Naturiste si homeopate - (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUNA FETELOR !!
MARIEE multumesc pentru raspuns si incurajari! Ce pot sa fac sunt deja dependenta de DC, scria pe forum ca poate crea dependenta, dar cine a crezut! Si acum nu ma dezlipesc de el! Sa stii ca am inceput tratamentul de vreo 3 zile si de ieri m-a incercat o durere l a ovarul stang si dureri de cap, care mai trec cu ceai de maghiran si rozmarin, uneori, alteori doar cu o cafeluta. Sa pastram secretul! Durerile de cap ma incearca din prima zi de tratament naturist, nu stiu daca au legatura cu tensiunea mea, dar cred ca de acolo se trage. Beau ceai de maghiran pentru ca am auzit ca ar ridica tensiunea, sau o regleaza, ceva de genul asta. In legatura cu endometrioza, eu deja nu ma mai gandesc ca o am, pentru ca am fost operata si clinic nu mai este. Pe mine ma ingrijoreaza refacerea ei, pentru ca am auzit ca nu prea trece definitiv, se poate intoarce. Dar pina sa se intoarca ea, eu vreau un bebe, ca poate o pacalesc si nu se mai intoarce deloc. Ma rog, ti-am spus, pe scurt doleantele mele!
Referitor la magnetizare, daca s-a constatat ca poate fi benefica, de ce nu? Incearca, poate va fi cu noroc! Si eu incerc sa ma indrept spre lucruri cat mai "naturale" si las celelalte solutii, ca ultime optiuni. Te si i-ti doresc mult succes in realizarea "visului"! (doi sa fie!!)


http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Ioanatugs voi face laparo dar mai intai merg la Sovata, in iunie si daca in 3 luni nimic nimic in toamna ma dau iar pe mana lor.

Bianca
http://photos.yahoo.com/bianca_gh2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BIANCA_B am auzit de Sovata numai lucruri bune, poate se intampla minunea dupa Sovata si nu mai ajungi la laparo! Mult succes!! Ti-am vazut si pozele! Sunteti super draguti amandoi! Si tu esti fana rasaritului de soare? Si pe mine ma fascineaza de fiecare data!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

BUNA FETELOR !!
MARIEE asa e! Ma bucur ca te simti bine de la acest tratament! Acest lucru e cel mai important! Si daca tu te simti bine, atunci poate si bebe vine mai repede!! Multa sanatate si un bebe, sau mai multi i-ti doresc! Apropos, ai vazut ca ALYDUMY are gemeni! Ce frumos! Si eu vreau gemeni, mai ales ca in familia mea...au mai fost!! Asa ca, cine stie??
Eu de ieri am inceput un tratament naturist cu: propolis cu vit. C, laptisor de matca, suc de orz verde si ceaiurile din trat. Liviei.
Stiti cumva daca e bun pentru mine acum napraznic pastile, dupa laparo? Ca ceaiul nu prea am timp sa-l prepar si sunt adormita de la el! Cred ca-mi scade mult tensiunea si cum eu o am f.mica, nu stiu daca e bine sa-l iau?


http://photos.yahoo.com/ioanatugs



Ioanatugs, bun venit la noi . Iti doresc mult succes cu tratamentul pe care l-ai inceput, multa sanatate si cati bebei vrei tu!!! Te-am trecut pe listuta noastra, vezi ce faci si pleaca cat mai repede la si trage-ne si pe noi dupa tine .

Referitor la faptul ca ai stari de somnolenta. Daca iei vreo tinctura, sa stii ca e de la ea. Insa nu e de la ceaiul de napraznic. Si eu am tensiune mica si ceaiul de napraznic ma energiza, dar nu imi crestea si nici nu imi scadea tensiunea. S-ar putea sa fie si de la laptisorul de matca. Mie mi-a venit sa ma culc, dupa ce l-am luat , parca nu dormisem cateva zile, asa ma simteam. Mama mea a patit la fel, cand a luat laptisor de matca pentru relaxare la serviciu, cica . A zis ca dimineata la 9 ii venea sa se culce in birou... Tu cat laptisor de matca iei? Cum il iei? Daca iei si in timpul zileai, incearca sa il iei o data doar seara si vezi ce se intampla. Eu sunt convinsa ca e de la vreo tinctura (daca iei) sau de la laptisorul de matca!

Te pup

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Mariee



buna fetelor!!!

florile sunt pentru voi, cā m-ati trecut pe lista fara sa va cer acest lucru!!!

m-ati emotionat cu atentia voastra!!!!


pupici la toate!!!!



Mariee, sa fii sanatoasa si sa iti fie de folos si sa pleci si tu, cu noi toate, la ...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Bianca B

Ioanatugs voi face laparo dar mai intai merg la Sovata, in iunie si daca in 3 luni nimic nimic in toamna ma dau iar pe mana lor.

Bianca
http://photos.yahoo.com/bianca_gh2005



Bianca, hehehe, Sovata . Sa te distrezi bine si sper sa vezi barza cat de des, sa o prinzi de gat si sa ii spui ca nu ii dai drumul pana nu iti aduce si tie un bebe, oriunde ai fi in lume!!! Ma gandesc ca mergi impreuna cu sotul si e concediu, nu??? Cat stati? Si o sa faci si ceva tratament?

Sa ai parte de vreme frumoasa, liniste, relaxare, zile senine si concediu placut

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna fetelor!!!

acum am "prins calculatorul" liber si va trimit mii de pupici !!!

merci pentru incurajari si ma gandesc la voi tot timpul, sa va ajute DD sa va vedeti visul!!!!

Daca cumva aflu vreo solutie miracol, sa fiti sigure ca v-o spun repede si voua !!!!

ioana, mult curaj, sigur nu va mai veni, iar produsele care le iei iti vor prinde oricum bine!!!!!

adi merci pentru gandul tau bun!!! vom pleca toate impreuna la pentru ca eu sunt altruista si nu vreau sa ma despart de voi

ufff.... la mine de maine vine iar plaia si frigul si cum am tensiunea mica voi fi iar ca un zombi :-) dar trece ea!!!!

pupiciiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

quote:
Originally posted by adimercedes
Bianca, hehehe, Sovata . Sa te distrezi bine si sper sa vezi barza cat de des, sa o prinzi de gat si sa ii spui ca nu ii dai drumul pana nu iti aduce si tie un bebe, oriunde ai fi in lume!!! Ma gandesc ca mergi impreuna cu sotul si e concediu, nu??? Cat stati? Si o sa faci si ceva tratament?


Adimercedes daca ne ajuta D-zeu pe 26 iunie merg cu sotul la Sovata pt 10 zile de tratament, stiu ca are rezultate bune in tratarea trompelor si sper sa se intample minunea inainte de a ma da iar pe mana doctorilor caci urasc sa ma indop cu medicamente, da' daca trebe...trebe. Si mai sper sa prind macar o barza da' n-o sa-i dau drumu' asa usor, mai intai sa aduca cate un bebic la fiecare aspiranta si apoi poa' sa plece in tarile calde

Bianca
http://photos.yahoo.com/bianca_gh2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

bonjour naturistelor somnoroase.... stiu eu la ce ora v ati desprins de DC!!!!

am trecut sa va trimit la fiecare cate un pupic si sa va urez la fiecare o saptamanā excelenta!!!!!

bianca, sa nu lasi barza daca o prinzi!!!! si eu, daca vine p aici p la mine o trimit de urgenta la voi !!!!!!!

aici ploua si n am avut de ales cu cafeluta.....


pupiciiiiiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ADIMERCEDES multumesc pentru primirea facuta si pentru urari!! M-as bucura sa se intample minunea asa de repede si sa trag piciorul tare, ca sa va iau pe toate! Ce pot sa spun, Doamne Ajuta la toata lumea! Referitor la laptisorul de matca, luam o pastiluta ziua si una noaptea. De fapt pe toate le iau 2 pe zi: propolis, laptisor de matca si suc din orz verde (toate sunt pastilute), tincturi mi-am luat de coada soricelului, dar n-o prea folosesc pentru ca stiu ca are alcool si eu conduc mai mereu si mi-e frica!! Nu ma dau in vant dupa tincturi, asa ca prefer pastilele. Dureri de cap nu mai am, cred ca m-am obisnuit cu tratamentul, dar am avut ieri seara si azi dimineata dureri groaznice in parte stanga: cred eu trompa cu ovar stang. M-a durut atat de acut, ma durea si cand ma asezam pe scaun si nu au cedat decat azi pe seara. Am luat un algocalmin, dar nu m-a lasat si nu am mai luat tratamentul dimineata, iar pe seara dupa ce am vorbit cu Amely m-am mai linistit, cand am aflat ca este de fapt un semn ca tratamentul lucreaza. Eram hotarata sa nu-l mai iau, dar dupa ce am vazut ca m-au lasat durerile, am luat iarasi pastilutele de rigoare si am observat ca nu au mai aparut durerile. Cand ma durea atat de tare ma si gandeam, gata am o extrauterina sigur! Incepusem sa-mi fac fel si fel de griji, mai ales ca am fost operata acum aproape o luna, deci relativ recent! Bine ca am scapat de dureri si ca pot continua cu tratamentul naturist, ca altfel de tratament nu vreau sa fac momentan. Sper sa nu mai apara endometrioza aia nenorocitasi sa pot avea si eu bebelul mult visat!
MARIEE multumesc pentru incurajari si pupici!
BIANCA_B mai ai putin si pleci la Sovata!! Ce frumos!! Sa te si distrezi!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput