Piticlonti de iulie-august 2004 (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,
Multumesc pentru ca v-ati gandit la mine...a fost oribil si extrem de dureros. Dar a trecut.

Ioana...faza cu pastarnacii a fost taree!...hehehe
Roxi, daca nu ziceai de 1 iunie nu-mi aduceam aminte de ziua asta...
Gabi, succes cu casa si nervi de otel! Ca o sa ai nevoie!
La gradinita ne inscriem si noi...
Dana, Roberta si Cori...spor la invatat...

Iaca si cateva poze de la botez..."pozarul" nu a fost prea priceput...:)...comentarii nu am pus...poate mai incolo
http://community.webshots.com/album/550098204qyvgtD/0
Sper sa mearga.
O zi excelenta!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Monica, Imi pare rau. Data viitoare va fi altfel, vei vedea.
Gabitzu, tu ziceai ca pentru gradi trebe org non profit sau fundatie? Ca asta e groaznic. Din cate stiu eu (daca n-am ruginit de tot) fundatiile cer un cap social de vreo 30.000 RON. Asta e o cheltuiala. Nu stiu la org non profit. Poate acolo e mai relaxat... Tu vrei sa faci gradinitza ta? Sau te-ar avantaja si vreo "umbrela"? Ca as avea o sugestie. Vb pe privat?

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Dana, astept un semn!

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Buna mamici,
uite ca am mai prins si eu 2 sec libere sa va salut. Am vazut pozici cu copilasi draguti !

Vad ca toata lumea pleaca in concediu...ce frumos!!!

Mai intru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

MONICA, am vazut pozele cu puiul mic la botezSa traiasca si sa creasca mare!
Si tu sa te refaci repede!

Cam slaba activitatea pe aici, eu butonez de zor sa refac proiectele () si mai arunc un ochi si pe aici.

Editez ca am uitat ce era mai important: sunt cu sufletul la gura, la cativa kilometri de socrii mei s-a confrmat gripa aviara, Matei fuge la bunici toata ziua dupa pui, am dat indicatii prin telefon sa se spele toata lumea de 100 de ori pe zi, sa nu-l lase sa atinga vreo pasare, sa nu-i dea oua,mancare are de acasa destula, poate sa-i faca mai bine ciorba de legume decat de pasare, dar tot sunt ingrijorata si nici nu am ce face cu el acasa, am doar 4 zile sa fac doua proiecte cap-coada si inca nu am materialele decat pentru unul dintre ele.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Buna ziua la toata lumea!
Fetelor, vreau sa va intreb pe cele care le-ati facut asigurari de studii copiilor, ce ati ales? Ma intalnesc luni cu o tipa de la ING Asigurari, dar as vrea sa stiu pareri, nu cunosc subiectu'. E ok oferta lor?
Fetelor care au de facut "teme" (hi, hi, hi), spor la invatat! Consolare: eu azi am program de , asa ca se poate mai rau!
Lia, nu pune la suflet totul, ai grija de tine si de bebei!



Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Cristalina, bine ca trecut totul!
Roberta, gripa aviara e acum peste tot, sunt deja peste 100 de focare in tara. Ce sa facem? Eu inca folosesc oua Tonelli, asta este. Mai frica imi e de porumbeii de la geam, nu scap de ei nicicum. Le-am pus si clor pe pervaz, si tot degeaba.
Monica, nu ne mai vedem? Poate va feceti timp in uikend. Pupici cu licurici pentru Bogdanelul!


Mai am mica nedumerire. Poate ma ajuta Roxana cu un raspuns. Trebuie sa incep din 1 iunie sa-i dau Iancai Ribomunyl, am inteles ca este un fel de vaccin oral pt. sist. imunitar. E ok? Ce stii desre el?


Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Monica, vazut pozele. E mortala Maria cu palaria aia!

Diana, eu ti-as raspunde, dar lucrtez acolo si fac reclama, dup-aia. Daca vrei mai multe info zi-mi numele produsului pe care ti-l ofera si vb pe privat. scrie-mi pe roller025@gmail.com sau suna-ma (daca mai ai tel meu, daca nu ti-l dau e). Dar asta nu ca sa te conving, ci doar de discutat, sa stii cum sa alegi.

Tre' sa plec. Ne mai auzim maine. O seara buna tuturor!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cristalina, imi pare tare rau, pupici si imbratisari de la noi!
eu mi-s tare trista azi, nici n-am dormit azi-noapte, pe scurt m-am certat cu soacra si-am decis sa-l duc pe pupi la gradi cat de repede, poate chiar de saptamana viitoare. nici nu stiti cum si ce simt. asta e. viata nu e asa roz mereu.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut gagici! Nu ma dati disparuta dar trec printr-o perioada agitata atat la servici cat si acasa... la servici am inceput sa am mai mult de lucru, in plus pentru ca iau concediu peste 2 sapt. si ii las "cu kuru'n balta" ma simt vinovata si trag mai tare..acasa ne pleaca bona si am de finalizat ultimele pregatiri pentru gradi..

cristalina, imi pare rau ca trebuit sa treci prin asta... refacere rapida.. si sa vina bb 2 apoi!

am vazut poze cu vrabiuta mica si scumpa si cu maria cu palarie (e mortala!!)

Dana, spor la invatat!

Olivia, nu am primit PM de la tine, te-ai hotarat cu medicamentul?... ce mai face Luca?... chiar il aduceti inapoi?

Bianca a devenit si mai alintata in ultimele zile si nu vrea sa mai asculte de nimeni... sper sa o disciplineze la gradi.. in week-end nu a vrut sa doarma dupa amiaza si ne-a mancat nervii cu tipete de oboseala..
Parca mi se face cam frica stiind ca nu ma mai ajuta nimeni de acum... dar nici cu bona in casa nu mai vreau...tineti-mi pumnii sa trecem peste perioada asta cu bine (cu totii:))

Mai stiti ceva de dana-ema?

Pupici tuturor,

Mergi la inceput