr-un fel ma bucur ca mai este o persoana cu un caz asemanator cu al meu,asa ne mai consultam impreuna.HAI MA CA SIGUR VA VENI SI NOI ODATA

Mergi la inceput