stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Fetelor, am intrat doar sa va ridic moralul spunandu-va ca Oana26 care a facut stimulare cu ovamit si pregnil e , a avut test slab pozitiv din Z10 DPO si a fost la eco si are ..gemeni


http://tt.lilypie.com/eJQSp2.png
Un zambet nu costa nimic, dar pretuieste atat de mult!
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA76 spune:

ada 72: si eu sunt pe stimulare cu menogon, fac in fiecare zi cate o fiola pana imi creste foliculul suficient. Nu sunt dureroase, se pot face intramuscular sau subcutanat. Mie mi le face cineva dar mi-am cumparat ace sa mi le injectez singura in burtica dar .....inca mi-e frica sa incerc. Efecte adverse: ma simt foarte obosita, am greturi cateodata iar despre depresie...nu stiu ce sa zic. E adevarat ca sunt cam depresiva in ultima vreme dar sa fie de la menogon sau de la faptul ca tot incerc, tot incerc...si nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Fetelor, va pup si merci de raspunsuri. Am terminat prima tura de tratament: 2 fiole pe zi, din z3 in z7. Nu am observat reactii tampite, doar ca la monitorizare in z8 aratam de z12, asa a zis doctorita: endometru bun, un folicul baban pe ov. stang si nica pe dreptul. Acum am prestat, am facut Pregnyl singura ca mereu am bafta sa pice duminica seara si acum....astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Lara, cred ca-i din cauza incercarilor si esecurilor starea ta de depresie. Eu nu am avut reactii adverse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

BUna fetelor
Am fost la medic dupa cele 3 menogonuri am un folicul de 13-14mm, in ziua a 7, ca an primit menogon numai in fiecare a doua zi. Ce ziceti e bun, dr. a spus ca am sanse ca in z11 sa mai creasca. Mai trebuie sa fac 2 menogonuri pana luni si apoi iara eco luni. E prima data ca am reusit sa creasca foliculi, dupa 4 luni de incercari cu clostilb.
Va doresc cele bune, mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Iubita, nu dispera, va creste pana in z11, esti abia z7, deci tot timpul. Tu relaxeaza-te ca el sa creasca frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Fetelor,am si eu o intrebare.Fac stimularew cu ovamit dar as vrea sa mai iau si MACA.Voi ce ziceti Se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

buna fetelor!luna trecuta am facut pregnyl si a zis doctorul ca sunt sanse foarte mari sa raman .din pacate nu a fost asa.pe data de 7 au venit uratii si tot entuziasmul meu a picat.acum in a 13 zi adica luni ma duc la monitorizari si sa vedem ce mai zice acum.cate luni la rand se face pregnyl?sper luna aceasta sa se prinda ca altfel o iau razna.bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Fetelor, cele cu mai multa experienta in stimulare, este posibil ca simpotmrele premenstruale sa fie mai grele din cauza tratamentului? Influenteaza? Luna asta dupa Menogon am avut niste strai rele, rele, ameteala, greata, durere de cap, ingrozitor. Mai are cineva asa simptome sau tre sa-i spun doctoritei. Eu aveam ceva asemnator dar la un nivel suportabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

I

Mergi la inceput