Bebelusi de sept - oct 2005 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Nici noi nu avem dinti la 7 luni si 3 saptamani. Continuam cursa la cei fara dinti!


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina ma gandeam eu ca e Mirunica. Doar stati aproape si va puteti vizita. Ioana uite ca ti-a reusit pasa. Ai "profitat" de moment si tzushti.

Veronica numai in body o tin iar in casa sunt maxim 25 grade asta in zilele calduroase. De pe la 22 de grade o las numai in body fara nimic (doar Pampers) asta spre disperarea mamei mele.

Azi pitica mea a facut prima boacana. A tras de floarea din ghiveci intr-un moment de neatentie al meu si pac cu ea pe jos. Era tare incantata de isprava. Asta noapte s-a trezit intr-un urlet. Nu stiu de ce dar striga mamma si plangea. A calmat-o mama mea ca sta provizoriu la ea in camera. In cateva secunde a adormit la loc. Eu eram dupa usa si asteptam sa intervin, dar nu a fost cazul.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Buna fetele, sa le urez si eu celor mai noi indragostiti Casa De Piatra ! Ioana Catalina si Dinu, sa fiti sanatosi, voiosi si sa ascultati de mami ale voastre (pana una alta).

Adriana, cred ca ai luat un alt tip de crema...a mea nu are nici un miros, nu e ca un fond de ten, e ca o crema normala, e drept mai groasa, si parca are FP 40 (sau 30+ nu mai stiu sigur) e intr-un tubulet galben si nu are miros (sau e unul f suav) Si mai e cea a Irinei, care cred ca e ce cautam si eu (sa scrie pe ea ca e recomandata si copiilor mici si sa nu aiba parfum deloc), dar acum n-o mai iau si pe aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Nici noi nu avem dinti si nici semne ca ar aparea vre-unul. Cu cat mai tarziu cu atat mai bine pentru mine. Mi-e greu sa ma gandesc la momentele cand o voi alapta dupa aia.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Am reusit sa o adorm...dupa cum spuneam nu stiu cum sa o determin sa se mai joace si singura....mereu trebuie sa stau cu ea in brate sau sa ma joc eu cu ea.. am vazut aici pe forum ca alti copii stau si o ora jucandu-se singuri, insa Noelia...nimic..da la o parte toate jucariile si se pune pe plans pana o iau in brate.
Daca vede tastatura de la calc... mai rau! e innebunita dupa tastatura- ca sa nu va mai spun ca pe ideea asta i-am luat un pian de jucarie- cam cat o orga de mare, canta cand il atingeai dar cum il vedea se punea pe plans asa ca a trebuit sa il ducem inapoi.

cat despre crema de protectie solara... am vrut initial sa iau Nivea, insa pe ea scria ca nu este pt copii mai mici de un an parca...la cea de la Garnier scria ca nu e pt copii mai mici de 2 ani..si pe alte firme la fel, asa ca am luat dintr-un supermarket francez produsul lor- Deliplus- pt copii cu FP 30 care e pt copii mai mari de 6 luni.
Era si tip crema si cu pulverizator- am preferat pulverizatorul pt ca am considerat ca este mai usor de aplicat atata timp cat detin argintul viu. miroase super bine- a banana cica dar mie mi se pare mai degraba pepene galben..





Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

A, si uitam sa felicit noul cuplu. Sa va ascultat parintii ca ei stiu ce e bine ptr voi

Filmuletul
www.dropshots.com/cristina77g" target="_blank">Multitasking



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Alina si Vlad face la fel? of of stiu cum e

noi crema pentru tantari nu am luat inca, pentru ca nu e cazul de moment. cred ca va fi in curand cand vom merge definitiv la munte unde avem si o terasa(o terasa super cu o super priveliste ca sa ma laud) unde am vazut ca sunt musculite si probabil or sa apara si tantarii- am vazut insa prin magazine crema de tantari de la Nenuco, firma destul de buna aici. ati auzit de ea? e buna?


Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Innaa ti-am vizionat comoara. E superba! Are niste ochii nemaipomeniti.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Nu e nimeni sa ma vada asa ca iar hop pe forum
Ruxandra pt primul dintisor!!!
Si eu l-am dat afara la plimbare pe Vladut la 8 diminaeata. M-ai luat!

Carmen eu nu m-am certat cu nimeni si nu l-am facut. Cand m-a sunat doctoreasa i-am zis ca m-am informat si am decis sa nu-l fac, pe raspunderea mea. Ea mi-a zis ca trebuie sa semnez ca altfel la control o ia pe ea la rost ca nu si-a facut treaba, ca statul zice ca e obligatoriu. Asa ca a trecut in catastif ca nu e copilul in localitate (ca sa nu scrie ca nu vreau ), am semnat si am plecat.

Tonnia l-am admirat pe Dinu la 7 luni. E un scump si intr-adevar bronzat! Felicitari noului cuplu!!!

Anto drum bun si vacanta placuta!

Cat priveste caldura eu sunt la fel ca inaninte, adica friguroasa. In birou merge aerul conditionat si eu sunt bocna. Nici nu stiu cum saracie sa ma imbrac, ca afara mi-e bine .

Vera eu deja am mutat toate florile din casa (3 la nr ) ca pe a 4 a mi-a stricat-o de tot ca nu-i pria locul unde am mutat-o. Ii plac toate plantele. Zilele astea am avut bujori in casa si cum ii vedea cum radea la ei .

Kid deci n-am dat-o in bara cu crema?!?! ufff...

Ina eu lui Vladut i-am dat o tastatura normala pe care nu o mai folosesc. Si el sta maxim 20 min sa se joace singur, in rest trebuie intretinut, noroc ca nu in brate ca e greu...



Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

hai sa felicit si eu noul cuplu!!

daŽ mai e vreun flacau ne dat?

Irina si Noelia - - 25 sept 2005

Mergi la inceput