stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Si eu am facut luna trecuta stimulare , cu closty fara pregnil si am sa fac si luna asta. Mi-a venit menstruatia dupa 24 zile nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata cred ca m-am dereglat, am facut si polidin in perioada de mijloc in timp ce am avut ovulatie Am luat si utrogestan, de luni iau iar 5 closty a doua luna si dupa aceea cred ca ma potolesc Eu nu am avut ciclu neregulat niciodata acummi-am facut-o cu mana mea.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Ella crezi ca vital women influenteaza cu ceva daca am facut pregnyl si iau utrogestan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Nu Poxeta Vital Women este un produs din plante. Nu cred ca are ce sa influenteze Vreau sa-ti spun ca si eu fac stimulare a 2 luna consecutiv si mai iau si branca ursului si mladite de zmeur tot pe baza de plante) Pupici

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Ella,am patit si eu acelasi lucru mi-a venit ciclul la 22 de zile desi imi venea la 26,27 de zile.Nu stiu care e cauza,dar nu mi-a mai fost asa de rau ca de obicei si a fost extrem de curat fara cheguri cum era de obicei.Eu cred ca e datorita lui vital women.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Ma primiti si pe mine? Sunt la prima luna de stimulare cu Clostibegyt si bromcriptina pt prolactina marita. Un ov pe stg, unul de ov.dr., numai cel de pe stangul matur, am facut Pregnyl in z13 si in z16. Acum sunt in z31 si astept. Unde mie normal imi venea la 27 maxim 28. Am facut un test in z29 si a fost negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Fetelor nu vreau sa fac reclama proasta tratamentului cu closilbegyt, dar eu in urma lui chiar daca l-am facut cu monitorizare am ramas f greu (am facut tratament 2 luni, pe urma 2 pauza, nu s-a prins nimic , pe urma 3 luni tratament , 3 luni pauza si abia in a 4 luna am ramas gravida), iar la 3 luni am pierdut sarcina datorita unui hematom format de la trat. ( asa a zis. dr. la care eram), care nu l-a vazut decat f tarziu si dupa ce am pierdut sarcina in aug. m-am operat de un chist format tot in urma tratamentului cu closilbegyt,(am 8 fire si a fost op. clasica).
sper ca m-am facut inteleasapt. ca eu in urma acestui tratament m-am convins ca niciodata nu voi mai urma tratament cu acest medicament pt. ca are niste efecte negative prea grave pt. mine cel putin.
eu cand mi s-a vazut chistul in timpul sarcinii, dr. mi-a spus ca se va elimina odata cu sarcina, dar daca il mai lasam mult dadea in cancer( nu exagerez cu nimic)
eu doar am vrut sa va atrag atentia si sa stiti la ce riscuri va expuneti.
sper ca nu am suparat pe nimeni dar sper sa nu mai treaca nimeni prin ce am trecut eu.
sa dea DUMNEZEU sa aveti toate niste bebei sanatosi si frumosi cat mai curand.
va pup pe toate

VREAU UN BEBE IN 2007!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

A avut cineva care a facut stimulare o saptamana intarziere si test negativ? Eu mor de inima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

dupa ce am citit ce au scris fetele despre stimularea cu ovamid am zis sa intreb si eu. si mie mi-a dr.sa-l iau in fiecare zi la aceiasi ora (asa este ideal). mie in baza monitorizarii TB mi-a dat urm tratament (pe care il voi incepe in cateva zile)
zi 1-11 cyclo-progynova
zi 5-9 ovamid 1/zi
zi 12-21 duphaston
apoi 7 zile pauza.
trebuie sa fac acest tratament 3 luni dar eu sper sa nu fie nevoie atata timp.
a mai facut cineva acest tratament?

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Servus fetelor, este prima luna cand fac stimulare cu clostilbegyt.Acum vreo trei luni la ecograf intravaginal s-a vazut clar ca ovulez, am facut instilatii trei luni la rand si luna asta am inceput tratamentul de stimulare.Am fost la monitorizare in z8 si z12 cand se vedeau mai multi foliculi printre care era unul de 16mm.
Pe mine nu m-a mai chemat dr. la monitorizare, as fii vrut sa vad daca se sparg foliculii, voi cat timp va duceti la ecograf? Pana vedeti ca se sparg foliculii?.Nu mi-a dat nici pregnil.

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/TyCKp2.png[/img][/link]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

salutare !scuze ca intru si eu asa pe nepusa masa dar am si eu nevoie de niste informatii.am facut laparoscopie in oct.2006.pana in maomentul de fata nu am ovulat niciodata.astazi am fost la doctor fiind in Z12 si mi-a spus ca am endometrul 7,7 si pe ovarul drept un folicul de 14,iar pe stangul nimic.imi puteti explica si mie ce inseamna?daca nu sunt foliculi si pe stangul este o problema grava?
luni a zis sa ma duc iar dar sunt in Z16.credeti ca mai exista o sansa sa vada ceva?
dupa monitorizari stiti cumva ce urmeaza?ce trebuie sa fac,tratament sau ce ca am inebunit de dorinta de a avea un .
va pup pe toate si va multumesc.

Mergi la inceput