Zodia Gemeni (10)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

Salutare gemanute...Ce faceti mai fetelor, ramanem in urma, mi-a luat o gramada sa va gasesc.....Ce daca a trecut zodia noastra,nu trebuie sa abandonam subiectul...gemenii sunt caracterizati prin buna dispozitie si sociabilitate.AAAAA, inteleg aveti treaba.Bine va iert si va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Kittie,da sunt pasionata de astrologie.Studiez tot ce misca in domeniu de mai bine de 10 ani.
Am cunostinte generale despre toate semnele,dar stau mai bine la Gemeni,Fecioare,Capricorn,Rac.
Acum studiez Balanta,dat fiind faptul ca fetita mea e Balanta.
De asemenea stiu multe despre Iepuri,Bivoli,Serpi,Dragoni,Maimute,Cocosi,Oi din horoscopul chinezesc.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Horoscop pentru sambata si duminica

Neprevazutul va pandeste astazi la orice pas. O veste, o cunostinta noua dint-o calatorie va vor ajuta sa terminati cu bine proiectul inceput. Dati dovada de spiritualitate, inovatie si aveti sansa de a va afirma. Incercati sa nu speculati informatiile primite si sa luati decizii in pripa.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

LUNI 26 IUNIE

Plin de energie, curaj, avant revolutionar sunteti gata de orice provocare profesionala. Aveti, de departe, argumentele cele mai bune pentru a iesi invingator in orice competitie in care va puteti pune in valoare inteligenta si logica. Aveti incredere maxima si in cunostintele acumulate, si in ideile dv., de aceea va veti sustine punctele de vedere pana la capat. Nimeni nu va poate tine piept azi in dispute intelectuale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

dispute intelectuale pfff... as tine, da; n-am cu cine! De la caldura n-am putut dormi (inclusiv fimiu kre atata s-a plimbat prin patu lui incat a picat din el la doispe jumate)... dimineata am dat drumu' la ac si am constatat ca nu doreste nici macar sa se aprinda led-ul de semnalizare, darmite sa presteze aer x( , a nshpe mia oara mi s-a imbolnavit unu din pisoi si tre sa merg la doftor cu el, astept o livrare prin curierat de vineri si tot nu ajunge x( ce Dumnezeului dispute intelectuale sa mai presar? c-as vrea sa mi reuseasca macar una din zece treburi azi :(....
Luna, frumoasa ocupatie! Ai ramas numai la zodii sau faci calcule astrale efective? cunosteam o tipa care facea astrograme , psiholog de meserie dar foarte indragostita de astrologie..(nu e o aluzie, pur si simplu incercam si eu sa vad cat de profunda poate deveni o gemanuta... eu am nelamuriri de concentrare, k sa fiu artistica in exprimare).



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Gemanutzelor stiu ca nu mai e luna noastra ... da chiar asa ati parasit topicul de tot

Iata si horoscopul de azi:

MARTI 27 IUNIE
Un prieten din trecut ia legatura cu dv. pentru a va returna o datorie sau pentru a va transmite niste informatii invechite, dar pe care dv. nu le-ati aflat pana acum. Trecutul revine in actualitate prin vesti, intalniri, mesaje de la cunostinte de demult despre care poate nu mai stiati nimic de multa vreme. Niste probleme de serviciu ce pareau uitate sau abandonate isi cer dreptul sa fie reluate acum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Kittie,ai pus punctul pe i.Ma limitez la cunostinte generale,la calculuri nu ma bag ca ma ia cu dureri de cap si fiind Gemanuta sunt si inconsecventa,ba mai mult nici nu reusesc sa ma concentrez pe perioade indelungate.
Dupa cate stiu eu,Scorpionii Si Capricornii sunt mai perseverenti deci au mai mare sansa sa se descurce in hatisurile astrologiei.
La mine e valabila treaba ca un Geaman "stie tot"dar sa nu il iei la bani marunti.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Ca sa mai animam atmosfera,ca bine spune Andreea ca au cam fugit Gemanutele,hai sa vedem daca e adevarata treaba de mai jos.

Gemenuta la Shopping

Adaptabila si schimbatoare. In functie de circumstante, poti sa ignori complet placerea de a face cumparaturi (esti dispusa sa iesi si in sort, in cazul in care ai nevoie de ceva de la magazinul din coltul strazii) sau ai perioade in care magazinele devin terenul de "joaca" preferat. Te intereseaza mai mult sa vezi, sa afli ce marfuri sunt la piata, la ce preturi... Cat priveste bugetul (venituri si cheltuieli), e vraiste! N-ai nici o strategie: nu tii cont de prioritati, cumperi obiecte care te amuza si de care te plictisesti rapid etc.

Prin magazine
Nimic nu-ti scapa! Scanezi totul, stii de unde se poate cumpara orice fleac. Cel mai bine te simti in magazinele mari (intr-un hipermarket). Daca ti-ar da voie sa intri cu rolele, ar fi si mai bine, pentru ca n-ai rabdare sa zabovesti prea mult timp intr-un loc: cum ai intrat la raionul de papetarie, deja tragi cu ochiul la cel de produse electronice, iar cand ajungi si acolo, gandul ti-a zburat la articole de plaja etc. Cei care te vad luand ceva din raft fara sa alegi, nu stiu ca tu ai ochit lucrul respectiv demult, in campaniile tale de recunoastere.

Ai cheltuit prea mult - cum te justifici?
Probabil ca n-are rost sa te justifici - apropiatii s-au obisnuit deja cu stilul tau haotic de cheltuieli. Daca totusi sunt necesare explicatii, nimeni nu te intrece in gasirea argumentelor sau, la nevoie, in eludarea situatiilor stanjenitoare.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Marele nostru noroc e k putinul pe care-l stim, il distribuim auditoriului atat de maiastru incat abia asteapta sa ne astupe gura de enciclopedii ambulante ce suntem !!! Frumos, oricum... Rar gemeni fara inclinatziuni mistice . Cre k vine la pachet familial cu duplicitatea..
Cat de profilul cumparatoarei gemene ..ooo.. de cativa ani m-am "stricat" asa de caracateristic zodiei incat stiu (stiam , inainte sa ma las de magazine din cauza de copil neastamparat la shopping) tot ce misca si unde se gasea. Si nici nu faceam eforturi pentru asta, culmea ! vorb-aia de cand eram copil - daca puteam sa retin lectiile tt asa de usor pe cat retineam canteceleleeeee eeee



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Horoscopul zilei de azi...tot mai astept sa primesc o veste buna...
Azi sotul meu are un interviu...

Luna Cum m-ai lovit unde ma doare!!!! Hmmmmm...Sotul meu are o vorba mare: punctul G al nevesti-sii se afla la sfarsitul cuvantului Shopping
Aoileooo, intr-adevar daca vrei sa stii de unde se poate cumpara ceva, sunt o adevarata banca de date. Si intr-adevar, la supermarketuri stiu unde se afla fiecare produs...Moama, tre sa listez sa-i arat si hazbandului, nu de alta dar poate o sa inteleaga in cele din urma ca e o problema generala si atunci cand m-a "luat de nevasta" m-a luat cu tot acaretul dupa mine.
Hai va

Mergi la inceput