Sociologie-psihologie "Spiru Haret" (2)

Sociologie-psihologie "Spiru Haret" (2) | Autor: alma

Link direct la acest mesaj

Am creat a doua parte a subiectului nostru, ca am ajuns deja la 10 pagini. Acum, daca ne-am marit randurile, o sa avem ce scrie, mai ales ca suntem in plina sesiune.
Miha, eu tot pe 03.06 am la Istoria psihologiei! Sincer, e destul de greoaie...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

... am luat o pauza de la invatat si scriu si eu repede pana nu se trezeste Thea
Alma, eu pana in Craciun am citit un manual de Istoria Psihologiei, nu de la Spiru, un manual foarte comprimat care m-a captivat, in sensul ca mi-a placut intotdeauna sa stiu cine ce-a zis si cam cand (bineinteles ca cel mai usor e Descartes cu "dobito, ergo cogito, cogito ergo sum"... sper sa nu ma fac de ras ca asta am tinut minte, n-am luat-o din carte, da' suna logic sa ai dubii deci sa cugeti; sa cugeti deci sa existi, nu?), evident ca multe sunt greoaie de retinut insa eu cred ca o sa ma descurc si acum ca tot o sa am si 2 restante sambata viitoare o sa m-apuc de grila duminica, s-o am luni gata! Si discutam daca nu sunt raspunsurile la fel... poate imi dai si mie ID-ul tau de yahoo pt ca pe forum dureaza mult de la postare pana cand se modereaza mesajul,asa pe mess pot sa discut direct... evident ca mai intru si pe forum, c-a inceput sa-mi placa
Va pupicesc!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

eeeeeeeee... de data asta am scris si s-a postat imediat!!
Asa e super de super!! Imi place!! Mai scriu
tot eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Asa... daca nu ma-nsel Alma, spusesei ca nu ai manual de Ist. Psih., vreau sa spun ca daca nu aveam manualele clar ca nu puteam sa rezolv grilele, astia-s smecheri, am avut un manual de statistica de la o alta facultate insa la unele intrebari efectiv nu am gasit raspunsurile pana cand nu mi-am luat manualul de la noi... asa si cu Ist Psih, stiam ca nu e bun manualul pe care-l am, pt ca in fiecare e ceva in plus sau o formulare exact asa cum se doreste a fi raspunsul in grile... poate ca de-asta mi se pare ca nu e asa greu, da' stai sa fac grila, poate-ti dau dreptate
Lili nu mai intri? Ma uitam sa vad la ce grupa esti, daca esti cu b ca ma uitam la "lilib" esti printre primele grupe, da' poate b e de la Bucuresti?!?!
Gata, mai fug un pic ca am treaba!
Pupici
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

mey, miha, eu sunt in grupa 12, sunt cu D (Dragne) numele de fata, b este de la numele dupa casatorie; eu sambata intru la 12,30
ma chinui cu statistica asta, nu-mi place deloc
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Fete dulci, va rog intrati aici sa Salvam Catedrala Sfantul Iosif:
Salvati Catedrala Catolica Sfantul Iosif !

Va multumesc !


Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic
Salvati Catedrala Catolica Sfantul Iosif !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Ei, nici mie nu-mi place da' tre'be invatata, ce sa facem?Eu deja am observat ca am facut o greseala la unul din raspunsuri, astia au pus unele intrebari care seamana da' nu prea... zic eu ca luam note bune!!
Eu nu sunt prea clara cu intrebarile 1 si 2, la ambele probabilitatile se inmultesc? Cel putin asa am inteles...
Si la intrebarea 25, media abaterii de la medie e 1?
Sper sa-mi pice intrebari pt care raspunsurile sunt clare!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:


Buna dimineata!!!
am intrat sa va zic succes la examene

iri

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?src=ph&.dir=/86bcre2&.tok=








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am citit doar ce am in sinteze la Istoria psihologiei, azi merg sa-mi iau cursul. Stiu ca subiectele sunt facute exact dupa manualele tiparite la ei, asa incat poti gasi si raspunsuri diferite in 2 carti care trateaza acelasi lucru. Dar ne supunem, ca doar de-aia suntem la Spiru!
La statistica, da, se pare ca probabilitatile se inmultesc in ambele cazuri, desi nu prea vad logica. Iar media abaterii de la medie e 0. Tu zici ca e 1? De obicei la raspunsurile de care nu sunt sigura, cer parerea si altor colegi (asta inainte de examen) si daca 2-3 raspunsuri difera de al meu, il schimb.

Bafta maine la examene, sa luam note mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna ziua la toate studentele de la Socio!
Alma, ai dreptate, media abaterii de la medie este 0, azi am cautat tot manualul ala sa pricep cum se calculeaza si am gasit... deci este 0 cum ai zis! Merci pt corectie!
La primele intrebari o sa las asa, inmultit la ambele... o sa mai intreb si eu inainte de examen dar in principiu asa las.
Succes maine! Nota maxima!!!!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Mihaela, adresa mea de mail e ..., asta daca vrei sa mai vorbim pe mess din cand in cand. PM-ul nu-l ai activat, asa ca am scris-o aici...

Mergi la inceput