Mamici de mai-iunie 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Ioana, de la spital imi spusera ca-i tot aia. Eu am gasit bonnisan. In acest caz, o sa iau si sab simplex, nu are efect primul, o dam pe al doilea...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by inaioana
Cat despre socata aia..bea cu incredere ca si eu am baut si uite ca sunt intreaga si al meu copil la fel! (PS Si Luana a baut, am vazut-o cu okii mei!)[/font=Comic Sans MS][/green]



Ei bine, daca ati baut amandoua si ati supravietuit... m-am linistit.[/b]

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luc2 spune:

Lyly,

De ce nu ai voie cozonac?

Luc2,37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1702 spune:

Andreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1702 spune:

fetelor va simt lipsa!

inaioana imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn de viata...

eu inca lucrez la greu, chiar mai mult decat de obicei acum pe final...

felicitari celor care au nascut! am incercat sa vad toate pozele puiutilor vostri ... si de fiecare data imi vine sa plang...asa sunt eu mai emotiva...

mult succes celor care urmeaza! nasteri usoare si bebei frumosi ca pana acum...

in 2-3 sapt imi vine si mie randul...
la 36 s madalina cantarea 2800gr (adica ieri)...in urma controlului la dr.nayel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Multumesc fetelor pentru urarile de La multi ani!!

Cristina cand ai fost la control te-a urcat si pe masa sau ai facut doar echo?

Fetelor e obligatoriu sa te controleze pe masa pana nastem sa mai vada ce si cum? Consistenta col, etc? Sau e ok si fara... asteptand pur si simplu evenimentul?!

Pupici pe burtici si la bebici!

Andreea cu Petra 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by luc2

Lyly,

De ce nu ai voie cozonac?

Luc2,37+



Deoarece provoaca niste arsuri inimaginabile! Imi pica greu si pe vremea cand nu eram gravida, daramite acum? Si contine zahar. Orice contine zahar imi induce dupa ingurgitare o acreala in gura greu de suportat... aici trebuie sa fie ceva legat de nenea pancreas... ei, trebuie sa mai rabd un pic, ca doar maine-poimaine nasc!

Lacri 38+6


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luc2 spune:

Lyly m-am linistit, eu sunt topita dupa cozonac si credeam ca am aflat ceva si in sarcina asta spre final!La cealalata sarcina(e drept acum 8 ani informatia circula tare prost) am mancat ficat de pui in prostie, imi place teribil, si prin 6 luni am citit ca e de evitat in sarcina.Ma simteam asa vinovata....Nu ami zic de baut si fumat in primele 2 luni de sarcina, caci am aflat mai tarziu, am avut ciclu normal 2 luni.

Ei duminica nasc si eu, am fost la control(apropo m-a controlat si pe masa si la echograf) si colul s-a scurtat dar e inchis de tot. Cu toate astea ma opereaza deoarece in greuatte nu prea a luat intr-o sapatmana (are 3000 gr la 37 si 5 zile si avea 2950 la 36si 5 zile).
Am incercat sa port o discutie despre recomandarile vis-a-vis de anestezie si mi-a spus ca hotararea se ia pe loc: generala, epidurala sau rahie.
Cum ati procedat mamicilor ci cezariana, ati ales voi sau ati aflat atunci?Banui ca trebuie sa nu mananci sau cine stie ce recomandari or mai fi, numai ca pe mine m-a chemat dupa-amiaza si nu stiu ce sa fac.

Luc2,38 fix maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Au , ce senila sunt!

La multi ani, Andreea!
Sa fii fericita, sanatoasa si norocoasa! Si sa ai un bebe perfect si o nastere usoara !


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Inaioana

Mergi la inceput