stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

Buna Ada
Nu stiu si eu am primit Menogon in luna aceasta am facut 7 fiole si nu am avut sintome asa de rele ca tine, dintrodata imi vinea caldura si mie dar nu ameteam, nu ma durut capul, eu dupa Utrogestan am ametit prima zi ca am luat oral, dar dupa aceea am utl. vaginal si nu am avut nimic.
Iti zic sa suni pe dr. sau sa nu mai faci Menogon daca te simti asa de rau.
Te pup.
Eniko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Buna! Nu in timpul tratamentului ma simt rau, ci la menstruatia de dupa tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Ada,toate pastilele de stimulare dau reactii mai mult sau mai putin.Eu am luat clostylbegit.pregnyl si utrogestan si am avut stri de greata,dureri de burta si spate,iad medicul meu a zis ca sunt de la tratament,asa ca..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Ella,Manuelutza,Break Fastce faceti fetelor?Sa inteleg ca ati trecut in categoria mamicilor,pt ca nu v-am mai auzit de multa vreme.E pentru ca s-a schimbat titlul sa pt ca nu mai e cazul.Va pup si astept un semn de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Poxeta, multam fain de raspuns. Si eu banuiam dar mai vroiam o confirmare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gurmache spune:

Salutare,
De curind am descoperit acest forum si mi se pare k-lumea. Nu pot sa cred ca sunteti atitea femei care aveti si voi aceleasi probleme ca mine.
Mi-am facut numeroase analize: hormonale, HSG, etc. si doctorii au descoperit ca as avea trompa stinga infundata.
Am facut stimulare ovariana cu clostilbegyt si duphaston, timp de luni/1 pastila si nimic. Acum mi s-a spus sa iau din nou dar cite 2 pastile de clostilbegyt, iar daca totul este ok sa-mi faca injectii cu pregnyl.
Intrebarea mea este ce stiti voi despre tratamentul cu pregnyl.
Astept raspuns.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mBuca spune:

Buna fetele...voua vi s-a recomandat stimulare inainte de laparo?
mie mi-a recomandat laparo desi toate analizele au iesit bune. A dr ca daca este ceva in interior care nu se vede la eco, ultrasunet sau chiar daca HSG a iesit bine. Daca eu aleg sa fac intai stimulare merge pe algerea mea, dar ma intrebam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Buna Gurmache.Aceeasi problema o am si eu.Am facut pregnyl si fac in fiecare luna.Cred ca e ok.e pt spargerea foliculului in urma stimularii cu clostibegyt sa nu se formeze chisturo.trebuie insa monitorizare sa stii exact cand trebuie sa o faci.eu am facut luna asta instilatii pentru desfundarea trompelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Fetelor,
Luna asta stimulare cu Menpgon, z2-z9 2 fiole/zi, azi z10 la eco: 3 fol pe ov. stang(29/19;19/12/19/16) si unul mic insignifiant pe dreptul. Endometru 11mm, ok.Si dureri de burta la greu. Azi o injectie cu Pregnyl si inca una in 72 de ore. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

eu sunt putin trista, pt ca dupa prima luna de ovamit si duphaston au venit musafirii. musafiri neasteptati si nedoriti. dar ce sa fac, merg plina de speranta inainte si sper ca luna urmatoare sa nu mai vina.
am fost in ziua 26 la eco si din pacate endometrul meu este f subtire pt.aceasta perioada.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput