Asistente in maternitate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Da?? Uite....la mine ar fi fost invers: cu mama si cu soacra as fi plans non-stop Am preferat sa ma descurc singura, si la primul, si la al doilea, desi a fost infernal de greu...da' asa-s eu, mai masochista din fire!

quote:
Originally posted by Apanda

Mamaa si soacra sa traiasca ca fara ele as fi plans non stop. In spital am vrut sa o schim de scutec, mama ce mi-a auzit urechile. ca sunt incompetenta ca de ce ma bag unde nu imi fierbe oala si sa fac bine sa imi vad de ale mele adica sa ii dau sa manace si gata.Nu aveam voie sa stau mai mult de 20 minute cu fetita. SCARBE. DAr culmea a fost ca numai asistentele de la sala denou nascuti, asistenta sefa de la sala de nasteri a fost o super dulce. Cum ai norocul.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si pe mine tot nevoia m-a invatat....
Asistentele de la Elias erau prea ocupate cu ultimele barfe, sau se plangeau ca "nu stiu ce au copii astia de s-au pus toti pe plans taman acu?". Trebuiau sa planga dupa program, si nu mai mult de 2 odata

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

mi-e mi-au aratat asistentele de la nou nascuti...cred ca li s-a facut mila de mine ca plingeam non-stop ca stefan nu stie sa suga. E drept ca Stefan a stat si singur in salon ca doctorul cu care am nascut a ajuns la concluzia ca membranele mele erau fisurate de mai bine de 24 h si mi l-a bagat la septic si stateau patru asistente pe el...il indopau cu lapte non-stop si nu mai avea chef lenesul sa manince de la mine iar de cotizat la ele sa stiti ca n-am facut-o decat o data, prima data cand m-am dus cu sotul meu sa-mi vad copilul...toate astea s-au intamplat la maternitatea din
pitesti, dar acum stau si ma gandesc cred ca am avut noroc fiindca o colega de salon a fost apostrofata de asistenta ca nu contribuise cu nimic

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

quote:
Originally posted by pisi_ella

Da?? Uite....la mine ar fi fost invers: cu mama si cu soacra as fi plans non-stop Am preferat sa ma descurc singura, si la primul, si la al doilea, desi a fost infernal de greu...da' asa-s eu, mai masochista din fire!
quote:
Originally posted by Apanda

Mamaa si soacra sa traiasca ca fara ele as fi plans non stop. In spital am vrut sa o schim de scutec, mama ce mi-a auzit urechile. ca sunt incompetenta ca de ce ma bag unde nu imi fierbe oala si sa fac bine sa imi vad de ale mele adica sa ii dau sa manace si gata.Nu aveam voie sa stau mai mult de 20 minute cu fetita. SCARBE. DAr culmea a fost ca numai asistentele de la sala denou nascuti, asistenta sefa de la sala de nasteri a fost o super dulce. Cum ai norocul.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.






da, Ella, cunosc, parca e povestea mea: pai soacra e "biroul de informatii", chiar daca nu ai nevoie de ele, iar mama - "ce ma chinui cu aaptatul asta, ce, eu nu am crescut si cu formula dupa 3 luni cand ea s-a intors la job?" asa ca le-am comunicat ca imi cresc singura copiii si nu as da pt nimic momentele astea, chiar daca uneori ne este greu.
in privinta asistentelor, Dumnezeu cu mila si eu cu perseverenta si incurajarea sotului, caci altfel...

Gratiela, strumfilor Mariuca si Stefanut
Stefan si Mariuca - 2 anisori (aproape) si poznase si www.dropshots.com/strumfi" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput