Mamici de mai-iunie 2006(89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Ina - ai pus tu pe undeva poze cu bb Serghei si nu le-am vazut eu????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

DianaR - felicitari pentru micuta Timeea..este o dulceata de fetita. Sa cresca mare si frumoasa..sa va aduca numai bucurii.

Vivig
- eu cand am ajuns acasa si m-am urcat pe cantar si am vazut ca dadusem jos doar 5 kg, am crezut ca innebunesc, dar intre timp am mai pierdut 4, deci in total 9 si sper sa ma dau jos. Nu mi-e foame, abia daca pot sa beau o cana de lapte pe zi..si mai pap pizza si spaghette....evident cu sos foarte iute....si am avut pofta de o bere mai in fiecare zi. . cu alte cuvinte tot ce-i interzis, mie imi place. Nu-ti mai spun ca beau cafea la greu, dar atsa mica doarme..nu-mi face inca reprosuri

Irinel
- ce mare s-a facut printesa ta. E o dulce!!!!

Lyly
draga mea....hai nu mai fi suparata!!!
Nu-l supara pe bb.

Eu am o problema...nu pot iesi singura din casa cu bb. Carutul e foarte greu si nu-mi incape in portbagajul masinii, pe jos nu pot pleca.....e imposibil sa cobor muntele cu carutul..si stau ca pe ghimpi. Ieri cand a ajuns sotul acasa eram la usa, i-am predat bebelul, si am plecat la coafor si la shopping..ca nu am nimic care sa-mi vina bine acum. Si pana m-am intors eu, bb a papat lapte praf. Se poate spune ca sunt o mama rea, dar nu puteam sa mai stau in casa, iar vremea nu era prielnica sa plecam si cu bb. Sper ca bb sa ma fi iertat.

Si mai am o intrebare? Cat papa bb al vostru? A mea papa cam 60-70 ml ( lapte de la mine ) la o masa..cam din 2 in 2 ore, si 80-90 cand ii dau formula. Se pare ca formula ii place mai mult, dar nu refuza nici laptele meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Neata burtici si mamici!

Sunt tare necajita..Catalin al meu se tot lasa asteptat! Iar eu nu mai pot. Cel mai rau sufar din cauza edemelor si a greutatii. Caldura asta nu face decat sa inrautateasca situatia....Abia astept ziua de luni, poate s-o indura dr de mine. Pana acum se pare ca a proorocit aiurea: nu am nascut si parca vad ca nici in week-end nu se lasa cu evenimente spectaculoase.

Roxana 39sapt si Catalin
POZE CU MAMI SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Irinel , eu daca mananc cartofi am probleme cu Victor. Nici eu nu prea mai stiu ce sa mananc.

Lacramioara eu stau pe forum destul de mult dar cu victor in brate si nu prea pot sa scriu.plus ca il deranjeaza tastatura.

pupici la toata lumea

Arabela si bebe Victor(22 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Neata fetele.
Gabi si DianaR v-am vazut pozicile si v-am admirat domnisoarele si mi-am adus aminte de fi-mea cand era asa pitik mik si dulcik.

Shoricutzooooooooo desi cam tarziu am intrat pe forum totusi te sustin si eu in galerie alaturi de celelalte fete

Vivighe pai voi va plangeti acu' de calduri de lohiile alea, cand aproape a-ti terminat cu ele, da noi astealaltelea? care o sa nastem in iunie si ne prind chestiile alea si-n iulie.
Ooooooofffffffff voi atunci o sa fiti niste fericite, o sa fiti flu-flu.
Aaaaaaaaaaa si la chestia cu cocoasa ai grija, incearca sa te corectezi singura pana reusesti sa mergi la fizioterapie pt. ca pozitia defectuoasa iti accentueaza durerea. Ti-o zice o patita.

Aura(36+) mamica Nicoletei

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Am uitat sa va spun ca abia astept sa ma duk maine la dr. la control sa vedem cum mai stam cu colul, mai ales ca de cateva zile si mai ales nopti am niste intepaturi groaznice acolo la dansul. Efectiv ma trezeste din somn durerea.

Aaaaaaaaaaa si inca ceva. M-am procopsit cu o conjunctivita de la fi-mea si nu mai scap de ea de mai bine de 2 sapt. Ieri mi-am cumparat kanamicina sulfat si m-am dat aseara da efect ioc. Probabil tb. sa mai continui 2 zile. Intrebarea era: credeti ca-l afecteaza pe bb kanamicina asta? M-am gandit ca e aplicatie locala si nu l-ar afecta. Pe prospect scrie ca desi nu s-au inreg. efecte fetotoxice sau ceva de genul asta poti folosi crema doar dupa ce cantaresti bine efectul beneficiu-risc si bla bla bla.
Voi ce credeti? Am facut rau ca am folosit-o aseara?

Aura(36+) mamica Nicoletei

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Shori, nastere usoara-usoara!

Astazi ma duk si eu la doctor si aflu detalii, mai am de asteptat, nu mai am...

Ma bucur ca ati revenit pe aici, a trebuit sa fac eu pe nebuna ca sa mai aflu cate ceva despre voi... hihihi

Gabi si DianaR sa va traiasca bebelushele-dragalasele!
Ioana, sper si eu la un samburica care sa faca numai nani, papa si kk!

Iulyp, ne vine si noua randul... te invit la calm si rabdare, ca poate asa imi vin si mie...

Roxana, inca putin, si o sa-l vezi pe Catalin.. hei, cat de bine te inteleg, am si eu problemele mele, iar am inceput cu gretzurile si e a doua dimineata consecutiva de

Lacri 38+


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Buna dimineata!!! Cam slabutza activitatea de la o vreme . Dar e de inteles, multe mamici si gravidutze pe ultima 100 de metri.

Alia, m-am mai linistit cu uretra aia, acum ca mi-ai zis ca si tu ai avut dureri. Sigur nimik nu e la fel, dar gandul ca am capatat o infectie urinara nu-mi dadea pace. Pe mine ma doare dupa ce ma ridic din pat sau de pe scaun, simt asa ca si cum mi-ar atarna o greutate de ea.

Lavi, nu simt nimik in neregula cu taiatura doar ca nu mai trece si ma ustura, mananca...este adevarat ca nu sunt prea incantata ca s-au folosit fire reabsorbabile. Unele dintre ele au si cazut dar a ramas locul inca neinchis si asta nu-mi convine.

Shoricel, nastere usoara, de fapt trezire fara dureri, ca am inteles ca faci cezariana. pentru tine si pentru Ana multa fericire, sanatate si pofta de mancare .



[poze carmina
intalnire burtici
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;29/st/20060515/n/Mihnea/dt/8/k/91fd/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Si acum as avea si eu niste intrebari pentru mamicile mai experimentate, asta inainte de a suna la doctor isterizata .
1. Bebele meu face kka doar o data pe zi. Insa pana reuseste sa faca se screme, plnage se chinuie si de-abia dupa lungi ore de chin reuseste sa iasa. Se vede ca este constipat, ca are kk mai tare la "iesire", ca un dop. MA gandesc ca poate a ajuns pe la medic vreauna dintre voi cu aceasta problema si stie remediul...

2. Bebele meu doarme mult. Mai exact nu are un program foarte bine definit. Mananca ba la 3 ore ba la 4, chiar 4 ore jumate. Nu pare sa sufere din cauza asta. Icterul i-a trecut...poate doar ca de 2 zile am iesit la plimbare si sa se simta mai obosit din cauza asta?

3.
I-am taiat unghiutzele si bineinteles ca la una a facut panaritziu. Este usor rosu (degetul), nu etse umflat si are puroi ca un varf de ac, ma rog avea, acum nu se mai vede. Stiu ca nu trebuie sa faca panaritziu dar chiar trebuie sa ajung la medic din cauza asta?

4. Si ultima problema care chiar ma ingrijoreaza sunt tzatzele lui. Sunt mari si tari ca piatra. Stiu de ce sunt asa dar mi se pare ciudat ca nu i-a trecut pana acum. Intrebarea este in cat timp ii trec? sau dupa cat timp sa ma ingrijorez? Cat tine criza asta genitala? Bebe al meu are deja 11 zile si mi se parea normal sa-i fi trecut pana acum...

VA multumesc si va pup !

[poze carmina
intalnire burtici
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;29/st/20060515/n/Mihnea/dt/8/k/91fd/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VoichiV spune:

Shori, nastere usoara (desi poate ai nascut pana acum) refacre rapida si o bebelina sanatoasa si voioasa Multumesc pentru incurajari

Fetelor, la noi maine e ziua cea mare. Am mari emotii. Ultima oara am fost internata acum 20 de ani si atunci a stat mama cu mine... Of, sper sa fie totul bine si sa ne intoarcem acasa repede. Am niste emotii... si sotzul e mai rau ca mine. Va pup. Intru din nou mai pe seara

VoichiV38+

poze burtica si Maria Alexandra http://pg.photos.yahoo.com/ph/vvoichita/my_photos


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10054;104/st/20060603/dt/7/k/0029/preg.png

Mergi la inceput