Naturiste si homeopate - (18)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Salutare tuturor naturistelor si homeopatelor!
Poate va mai amintiti de mine... Am fost pacienta d-nei dr. Vladutu care nu m-a ajutatmai deloc... A, scuze mi-a usurat buzunarelele aproape 1 an. Noroc ca sunt fata isteata si m-am prins ca n-are rost sa mai continui...
in fine, acum am mare nevoie de aprarea voastra super avizata!
Am descoperit mai demult un medicament naturist AMENTI FEMININI DE SALCIE care are urmatoarele indicatii : amenoree, dismenoree, sindrom premenstrual, colica uterina si... sterilitate cu hipoestrogenie! Cum adica? poate sa-mi explice cineva mai pe intelesul meu? As vrea sa il administrez si eu, insa tare mi-e teama sa nu fie exact contrariul a ceea ce imi trebuie mie!
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre competente!
Pupici,
Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

chivutamonica, Mariee
Eu am luat Maca de la Inovatics, e destul de scump la farmacie, dar zicea cineva ca daca il comanzi de pe site, e mai ieftin.
Referitor la BU, eu am luat si tinctura, si pastile ca le aveam in casa. Si eu luam de multe ori numai dimineata si seara diluata in putina apa, la servici mi-era nu stiu cum sa vin cu sticluta dupa mine.
MRL, ia-ti o cutie cu pastile de BU si iei 2 la pranz, nu e cazul sa maresti doza de tinctura, mai ales ca are alcool.
Va pe toate!

Bubulina 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

musete, imi pare rau de diagnosticul tau. Din cate inteleg eu, hipoestrogenie inseamna ca nu se ingroasa destul endometrul ca sa poata sustina o eventuala sarcina. Ti-ar trebui in primul rand sa-ti regleze balanta hormonala (eu recomand MACA) si in plus, sa iei niste tinctura de marar pana in ziua 21 si tinctura de mladite de zmeur, dupa ovulatie (pentru PMS). Cum ti-a iesit analiza estradiolului? La monitorizari, cat aveai endometrul?

Bubulina 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

bubulina, multumesc mult! Nu stiam ca exista si pastile de BU, fug spre plafar sa mi le achizitionez. Chiar ma gandeam ce sa fac in we cand plecam de acasa. Multumesc pt informatie.
musete, de la mine un mare pupic
pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Bubulina , nu acela este diagnosticul meu. Pur si simplu am aflat de acest produs si nu stiu daka este potrivit ptr. mine. Referitor la val. estradiolului , nu mai stiou exact, trebuie sa ma uit pe analize, insa cu endometrul stau beton ! peste 10 mmm
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

MR, nu inseamna ca tot timpul sunt goale!!!!!
Iar pentru calitatea ovocitelor mai bine incerci gemoteraria cu zmeur si rozmarin!!! E postata mai sus!!!!

Musete, dar nu ne ai spus care e diagnosticul tau!!! Sau val hormonilor la Z3 si Z21!! Iar daca endometru e ok sigur nu ai hipoestrogenie!!!

pupicei dulci la toate fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

musete, am dat cautare pe google si am gasit o singura planta indicata pentru aceasta afectiune: Amenti de salcie, produs Hofigal. Uite linkul: http://www.naturaplant.ro/produse/2466/Amenti_de_Salcie
Imi pare rau ca am inteles gresit.

Bubulina 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna fetelor,
cum e timpul la Bucuresti? ploua tare!!! ca la noi in Rm toarna cu galeata!!!
nu p sa avem vara anul acesta mdaa!!
cineva care a folosit ceaiuri si tincturi la cite minutele una de alta le luati?
eu nustiu le iau cam la 10-15 minute intre ele, este corect?

va pupik pe toate!!!!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

heloo Marryan, nu m-ai intrebat dar ma bag singura in seama: la Paris a plouat putin aseara dar s-a racit mult!!! Sunt max 20°c!!!

referitor la tratament, eu iau plantutzele imediat una dupa alta, nu prea am timp de pauze!!!!

pupicei dulci la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Bubulina, MRL

Musete

Mergi la inceput