Asistente in maternitate

Asistente in maternitate | Autor: martha3

Link direct la acest mesaj

Cand ati nascut, ati avut parte de asistente care sa va arate/ sa va invete cum sa punteti copilul la san, cum sa il tineti in brate etc?
Daca da, va rog, recomandati-mi cateva - cu nume si date de contact.
Am nevoie de o persoana draguta, cu experienta in ingrijirea/ cresterea nou-nascutilor.


0721 60 80 96

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Pe mine m-a invatat doctorul cu care am nascut, asistentele erau prea ocupate cu spagile si cu luatul pe sus al proaspetelor mamici! (am nascut la Cantacuzino)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Pe mine m-a invatat nevoia. Assistentele erau ocupate cu aceleasi indeletniciri ca si cele de la Cantacuzino (am nascut la Giulesti). Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Dar cred ca cea mai buna ar putea fi asistenta medicului pediatru la care iti inscrii copilul.

mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 9 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_Gina spune:

De noi s-a ocupat, in limita timpului, dr. neonatolog Mirela Ciurea (Cantacuzino), o scumpa. Asistentele s-au ocupat in limita... a ceea ce le ofereai.

Daniela si Matei cu miros de flori de tei (23 noiembrie 2004)
Album de baza
Cele mai recente: La mare - aprilie 2006, Matei si pisica


Planteaza un cuvant de iubire adanc in inima unui om. Hraneste-l cu un zambet si o rugaciune si priveste ce se intampla. - Max Lucado

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ca bine zici! Si pe mine la fel! Mamaaa....in cateva zile eram experta!

quote:
Originally posted by claujro

Pe mine m-a invatat nevoia. Assistentele erau ocupate cu aceleasi indeletniciri ca si cele de la Cantacuzino (am nascut la Giulesti). Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Dar cred ca cea mai buna ar putea fi asistenta medicului pediatru la care iti inscrii copilul.

mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 9 luni
Poze Mara si Matei




_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_nicol spune:

Cand am mers prima oara la bebelusa (la noi in Craiova bebeii erau tinuti in saloane speciale, iar noi mamicile mergeam la ei doar pentru alaptat) a trebuit sa o caut dupa nr., apoi habar nu aveam cum sa o pun la piept, mi-au aratat alte mamici. Asistentele erau ocupate cu cafeluta si alte discutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Cate-as mai avea de spus acum despre asistente, dar mai las sa treaca cateva zile k sa ma calmez
Le-as aduna pe toate si le-as duce in pampas, sa lucreze acolo...


Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Dupa o suta bagata in buzunar si-a dat silinta dar cum bine spun fetele tot nevoia te invata. apropo de asistente dar nu cele de la copii, daca dadeai ceva la buzunarul larg cascat iti faceau toaleta intima ca-lumea, dar daca nu, plecai cu apa taras ca ultimul om. ajuta-le sa te ajute ca altfel ramai cu gust amar degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

Mamaa si soacra sa traiasca ca fara ele as fi plans non stop. In spital am vrut sa o schim de scutec, mama ce mi-a auzit urechile. ca sunt incompetenta ca de ce ma bag unde nu imi fierbe oala si sa fac bine sa imi vad de ale mele adica sa ii dau sa manace si gata.Nu aveam voie sa stau mai mult de 20 minute cu fetita. SCARBE. DAr culmea a fost ca numai asistentele de la sala denou nascuti, asistenta sefa de la sala de nasteri a fost o super dulce. Cum ai norocul.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Eu am avut o asistenta foarte draguta in maternitate- am nascut la Bucur..s-a ocupat si de mine si de bebe, m-a invatat sa-l pun la san, m-a scapat de furia laptelui..insa din pacate nu-i stiu numele..Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Asistentele de la Giulesti de la copii au fost dragute cu mine (in schimbul unor atentii), mi-au aratat ele ce si cum...dar stiti cum e....acasa cand te vezi cu bb (cu primul copil)...parca nu stii nimic si tot singura le inveti pe toate! Da' taarreee frumos e!
Sa ne traiasca copilasii...si noi pe langa ei!


_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput