Bebelusi de iulie-august 2005 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Revin: cand l-am tinut strict am slabit 7-8 kg. Insa dupa o perioada (repetat de cateva ori) am slabit in jur de 5 Kg.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana.9 spune:

brianamica, e tentant. poate dupa ce nu mai alaptez...
dar atunci tu vei fi slaba si frumoasa, iar eu voi avea de dat jos vesnicele astea 10 kg.

si daca e rost de invitatii la slabit, lansez si eu una, asa...de prima pagina. una pe care am mai lansat-o, dar mai sper :D

cine vrea sa alerge in tineretului. sau cine doreste macar sa ne intalnim in parc, zona lacului, la impins de carucioare sau sustinut copiluti mari de manute in gasca?

vroiam sa va mai intreb daca e ok sa-i dau la fata mea sa rontaie morcov fiert bine (intreg) sau buchetele de conopida. pentru ca nu vrea sa vada nici o leguma. pana acum le-a refuzat pe toate. doar cereale si fructe (la borcanel, doar mar ras - dar nu-i preferatul ei). asta inseamna ca mananca fara bucatele, ca daca roade dintr-un mar se ineaca (de cand are dintisori si sus si jos, cate o pereche), si doar paine si piscot a mai papat cate putin fara sa se inece.
ce credeti? e riscant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana.9 spune:

nu stiu ce sa mai incerc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Adana, eu iii dau Anei morcov cru de vreo 2 luni. Nu s-a inecat niciodata ! In scimb cu marul se ineaca! Si am renuntat.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorel spune:

Multumim de regim, insa prea greu pentru mine ... care sunt o gurmanda incurabila.
Caut ceva mai usor .... vreau sa dau jos doar 3-4 kg. max. Vreau o dieta mai usoara daca stie cineva.
Fetelor ajutati-ma cu o idee. Mi-am modificat rochia de mireasa si a iesit super. Am taiat-o pana la genunchi, cu tulul putin mai lung (pana sub genunchi), am luat si toate floricelele de pe ea si acum arata super si imi vine de minune. Problema care mai trebuie rezolvata este culoarea. Cu ce credeti ca asi putea sa-i schimb culoarea? As vrea sa o mai folosesc la o nunta in august la care voi fi nasa. Rochita mea a fost foarte simpla si asta mi-a permis modificarea si sunt incantata de rezultat. Dati-mi miste ideii privind culoarea. Am incercat cu vopsea de oua, tus si acum voi mai incerca cu interiorul unui marker. Fac probe pe bucatile taiate jos. Stii ceva metode naturiste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sorel , pisi daca vrei sa slabesti putin renunti la paine, dulciuri, zahar, mancare depa ora 18.00 !

Despre vopsit..... nu stiu nimic !!!!!! Sorry !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana.9 spune:

briana, ai vrut sa spui crud? si rontaie la el? si cam cat papa din el?cati dintisori are?
eu intrebam de morcov fiert. din el se pot desprinde mai usor bucati. moi ce-i drept dar...
am sa incerc si cu morcov crud. dar din cum o stiu cred ca nu va rontai prea mult la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Adana, da, crud ! Si ii place, daca il dau fiert nu il vreaaaa veci ! Ana are muulti dintisori... fro 7 ! Dar cand am inceput sa ii dau avea 4 !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete
http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisasociatii/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

andana,
nici eu nu i-am dat inca legume fierte bucati desi vreau sa incerc in wk asta. cu baby carrots si boabe de mazare. si o sa mai incerc cu ceapa verde nefiarta ;)
in schimb i-am dat morcov crud rece (de la frigider) ca sa-l roada pe la gingii pt dureri de dinti.

in schimb fructe crude i-am dat de la 6 luni: cotoare (mai pline pe care sa le poata tine bine in mana) de mar si para. si banana (fara cotor).
mere i-au din cele f tari, nu cele care se sfarama si sunt mai innecacioase. iar para sa fie ori tare ori zemoasa. alea zemoase sunt mai bune de supt insa cam aluneca din mana. la para ii las si codita daca e greu de rupt ca o distreaza s-o apuce.
a mea e innebunita dupa cotoare. ii pastrez cand ii fac piureul de fructe si i le dau in timpul mesei.
la inceput se mai inneca cate putin dar tusea si scotea cu limba bucatile mai mari. acum chiar nu-mi mai fac probleme. si deocamdata are doar un varf de dinte.

nu-i place nici un fel de leguma? nici macar morcov? incearca sa-i combini de ex mar cu morcov (compot). a mea e innebunita dupa combinatia asta. si apoi treptat-treptat poti sa-i bagi si alte legume si sa scoti marul incet. dovlecelul e iarasi dulce. si mazarea. incearca e posibil sa-i placa. macar sa gasesti cateva legume ca sa poti sa-i dai cu carne, ficatel, peste.

la a mea se pare ca-ncepe sa-si faca efectul siropul cu multivitamine ca vad ca mananca din ce in ce mai bine. ieri la pranz a mancat 170piure legume cu pui, 50 piure fructe si 100 lapte. i-am zis bonei sa nu-i mai dea lapte completare daca mananca peste 200 la masa. si deschide gura mare :O

tot asa a mancat bine in perioada in care i-am dat peritol.
ca inainte cu greu manca 50-100gr la o masa.

mamica de maria, 9 luni si 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Adana, Iulia mea roade cu placere morcovi cruzi si felii mari de mere. I-am mai dat bucatele de carnita, f.f. mici, cu amestec mexican fiert (porumb, morcov, ardei, mazare) si ii place sa ia cate o bucatica in manuta si sa manance singura.

In schimb, daca simte bucatele in piure, nu inghite, incepe sa dea afara.

Avem 3 dintisori .


Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput